Autor Wątek: "TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?  (Przeczytany 34001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #75 dnia: 23 Listopad 2018, 08:01:55 »
Kurcze to drogo prawie jak remont automata:(
Kuzyn ma kijankę ze Słowacji 2007 czy tam 8 rok i jak na razie nic się nie dzieje,ale co było wcześniej to też nie wiadomo,bo to z Włoch przyjechało. Ale fakt on już jeździ 3 rok i jest ok.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #76 dnia: 23 Listopad 2018, 08:20:12 »
No niestety drogo, części tylko i wyłącznie fabryczne i to że jest mało warsztatów które podejmują się napraw skrzyń koreańskich, powoduje że nie ma konkurencji i ceny są jakie są.
Najgorsze jest to że w takim wypadku, wielką niewiadomą jest kupowanie używki a nawet skrzyni już zregenerowanej w cenie poniżej 3 tyś zł. Nie ma żadnej gwarancji czy  po jakimś czasie nie trzeba będzie jej naprawiać :(

Trzeba zagryźć zęby, zapłacić i "wyjeździć" inwestycję :(

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #77 dnia: 23 Listopad 2018, 10:07:44 »
Dokładnie nic nie poradzisz :( tylko jak tak się z tym dzieje to chyba lepiej kupić automata bo i też jak się remont przytrafi to są koszty,ale za to komfort jazdy dużo lepszy przynajmniej dla mnie:)

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #78 dnia: 23 Listopad 2018, 16:34:42 »
Ogólnie części do tej marki są śmiesznie drogie. 500-600zł sama zębatka w Koraps jak kiedyś patrzyłem. Żałosne. Ceny jak w Porsche.

U mnie lekko terkota i jeździ, jak będzie się nasilać to pójdzie do żyda a ja kupię coś normalnego.

Sumując, nie dałbym 3400zł, wolałbym sprzedać póki jeszcze coś jest wart bo lecą na łeb z roku na rok, dziś już byle mała osobówka więcej kosztuje.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #79 dnia: 24 Listopad 2018, 13:27:24 »
Niestety, jestem zmuszony zainwestować, jestem w trakcie spłaty kredytu za niego a nie sprzedałbym go w dobrej cenie z taką usterką i potem nie miałbym kasy żeby do czegoś konkretnego dołożyć.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #80 dnia: 17 Styczeń 2019, 13:40:09 »
Zastanawiałem się ostatnio - skoro ta wada jest tak powszechna, wszyscy wiedzą co jest przyczyną, dużo się pisze o tym z czego wynika - to czemu nie ma/ nie było akcji serwisowej w tym kierunku??
Jest to, jakby nie było, wada fabryczna, spowodowana zastosowaniem nieodpowiedniego materiału, nie jest spowodowana niewłaściwą eksploatacją.
Chyba że ta wada nie mieści się w granicach wad krytycznych, zagrażających bezpieczeństwu jazdy itp.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #81 dnia: 17 Styczeń 2019, 20:07:55 »
Pewnie nie. Nic tam szczególnie stać się nie może, najwyżej rozleci się bieg i go nie będzie.

Ja kiedyś szukałem dużo w tym temacie, ale nie udało się trafić aby komuś coś się rozleciało i auto stanęło czy coś. Dlatego w naprawę nie inwestuje. Kiedyś zdawało mi się, że hałas się nasila, ale to było chyba złudzenie.

A tak poza tym, naprawiłeś? Problem zniknął?

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #82 dnia: 18 Styczeń 2019, 06:30:50 »
Cytat: "Shadows"
Pewnie nie. Nic tam szczególnie stać się nie może, najwyżej rozleci się bieg i go nie będzie.


Nie byłbym taki pewny. Zębatka V biegu jest na głównym wałku wejściowym, w moim przypadku doszło do jego uszkodzenia, mimo że V bieg już praktycznie nie był do użycia na mniejszych prędkościach, dopiero od 85-90km/h, ale jeszcze był, więc trudno przewidzieć jakie dalsze uszkodzenia by nastąpiły gdybym tego nie naprawił.
Biorąc pod uwagę stertę elementów które mi wymienili - na zdjęciu.

