Autor Wątek: [ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne  (Przeczytany 214787 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Styczeń 2012, 23:07:31 »
Cytat: "ph71"




- bardzo przyzwoite audio z obsługą bluetooth'a (telefonu) w języku polskim. Co prawda nie wszystko w tej materii działa zgodnie z instrukcją, ale serwis już nad tym pracuje...

:mrgreen:


Wypowiedz komendę "POMOC" to usłyszysz wszystkie dostępne komendy.


Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Styczeń 2012, 10:54:47 »
Cytat: "beazee"
A tu lista z jakimi telefonami działa i co jest możliwe:
http://www.navigation.com/is-bin/intershop.static/WFS/Navteq-Site/Navteq/en_GB/documents/Hyundai/Bluetooth%20Compatibility/Hyundai_BT_compatible_Phone_List_AVN_031210.pdf


Dzięki, mam już tą listę (jeszcze w poprzedniej wersji).
Początkowo wg mojej listy działających telefonów nie miał prawa działać, ale po samodzielnej aktualizacji oprogramowania telefonu działa już bez problemu.
Inną sprawą jest działanie systemu głośnomówiącego z kierownicy. Mam na myśli nie przyciski słuchawek, tylko ten trzeci. Działa on w pełni prawidłowo tylko po angielsku, po polsku już nie (próba ściągnięcia książki z telefonu do auta). Konwersacja z miłą panią kończy się na słowie "proszę" wypowiadanym dwu- lub trzykrotnie, po czym wychodzi z opcji. Potwierdzone w serwisie, na razie nie do zrobienia w ASO.
Na szczęście funkcję ściągania książki z telefonu do ix20 można łatwo obejść wybierając połączenia głosowo i bezprzewodowo bezpośrednio z książki telefonu poprzez zieloną słuchawkę na kierownicy (tommii; pkt 3 Twojej instrukcji - pkt. 2 u mnie po polsku nie działa). Trzeba tylko znać dokładny opis numeru w telefonie. I tu pełen szacun za bezbłędne rozpoznawanie polskiego brzmienia charakterystycznych znaków. No ale system Parrota zaimplementowany w naszych autach do czegoś zobowiązuje  ;-)
Trzeba się tylko trochę nagadać, ale przynajmniej dzieciom się podoba... :mrgreen:

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Styczeń 2012, 13:00:55 »
U mnie wszystkie komendy działają. Tworzyłem listę siedząc w aucie i bawiąc się systemem audio bo to co w instrukcji ma się nijak do rzeczywistości. Może to kwestia telefonu. Ja używa Nokia X3.
Bez żadnych problemów mogę głosowo dodać kontakt do zestawu (pkt 2 mojej listy).
Wszystkie funkcje zestawu głośnomówiącego opisane w instrukcji działają, różnica polega na innych słowach komend niż te z instrukcji.
Przy połączeniach też nie trzeba się dużo nagadać. Jak znasz nazwę pod jaką masz zapisany numer w telefonie np. "Adam Kowalski", to wypowiadasz w całości komendę "Połącz Adam Kowalski", System powtórzy po tobie nazwę kontaktu. Potwierdzasz słowem "Tak" i po sprawie.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Styczeń 2012, 18:09:12 »
Byłem dziś na serwisie na wyminę oleju wraz z filtrem  przy 1148km zapłaciłem193,50zł

- Sprawdzenie i wyregulowanie czujników parkowania

- Sprawdzenie oświetlenia bagażnika  : żarówka wyskoczyła z oprawy

- źle ustawiona maska przez to maska ocierała o reflektor lewy, okazuje sie że wszystkie auta na salonie tak miały jako nowe. Wystarczy przejechać palcem po reflektorze i masce z dwóch stron i zobaczyć ze z jednej strony odstaje maska

- Stuki w zawieszeniu , bark komfortu . Od razu  kierownik salonu powiedział ze jest to ta sama przypadłości co w i30 . Chodzi oto że pierwsze ix20 do września wyprodukowane maja taksie same zawieszenie jak i30 . Zalecenie hyundaia polska dotyczące stuków w zawieszaniu , lub głośnego zawieszenia polega na tym na klejeniu odbiorników zachęcam na forum lub wpisać na google.  http://www.auto-swiat.pl/3-hyundai/ja-zakupilem-hyundaia-i30-we-w

jack55

  • Gość
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Styczeń 2012, 18:30:22 »
Cytat: "lukasz.zst"


