Autor Wątek: "TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?  (Przeczytany 34005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotrek23

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« dnia: 03 Sierpień 2013, 14:32:00 »
Oto film z mojego Tucsona. Czy to terkotanie po zmianie biegów to sprzęgło?

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Sierpień 2013, 09:08:33 »
Benzyny niektóre też mają dwumasę, a co do problemu, wał i podpora sprawne?
Źle na mnie wpłyną numer z telefonem na kierownicy, jak oglądałem po pijaku :)

Piotrek23

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Sierpień 2013, 13:12:31 »
to diesel 113km :p mechanicznie wszystko wydaje sie byc sprawne i nie sprawia problemow jedyne co to ten dzwięk

bartekzg

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sierpień 2013, 13:27:21 »
"ten film video jest prywatny" - nie mam jak obejżeć

Struna

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sierpień 2013, 11:39:35 »
Takie terkotanie wskazuje na zużycie dwumasu:
Objawy zużycia koła dwumasowego

Jednak trzeba wziąć poprawkę na inne podzespoły, takie jak wał czy podpora...

Virtualer1

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sierpień 2013, 17:56:45 »
W 113km Dieslu nie ma dwumasy. To pewnie sprężynki w tarczy sprzęgła mają luz - typowa przypadłość.
Rozwiązanie: Wymiania sprzegła ( najlepiej na VALEO )

y4r3k

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Wrzesień 2013, 19:17:38 »
Dlaczego filmik jest prywatny ? Chętnie bym to usłyszał.

pede78

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Kwiecień 2016, 12:18:39 »
Cytat: "Virtualer1"
W 113km Dieslu nie ma dwumasy. To pewnie sprężynki w tarczy sprzęgła mają luz - typowa przypadłość.
Rozwiązanie: Wymiania sprzegła ( najlepiej na VALEO )


Witam wszystkich,
Pierwszy raz na forum. Mam problem, podobnie jak kilku z Was miało lub ma ten sam. Otóż przy obrotach 1500 - 2000 słychać dziwne terkotanie, jakby zderzak był niedokręcony lub blacha się poluzowała. Żaden mechanik nie jest w stanie ocenić bez demontażu sprzęgła i skrzyni co to jest. Sprawdziłem i mam podobnie jak niektórzy z Was - przy załączeniu 4x4 dzwięk ustaje. W serwisie ASO wskazali na skrzynię, ale nie są pewni. Znajomy mechanik stwierdził, że to sprzęgło może być. Czy u Was też niósł się dźwięk aż na skrzynię biegów? Dzięki za każdą informację.

Offline grzesiek2208

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwiecień 2016, 11:49:36 »
Witam dołączam sie do tematu u mnie to samo:D przy niskich obrotach terkocze jak by cos bylo luźne, pojeździłem po mechaniorach i wedlug nich to sprzęgło do wymiany. Mam 113km diesla bez dwu masy  i bez filtra cząstek stałych. W przyszłym miesiącu wymieniam sprzęgło i dam znac czy przeszło.

pede78

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Kwiecień 2016, 17:39:39 »
grzesiek2208 - U mnie podobnie - diesel 113km, brak dwumasy. Zostawiłem go ostatnio na serwisie ASO i nie są do końca pewni - mój "nadworny mechanik" twierdzi, że sprzęgło. ASO - albo sprzęgłom albo skrzynia. Spędza mi to sen z powiek.
Mam do Ciebie pytanie: czy jeśli Twój Tucson jest na biegu jałowym, nie wciskasz sprzęgła i tylko próbujesz wrzucić jakikolwiek bieg - również terkocze? Sprawdź jak możesz i daj znać

Offline DarekTucson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Kwiecień 2016, 19:18:34 »
U mnie też terkocze ale jak wcisnę sprzęgło to cichnie.Czasami po kilku energicznych odpuszczeniach sprzęgła cichnie.Na czwartym biegu podczas jazdy słychać takie cichutkie terkotanie.Też się zastanawiam co to może być.

Offline grzesiek2208

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Kwiecień 2016, 20:30:38 »
Na biegu jałowym przy probie wrzucenia biegu bez sprzęgła słychać wyraźne drgania. Moj mechanizator Twierdzi ze to mogą byc sprężyny które sa na tarczy sprzęgła. Moje sugestie to łożysko oporowe na skrzyni. Kolego uzbrój sie w cierpliwość w przyszłym miesiącu wymieniam łozysko oporowe, sprzegło i docisk. Moja cierpliwosc sie juz do tego konczyla dam znac co z tego wyjdzie:)

[ Dodano: 2016-04-21, 20:39 ]
Piotrek wyslij mi film na maila bo tutaj nie dziala

pede78

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Kwiecień 2016, 21:15:45 »
Ja od 3 tygodni "przeczytałem cały internet"  w tej kwestii :) :) :) Osobiście stawiam na sprzęgło na podstawie uśrednienia informacji i objawów. Ja oddaję auto w przyszłym tygodniu - wymieniam sprzęgło u mojego mechanika, który twierdzi, że na 100% to jest ten problem. Nie mniej mam obawy czy to aby nie skrzynia bo koszty duuuże... A powiedz orientujesz się jaki jest koszt samego łożyska oporowego? Bo rozumiem, że to część od skrzyni biegów a nie część sprzęgła? Sorry jestem laikiem w mechanice :)

[ Dodano: 2016-04-21, 21:17 ]
Cytat: "DarekTucson"
U mnie też terkocze ale jak wcisnę sprzęgło to cichnie.Czasami po kilku energicznych odpuszczeniach sprzęgła cichnie.Na czwartym biegu podczas jazdy słychać takie cichutkie terkotanie.Też się zastanawiam co to może być.


Drgania u Ciebie słychać w pełnym zakresie obrotów, czy tylko między 1500  -2000?

Offline grzesiek2208

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Kwiecień 2016, 21:51:11 »
Drgania słychać tylko do 2tys obrotów. Łozysko oporowe nie wiem ile kosztuje ,caly komplet 550zł grzechem by bylo nie wymienic calosci jak to wszystko bedzie rozebrane. PS czekam na Wiadomosc czy wymiana pomogła nie zapomnij napisac.

pede78

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Kwiecień 2016, 22:16:17 »
Jasne - na pewno napiszę, bo ostatnio wszedłem w polemikę z mechanikami bo w 2 warsztatach na 4 mówili, że skrzynia. Generalnie nikt nie był pewny, w tym ASO. Co do wymiany sprzęgła - ja wymieniam komplet, tylko myślałem, że chodzi o komplet sprzęgła + łożysko oporowe. Rozumiem, że łożysko oporowe jest w zestawie ze sprzęgłem?
Pozdr