Autor Wątek: [Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka  (Przeczytany 147492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #105 dnia: 23 Grudzień 2017, 19:12:23 »
To fajnie,ale może coś więcej????

Offline lotarr1977

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #106 dnia: 23 Grudzień 2017, 19:47:49 »
fachowiec z 2 pilotów zrobił jeden, który się rozkodował a dalej przypisałem pilota do centralki i działa.

Offline lotarr1977

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #107 dnia: 05 Styczeń 2018, 12:48:05 »
Może wiecie dlaczego mogę zaprogramować tylko jednego pilota? Jestem w posiadaniu 3 sprawnych pilotów, wszystkie mogę dowolnie przypisać do centralki, ale działa zawsze tylko jeden. U mnie procedura kodowania jest banalna:
1. przyciskiem przy klamce od wewnątrz blokujemy zamek,
2. w centralce przełącznik na "set"
3. przyciskam pilota
4. przełączam centralkę na "off"
5. odblokowuję zamek,
-działa pilot.

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #108 dnia: 05 Styczeń 2018, 23:40:39 »
Każde przełączenie na "set" resetuje centralkę. Musisz przeprowadzić procedurę kodowania dwóch pilotów i dopiero przełączyć na "off".

PS. Jeden chętnie odkupię :-)

Offline lotarr1977

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #109 dnia: 10 Styczeń 2018, 23:08:01 »
Kupno samego pilota było prawie niemożliwe, kupiłem w komplecie ze stacyjkami- było w tej samej cenie.

Offline lotarr1977

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #110 dnia: 12 Styczeń 2018, 15:33:39 »
Sposób z kodowaniem dwóch pilotów u mnie nie działa, centralka zapamiętuje tylko tego ostatniego.

Offline cancer

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #111 dnia: 20 Luty 2018, 20:28:51 »
A czy wie ktoś jak wygląda sprawa kodowania pilota w Hyundai Santa Fe sm rocznik 2006 ?
Jestem posiadaczem tego auta i kupiłem go bez pilota. Trochę to irytujące nie mieć pilota wiec postanowiłem coś temu zaradzić. Kupiłem wymaganego pilota na eBay, przeczytałem watek na tym forum, zabrałem się za kodowanie i niestety nic z tego. :-(
W moim aucie nie ma centralki takiej jaka jest tutaj opisywana. Widzę moduł komfortu pod tablicą bezpieczników kolo wtyku obd2 do niego wstawiona jest antena zdalnego sterowania i to by było na tyle. Żadnego przełącznika set/off   :-(
Czy w tej sytuacji wchodzi w grę tylko kodowanie programowe ? Czy można to zrobić programem cascade ? Jeżeli tak to bardzo proszę o jakieś wskazówki.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #112 dnia: 20 Luty 2018, 20:50:27 »
Sprawdź tutaj po vin https://hyundai.afora.ru/eur/ jaką masz datę produkcji auta bo w 2006 roku już nie produkowali modelu SM.

Offline cancer

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #113 dnia: 20 Luty 2018, 21:52:08 »
Mój numer vin to ....... Zgodnie z tą stroną rocznik jest 2005. W dowodzie mam date pierwszej rejestracji 08-mar-2006. Nie wiem jaka jest historia tego auta bo nie jestem jego pierwszym właścicielem. Sprawdzałem kiedyś na stronie Hyundai to faktycznie rok produkcji był wpisany 2005, ale data dostarczenia auta 2006  :-)  Bardzo to dziwne i zawsze mam problemy jak kupuje jakieś części bo są problemy z rozpoznaniem. Auto jest w Irlandii i zawsze tutaj było od nowości i na pewno jest to model sm.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #114 dnia: 21 Luty 2018, 19:44:05 »
Na górnej belce forum jest profil i tam możesz poprawić rok produkcji na 2005-05-19 https://hyundai.afora.ru/eur/vin/kmhsc81ar5u025105/

Data 2006-03-08 to data pierwszej rejestracji


Jeśli nie masz przełącznika to spróbuj tak jak tutaj
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=550&postdays=0&postorder=asc&start=90

Offline cancer

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #115 dnia: 21 Luty 2018, 20:00:31 »
Poprawiłem rok produkcji zgodnie z Twoja sugestia. Co do zaprogramowania pilota, to jak rozumiem muszę w jakiś sposób dostać się do płyty głównej centralki modułu komfortu ? i zewrzeć styki pokazana na zdjęciu.
 
