Autor Wątek: [i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło  (Przeczytany 26613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arek103

  • Gość
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« dnia: 08 Lipiec 2013, 17:02:10 »
Witam, od paru tygodni posiadam I30 II sanochod ma przejechane 500 km silnik 1.4 100km, i wydaje mi się że sprzęgło za wysoko łapie tzn. zaczyna delikatnie łapać dopiero od połowy skoku pedała a całkowicie załącza sprzęgło praktycznie na samym końcu skoku pedała, nie wiem czy jest to normalna sprawa w tym modelu czy jest cos nie tak ze sprzęgłem w moim przypadku, jest to szczególnie niewygodne podczas poruszania się po zatłoczonym mieście. Gdyby ktoś mógł się podzielić z jego doświadczeniami za sprzęgłem w tym modelem był bym wdzięczny. Dodam, że po raz pierwszy jestem posiadaczem marki hyundai wcześniej poruszałem się fiatami i oplami:)

Tagowanie i tytuł. tekla

Lucressi

  • Gość
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lipiec 2013, 19:47:08 »
Normalna sprawa w tym modelu to raczej nie jest. Auto na gwarancji wiec na  twoim miejscu od razu pojechał bym do ASO. Kiedyś stało mi się coś takiego w fiacie, sprzęgło łapało dopiero dosyć wysoko i musiało być wyregulowane. Jazda w mieście z takim sprzęgłem nie należała do przyjemności.  :mrgreen:  

Pozdrawiam

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lipiec 2013, 19:55:11 »
Tylko, że tutaj nie ma sprzęgła na lince i nie da się tego wyregulować. Taki stan rzeczy oznacza, że sprzęgło zostało źle złożone, łapa jest skrzywiona lub po prostu winna jest pompa lub wysprzęglik. Jedź z tym natychmiast i zamiast raczej naprawy żądaj wymiany auta na nowe.

Arek103

  • Gość
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lipiec 2013, 21:01:44 »
czyli twierdzicie że bedzie to wina sprzęgła? bo poza tym wysokim braniem wszystko jest ok nie czuć żeby się przypalało ani się nie ślizga. Zdarzało mi się wcześniej jezdzić samochodami  z kończącym się sprzęgłem i pedał zachowywał się bardzo podobnie jak w moim przypadku i to mnie właśnie zdziwiło ale że wczesniej nie miałem okazji jeżdżenia hyundaiem pomyslalem że ten typ tak ma

Ps i jeszcze jedna sprawa gdy puszczę sprzęgło całkowicie na pedale wyczuwalny jest mały luz na samym końcu, dosłownie 1-1.5 cm dopiero po przekroczeniu tej odległosci czuć opór, podczas wciskania sprzęgła

Offline AndrzejK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lipiec 2013, 22:01:40 »
Mam też taki silnik 1,4.Sprzęgło też się tak zachowywało jak u Ciebie.Nawet czuć było swond tarczy sprzęgłowej.Uspokoiło się wszystko po przebiegu 7.000tys. km.Teraz jest wszystko w porządku.Sam zadecyduj czy jechać z tym do serwisu.
Pozdrawiam

Arek103

  • Gość
Re: Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lipiec 2013, 22:12:32 »
Cytat: "AndrzejK"
Mam też taki silnik 1,4.Sprzęgło też się tak zachowywało jak u Ciebie.Nawet czuć było swond tarczy sprzęgłowej.Uspokoiło się wszystko po przebiegu 7.000tys. km.Teraz jest wszystko w porządku.Sam zadecyduj czy jechać z tym do serwisu.
Pozdrawiam


czyli teraz sprzęgło bierze ci przy podłodze?

Offline Yaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1007
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lipiec 2013, 11:46:35 »
Cytat: "Złośnik"
Jedź z tym natychmiast i zamiast raczej naprawy żądaj wymiany auta na nowe.

Tak i zaraz mu wymienią na nówkę sztukę  :mrgreen:

Pax

  • Gość
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lipiec 2013, 18:17:33 »
Mam to samo w 3-letnim i30 1.4. To chyba standardowe zachowanie sprzęgła w tym modelu.

Lucressi

  • Gość
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lipiec 2013, 19:22:40 »
Analizować twój problem na podstawie tego co Ty piszesz możemy jeszcze przez najbliższy rok. Jeżeli Cię to naprawdę niepokoi to jedź do aso. Przedstaw problem i powinieneś uzyskać fachową odpowiedź. Nie po to masz gwarancje by tu marnować czas na rozwiązywanie tego typu problemy.

Mnie samego interesuje Co ci powiedzą, a taka wiedza może być na forum bardziej przydatna niż wszelkiego rodzaju nasze spekulacje.

Cytat: "AndrzejK"
Mam też taki silnik 1,4.Sprzęgło też się tak zachowywało jak u Ciebie.Nawet czuć było swond tarczy sprzęgłowej.Uspokoiło się wszystko po przebiegu 7.000tys.


Ale wiesz, wybór należy do ciebie  :-) Zawsze możesz poczekać aż licznik stuknie ci 7000 tys. i zobaczyć czy się samo naprawiło  ;-)

Arek103

  • Gość
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lipiec 2013, 20:10:56 »
Cytat: "Lucressi"
Analizować twój problem na podstawie tego co Ty piszesz możemy jeszcze przez najbliższy rok. Jeżeli Cię to naprawdę niepokoi to jedź do aso. Przedstaw problem i powinieneś uzyskać fachową odpowiedź. Nie po to masz gwarancje by tu marnować czas na rozwiązywanie tego typu problemy.