- źle ustawiona maska przez to maska ocierała o reflektor lewy, okazuje sie że wszystkie auta na salonie tak miały jako nowe. Wystarczy przejechać palcem po reflektorze i masce z dwóch stron i zobaczyć ze z jednej strony odstaje maska


Na złe spasowanie maski też zwróciłem uwagę jak była premiera rok temu.Widać to gołym okiem z zewnątrz i czasem maska z jednej strony bardziej odstaje.Jednak jak zamawiałem swojego ix20, egzemplarz który stał w salonie był ok ;-)
Pewnie zależy od daty produkcji :-/

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
Re: ix20 zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Styczeń 2012, 23:35:47 »
Cytat: "irekmiecz"

- trochę czarno w wewnątrz ; i w tym punkcie mnie nikt nie przekona że to dobry kolor dla wszystkich plastików łącznie z kokpitem (nawet Venga może mieć brązowe). Pod tym względem tęsknię za przed liftingowym Space Star-em gdzie były szare. Na czarnych każdy pyłek jest widoczny a zaraz po czyszczeniu aż drażniący oko. Tą sytuacje ratuje kolor podświetlania instrumentów i wstawki imitujące aluminium.



Można wybrać dwukolorową wersję tapicerki (czarno- beżowa).

larry

  • Gość
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Styczeń 2012, 00:08:02 »
lukasz.zst  "Chodzi oto że pierwsze ix20 do września" którego roku ? U mnie zawieszenie nie jest jest za ciche ale nie wiem czy odbiega od normy czy nie.

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Styczeń 2012, 00:32:56 »
No jak którego roku. Chyba 2011. Skoro auto miało premierę w październiku 2010 to tylko jak na razie jeden wrzesień był.

U mnie też słychać zawieszenie, ale nie odbiega od zawieszeń w autach które miałem do tej pory więc uznałem to za normalne.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Styczeń 2012, 10:40:51 »
Ja mam porównanie w stosunku do ix20 1.4 którym  jeździłem 2 tygodnie przed zakupem moim .
To ix20 1.4 płyną po drodze ,ummie jest głośne zawieszenie i na muldach dobija . Powiedziano mi wyraźnie że ta sama przypadłość ma i30 prawie w każdym aucie . Na forum z i30 można znaleźć wszytko na ten temat ,ze wymiana odbojnikow nic nie daje, klejenie daje na 5 tys.km , pisano o tym w auto świat, w tvn turbo kamera jest to zle zaprojektowane zawieszenie i dotyczy to tez ix20 http://www.autocentrum.pl/autorentgen/hyundai/ix20/amortyzatory-wada-obudowy-plastikowe-stukaja-952485525/

larry

  • Gość
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Styczeń 2012, 15:37:21 »
a problem dotyczy przedniego zawieszenia, tylnego czy całości? z forum wynika że ten problem dotyczy też ix35

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Styczeń 2012, 16:05:44 »
U mnie dotyczy przodu i tyłu

[ Dodano: 2012-01-28, 21:41 ]
http://www.hyundai-club.eu/hyundai/showthread.php?6453-ammortizzatori-e-sospensioni
Zaznałem coś takiego, okazuje sie że w kazdym innym aucie jest inny producent zaieszenia proponuje tłumaczenie google

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Styczeń 2012, 22:04:30 »
Cytat: "tommii"

Można wybrać dwukolorową wersję tapicerki (czarno- beżowa).

 Widziałem na żywo i uznałem że takie coś wygląda jeszcze gorzej niż standard w wersji COMFORT  na którą się zdecydowaliśmy. Kolorystyka jest kwestią gustu, jednemu się podoba to a innemu tamto.
Dostrzegam jeszcze praktyczny aspekt plastikowych beży.  Mianowicie na ciasnym parkingu kiedy to nie można otworzyć drzwi do końca zdarza się "pociągnąć" czasem brudnym butem po dolnej części drzwi zostawiając brzydki ślad. A nie zamierzam traktować auta "nie dotykaj bo pobrudzisz" ono ma nam służyć. Tak więc beżom powiedziałem "twarde i stanowcze raczej nie"  ;-)

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Styczeń 2012, 00:44:47 »
Cytat: "irekmiecz"

 Widziałem na żywo i uznałem że takie coś wygląda jeszcze gorzej niż standard w wersji COMFORT  na którą się zdecydowaliśmy. Kolorystyka jest kwestią gustu, jednemu się podoba to a innemu tamto.


No widzisz. A ja jak ją zobaczyłem na żywo to powiedziałem, że tylko ta i żadna inna.