To w tym wszystkim jest pocieszające - cała inwestycja przyniosła zakładany efekt.
Teraz nic nie klekocze, nie stuka, nie muszę unikać używania V biegu, nie szarpie :)
Nawet powróciła przyjemność z jazdy Hultajem.

Pozostało tylko złe wspomnienie, szukanie warsztatu, gdy potrzebujesz pomocy, wszyscy nagle mają cię głęboko gdzieś, bo kasa z takiej pomocy żadna więc po co :(

Offline grzegorz19770404

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Re: "TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #83 dnia: 25 Lipiec 2019, 19:11:25 »
Cytat: Piotrek23
Oto film z mojego Tucsona. Czy to terkotanie po zmianie biegów to sprzęgło?


Witam Mam podobny problem. Dziwne trekotanie jest po odpaleniu silnika, następnie podczas jazdy na 1,2 i wstecznym biegu również słychać. Przy wciśnięciu sprzęgła cisza.
Dodam,że wymieniłem komplet sprzęgła i łożyska w skrzyni biegów. Skrzynia   dwa razy sprawdzana i efekt bez zmian. Czasami po odpaleniu silnika jest cisza ale jak wcisnę sprzęgło to trekotanie się pojawia. Co to może być .Mam nagranie ale nie wiem jak mogę je przesłać mp4 jest nie dozwolone.
pozdrawiam

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #84 dnia: 27 Lipiec 2019, 06:31:00 »
Przekonwerteruj na dozwolony format lub wrzuć na Youtube.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Re: "TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #85 dnia: 27 Lipiec 2019, 15:45:32 »
Cytat: "grzegorz19770404"

Dodam,że wymieniłem komplet sprzęgła i łożyska w skrzyni biegów. Skrzynia   dwa razy sprawdzana i efekt bez zmian.


Z mojego doświadczenia (i nie tylko mojego na tym forum) ze skrzynią, wiem że sama wymiana łożysk nie pomoże, uszkodzona jest zębatka V biegu i jeśli to już się dzieje od dłuższego czasu to również wałek sprzęgłowy.
Jest to typowa usterka tej skrzyni :(
Jeśli masz smykałkę i możliwości, możesz zagadać do kolegi sklepkeller o wycenę i sprzedaż potrzebnych części - mi kiedyś wycenił sam wałek na 947zł z rabatem.
Niestety akurat z tej oferty nie korzystałem bo skrzynię robiłem w serwisie specjalistycznym

Offline grzegorz19770404

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #86 dnia: 27 Lipiec 2019, 16:52:31 »
Witam
Witam Mam podobny problem. Dziwne trekotanie jest po odpaleniu silnika, następnie podczas jazdy na 1,2 i wstecznym biegu również słychać. Przy wciśnięciu sprzęgła cisza.
Dodam,że wymieniłem komplet sprzęgła i łożyska w skrzyni biegów. Skrzynia dwa razy sprawdzana i efekt bez zmian. Czasami po odpaleniu silnika jest cisza ale jak wcisnę sprzęgło to trekotanie się pojawia. Co to może być ? Czy ten problem jest podobny do waszego?
Czy to faktycznie zębatka V biegu + wałek sprzęgłowy?
pozdrawiam
 

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #87 dnia: 27 Lipiec 2019, 17:36:57 »
Ja to bardziej słyszałem u siebie w trakcie jazdy i na podjazdach na niższych prędkościach albo jak wjechałem do tunelu gdzie dźwięki się odbijały od ścian.
Na postoju było słychać lekkie stukanie ale miało inny ton niż na filmiku.
Nie jest to jednoznaczne bo jest wiele czynników które mogą zmienić dźwięk w nagrywanym filmiku, samo to że nagranie jest robione na warsztacie a ja raczej na wolnej przestrzeni tego nasłuchiwałem.
Zakładając że masz Tucsona  z tego samego rocznika co mój, szanse że to jest inna usterka jest niewielka