Mnie samego interesuje Co ci powiedzą, a taka wiedza może być na forum bardziej przydatna niż wszelkiego rodzaju nasze spekulacje.

Cytat: "AndrzejK"
Mam też taki silnik 1,4.Sprzęgło też się tak zachowywało jak u Ciebie.Nawet czuć było swond tarczy sprzęgłowej.Uspokoiło się wszystko po przebiegu 7.000tys.


Ale wiesz, wybór należy do ciebie  :-) Zawsze możesz poczekać aż licznik stuknie ci 7000 tys. i zobaczyć czy się samo naprawiło  ;-)


utworzyłem ten temat ponieważ do najbliższego serwisu aso mam 130 kilometrów dlatego wole zapytać posiadaczy i30 niż odrazu marnować cały dzień na dojazd i przeprawę z aso.

Pozatym dzisiaj byłem u speca który zajmuje się głównie skrzyniami biegów, przejechał się i stwierdził że wszystko jest tak jak ma być w hyundaiu, a niewygodę którą odczuwam podczas poruszania się po mieście tłumaczył mi tym że wcześniej jezdziłem astra g i corsa d i poprostu przyzwyczaiłem się do jazdy samochodami ze sprzęgłem które biorą praktycznie przy samej podłodze i poprostu potrzebuję czasu żeby się przestawić

Offline AndrzejK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Lipiec 2013, 23:41:40 »
Być może sam już sobie odpowiedziałeś na pytanie na temat tego pedału sprzęgła

azory1

  • Gość
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sierpień 2013, 16:34:26 »
Cytat: "AndrzejK"
Być może sam już sobie odpowiedziałeś na pytanie na temat tego pedału sprzęgła

Hmmm... Odpowiedź jak najbardziej oddająca stan rzeczywisty ale czy to oznacza ze właściwy ? Posiadam swojego I30 od 2009 roku i od razu zauwazyłem, że sprzegło bierze wysoko. Było to dla mnie niezrozumiałe ponieważ wcześniej jeździłem kilkoma pojazdami różnych marek i tak ustawionego sprzegła nie miał żaden z nich. Zgłaszałem ten feler w trakcie przeglądów ale uzyskiwałem odpowiedź podobną jak inni użytkownicy tego forum - "ten typ tak ma". I z czasem podobnie jak inni przyzwyczaiłem się do tej sytuacji ale ... Zastanawiam sie jak długo  tak ustawione sprzegło  wytrzyma jazde po mieście gdzie zmiany biegów są bardzo częste (90% moich jazd). Zauwazyłem że samochód przy zmianie na bieg 3 lub 2 zaczyna szarpac - ile w tym winy złego fabrycznego ustawienia sprzęgła ??? Jak tak ustawione sprzegło ma przełożenie na zuzycie paliwa? Pare pytań na które HMP na pewno nie odpowie bo kontakt z nim jest beznadziejny  i cechuje się arogancją w stosunku do klienta (piszę to na podstawie mojego własnego doswiadczenia  ...)

Adrian300v

  • Gość
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Listopad 2015, 09:44:26 »
Witam. Widzę że nikt dawno nie pisał. Arku, rozwiązałeś problem ze swoim hyundaiem? Troche przyswoiłem wiadomości na ten temat, wypytywałem właścicieli I30 na drodze i efekt tego jest taki, że problem "wysokiego sprzegła nie występuje we wszystkich pojazdach. Słyszałem też że wyszła spora liczba pojazdów rok 2012/2013 ze źle fabrycznie złożonym sprzegłem. Serwis nie chce się przyznać sie do tych wad. Ja mam również taki problem z I30. Jazda jest uciążliwa z takim sprzęgłem. Zadzwoniłem do serwisu, zgłosiłem problem, a pani się pyta który to rocznik. Gdy odpowiedziałem że 2012, od razu dostałem odpowiedz że: "ten typ tak ma". Dopiero po chwili rozmowy udało mi się umówić na serwis.

Arek103

  • Gość
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Listopad 2015, 14:37:07 »
Być może, że sprzęgło jest źle złożone, w serwisie usłyszałem coś w stylu " ten typ tak ma" a do sprzęgła się przyzwyczaiłem, mam już przejechane 40 tys i nic niepokojącego się nie dzieje. Wcześniej jeździłem oplami i tam sprzęgła brały przy samej podłodze, może dlatego to sprzęgło wydało mi się dziwne. W każdym bądź razie teraz jeździ mi się ok.

mario

  • Gość
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Listopad 2015, 14:46:30 »
Hmmm no widzisz ja z kolei mam odwrotny problem Kupiłem autko i30 1.4 109km i sprzęgło łapie na samym dole i mnie to doprowadza do szału. Wcześniej 10lat jeździłem cordobą gdzie sprzęgło łapało na samej górze. Teraz nie umie sie przyzwyczaić :( Mam jeszcze takie małe pytanko do osób które posiadają podobny silnik co ja - czy podczas postoju na lekkim wzniesieniu też muszą dodawać gazu co by autko ruszyło i nie zgasło Bo mi non stop gaśnie po delikatnym puszczaniu sprzęgła bez pedału gazu ??