Czyli nie ma możliwości zaprogramować tego pilota programem cascade ? Mam ten program i kabel. program się łączy z autem bez problemowo. Pod numerkiem 10. w programie jest opcja " code saving" Nie chciałem nic tam klikać bez zapytania tutaj na forum aby niczego nie zepsuć.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #116 dnia: 21 Luty 2018, 21:19:10 »
Mam opis złącza OBD z 2000 roku i tam nie ma pinu code saving.

Spróbuj wg schematu poniżej.

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9902&highlight=pilot
.

Offline cancer

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #117 dnia: 26 Luty 2018, 15:45:22 »
kosmos2011,

Bardzo dziękuję za Twoje zainteresowanie moim problemem.

Polutowałem zgodnie z Twoim schematem, niestety zero komunikacji. W momencie kliknięcia na code saving program się zawiesza.
Program bez problemu łączy się z innymi modułami np. z immobilizerem. Program widzi klucze cody potencjalnych błędów itd. Czy masz może jakiś inny pomysł w tej sytuacji ?


Zauważyłem, że program cascade w punkcie 3 wymaga aby podłączyć 10 pinowy kabel do jakiegoś uniwersalnego złącza wielofunkcyjnego. Odnalazłem takie złącze obok obd2. Nigdzie nie mogę znaleźć takiego adaptera. Widziałem taki kabel na jednym filmie na YouTube. Jest to kabel z jednej strony 16 pinowy obd2 żeński a z drugiej strony biały wtyk 10 pinowy też żeński. Odnalazłem też na innym forum rozpiskę tego wtyku białego, ale dotyczącej innego modelu Hyundai i z tej rozpiski wynika, że pin 4 w tej białej kostce jest odpowiedzialny za code saving. Czy jeżeli podłączę pin 7 ( k-line ) z mojego kabla obd2 z tym pinem 4 w tej białej kostce to mam szanse zakodować tego pilota ?

Offline marunio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 63
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #118 dnia: 07 Marzec 2018, 09:50:36 »
Panowie i mnie dopadł problem z niedziałającym pilotem, czy jest możliwość dołożenia przełącznika jeżeli fabrycznie do nie posiadam?

Offline cancer

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #119 dnia: 13 Marzec 2018, 16:39:33 »
Na pewno jest taka możliwość. To nie jest nic trudnego. Ale pytanie jest czy warto to robić? Moim zdaniem to zupełnie się mija z celem. Zastosuj metodę opisana na stronie 7 tego wątku przez kolegę @jajcuncyrk post #102. Ja tez nie mam tego przełącznika bo w modelach nowszych Santa Fe SM już ich nie montowali. Zastosowałem metodę kolegi @jajcuncyrk i wszystko poszło bardzo gładko. Odkręcasz ten panel pod kierownicą. Potem tablice bezpieczników dwie śrubki. Na samym dole tablicy bezpieczników  jest moduł. Poznasz go po tym, że wchodzi do niego taki antenowy kabel. Wyjmujesz ten kabel. Potem zdejmujesz plastikową osłonę tego modułu. Cztery zatrzaski 2 na gorze i dwa na dole. Po zdjęciu tej obudowy szukasz miejsca na płycie gdzie powinien być przełącznik. Dokładnie widać to na zdjęciu w poście u kolegi @jajcuncyrk. robisz sobie z drutu zworkę. Ja zrobiłem to ze spinacza biurowego  :-D . Zwierasz na chwile dwa punkty i w tym momencie naciskasz pilota którego chcesz zaprogramować. Najlepiej poprosić kogoś aby nacisnął pilota, bo ciężko jest trzymać zworkę i naciskać pilota, bo w końcu mamy tylko dwie ręce. Pilot szybko się zaprogramował i cała operacja od początku do końca nie trwała więcej jak 30 minut. Każdy kto ma choć trochę żyłki mechanika da sobie spokojnie z tym radę.