Autor Wątek: [ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne  (Przeczytany 214735 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Styczeń 2012, 10:11:07 »
Cytat: "tommii"
Cytat: "irekmiecz"

 Widziałem na żywo i uznałem że takie coś wygląda jeszcze gorzej niż standard w wersji COMFORT  na którą się zdecydowaliśmy. Kolorystyka jest kwestią gustu, jednemu się podoba to a innemu tamto.


No widzisz. A ja jak ją zobaczyłem na żywo to powiedziałem, że tylko ta i żadna inna.


W moim odczuciu ładniejsza beżowa niż ta skóra w mlecznej czekoladzie  :mrgreen:

larry

  • Gość
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Styczeń 2012, 13:39:16 »
Nieprawda  :-P. "Czekoladowa" jest super  ;-)

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Styczeń 2012, 14:43:46 »
Cytat: "larry"
Nieprawda  :-P. "Czekoladowa" jest super  ;-)


Wiedziałem, że można liczyć na Twoje odczucia w tym względzie  :mrgreen:

jack55

  • Gość
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Styczeń 2012, 20:52:00 »
Odebrałem dzisiaj swojego IX20.Wszystko ok.Samochód naprawdę robi wrażenie.Moja Skoda Octavia 2 1.6 MPI to relikt z zamierzchłej przeszłości.Skrzynia biegów to po prostu bajka.Silnik cichuteńki, pomimo obecnych temperatur.Elastyczność zadawalająca.Zawieszenie bez zarzutu, ciche i bez żadnych niespodzianek.Trakcja pomimo tego  co czytałem na włoskim forum absolutnie bez żadnych zastrzeżeń.Najpierw przejechałem się na fabrycznych letnich oponach Continental obwodnicą Trójmiasta potem zmieniłem na zimowe GoodYear UltraGrip 8.Na jednych i na drugich cisza i spokój.6 bieg bardzo się przydaje szczególnie powyżej 110km/h.Chociaż na razie silnik trzeba dotrzeć, także bez szaleństw.Nic nie stuka nic nie puka i oby tak dalej  :-) Podświetlanie zegarów i całej deski rozdzielczej bajeczne.Świetna jest możliwość wyłączenia podświetlania radia w warunkach nocnych.Krótko mówiąc Hyundai to bardzo przemyślany samochód.  Co do zauważonych usterek to tylne drzwi za kierowcą zamykają się trochę ciężej od pozostałych, także pewnie będzie trzeba je za jakiś czas wyregulować.Wyświetlacz od czujników parkowania zamotowany z tyłu na podsufitówce, ale wystarczy zerknąć w lusterko wsteczne, żeby dokładnie zobaczyć wyświetlaną odległość od przeszkody bez potrzeby obracania się.Jutro zrobię sesję zdjęciową i wrzucę fotki :-o
Pozdro :-)

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Styczeń 2012, 21:03:12 »
Gratulacje zakupu
Ja dziś miałem -28C rano o 3,35 jak odpalałem to trochę dłużnej kręcił , wyświetlacz miedzy zegarami chodził z opóźnieniem do puki w środku sie nie podniosła temperatura, płyn do spryskiwaczy zamarzł  było do -22 z Orlenu, z racji że mam automat to jak wrzucił na drugi bieg było lekkie szepniecie - zimny olej, po 8km było w aucie 20C.

larry

  • Gość
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Styczeń 2012, 21:07:54 »
Gratulacje  :mrgreen:. Co do drzwi to porównaj z tymi z drugiej strony ( szerokość przerwy miedzy framugą )  - ja miałem troszkę krzywo zamontowane i przez to zamek nie chciał zaskakiwać, pojechałem do serwisu z tym to mi je wyprostowali i teraz wszystko ok

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Luty 2012, 08:37:14 »
Cytat: "jack55"
Odebrałem dzisiaj swojego IX20...


Witaj w klubie zadowolonych, szerokości życzę... :-)

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Luty 2012, 20:54:57 »
MI dzisiaj szczena opadła jak byłem po akcesoria do ix20 , była pani hyundaiem ix35 z przebiegiem 2,300km około z stukającym zawieszeniem , przyczyna odbojniki do klejenia to samo co ja mam. Na rożnych forach czytałem o i30 i nic nie daje wymiana

jack55

  • Gość
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Luty 2012, 22:08:37 »
Za mną drugi dzień użytkowania auta.Pozycja za kierownicą rewelacyjna.Wsiadanie do samochodu przy moich 2m wzrostu wreszcie stało się przyjemnością.Regulacja zagłówków z przodu rewelacyjna.Każdy dopasuje do siebie właściwe położenie.Używanie zestawu bluetooth i wykonywanie połączeń telefonicznych przy pomocy komend głosowych to prawdziwa przyjemność.Fabryczny zestaw muzyczny bije na łeb ten, który posiadam w Octavii również oryginalny Skody.Żadnych wibracji ani rezonansu.Sterowanie z kierownicy niesamowicie przemyślane.Czujniki parkowania działają bez zarzutu i bardzo ułatwiają życie.Jedyny minus jaki do tej pory dostrzegłem to brak jakiejś gumowej maty w miejscu oparcia lewej stopy.Przy obecnej aurze wykładzina w tym miejscu brudna i mokra.Także tutaj dali ciała.Jutro przyklejam kawałek gumy i będzie po kłopocie  ;-)
O sesji zdjęciowej oczywiście pamiętam jak tylko pogoda dopisze zaraz wrzucę fotki :-)

quiki

  • Gość
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Luty 2012, 18:30:56 »
Witam, wszystkich, tak jak napisałem w przywitalni jestem nowym szczęśliwym posiadaczem fajniutkiego ix20, wlasciwie bardziej żona. Jedyne co mnie rozczarowało w tym samochodzie to słabiutki silniczek 1,4. Wiedziałem że nie będzie to wyścigówka ale spodziewałem się choć troszkę większej dynamiki. Poza tym autko jest super, wizualnie z zewnątrz i w środku bardzo się wszystkim podoba.

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Luty 2012, 11:32:18 »
Witam ja tez mam 1,4 chociaz w opisie nie moge zmienic wskoczyło 1,6 i tak zostało zjechałem nim troche Polskie góry i nie moge powiedziec nic złego o silniczku co prawda 2 osoby ale bagaznik pełny włączonona klima i latem spalanie 5,5l niezle co .

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Luty 2012, 21:24:38 »
Zachęcam do przejrzenia tego postu okazuje sie że w ix35 faktycznie tez lecą odbojniki  w zawieszeniu

[ Dodano: 2012-02-07, 21:24 ]
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=592&postdays=0&postorder=asc&start=0

Offline cepcio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Luty 2012, 21:33:40 »
Jednak ix20 też tak ma. W moim na nierównościach też tłucze szczególnie z przodu. Umawiam się na wizytę w serwisie aby sprawdzili.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Luty 2012, 18:26:08 »
Odebrałem moje ix20 po klejeniu odbojników i jestem bardzo zadowolony wreszcie zawieszenie jest miękkie , bez dobijania ( metalicznych odgłosów) ,porostu jest ciche zawieszenie .
Naprawdę polecam pojechać na serwis

Offline cepcio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Luty 2012, 21:29:29 »
Ja jestem umówiony na sobotę. Ile trwała cała naprawa i czy próbowali przekonywać w serwisie że tak musi być czy uczciwie powiedzieli że ten model tak ma i trzeba je kleić ? Dziwne że nie montują innych odbojników bardziej miękkich od fabrycznych. W którym dokładnie miejscu kleją na zdjęciu ?