Autor Wątek: [i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło  (Przeczytany 26612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piwi

  • Gość
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Luty 2016, 22:55:07 »
U mnie akurat na wysokość łapania sprzęgła nie mogę narzekać, bierze przy 1/3 wysokości. Co nie zmienia faktu, że źle się jeździ. Ja jednak nie obstawiam sprzęgła jako winowajcy szarpania. Mam wymienione na Valeo i problem nie zniknął...

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Luty 2016, 11:35:17 »
Ja ma w opisie, 2009r. Ja też mam kompletne valeo. Myślę że chodzi o kwestię puszczania sprzęgła + gaz.

[ Dodano: 2016-04-06, 17:21 ]
Mam pytanie do posiadaczy I generacji. Czy ktoś próbował regulować pedał gazu (czułość)...? Nie znalazłem odp to napisałem tutaj :)

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Kwiecień 2016, 08:54:27 »
U mnie jest lepiej, bo po rozebraniu sprzęgła okazało się, że jest całe w oleju. Sprzęgło ślizgało i myślałem, że to koniec tarczy (30000). Okazuje się, że dostaje się tam olej, albo ze skrzyni, albo z silnika. Stawiam, na uszczelniacz skrzyni, ale po przeczyszczeniu wszystkiego pojeżdżę jeszcze trochę i zobaczę co się dzieje. Nawiasem: tarcza i docisk Seco, łożysko oporowe Valeo PHC. Oczywiście łożysko suche, szumi, generalnie straszny syf.

kuffs

  • Gość
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Grudzień 2016, 18:15:55 »
Witam, Bobekos, powiedz czy robiłeś coś z pedałem gazu? Cholera czuję się jak na kurskie prawka. Albo auto zgaśnie, albo zawyje, albo puszczę piskacza z opon. Można to jakoś wyregulować?

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Grudzień 2016, 18:55:47 »
Ja nic z tym nie robiłem. Uwierz mi że mnie też wkurwia, ja należę do tych co maja "lekką" nogę ;) Są dni że ładnie wszystko wchodzi a częściej właśnie szarpnie lub słyszę odgłos taki jak za szybko puszczasz sprzęgło i dodajesz gazu. Taki charakterystyczny.... Generalnie to bardzo powoli trzeba puszczać sprzęgło i lekko gaz który jest czuły jak ryba :) Wiem, może was to śmieszyć ale u mnie działa tylko nie mogę tego wprowadzić w nawyk! :/ Przeniesienie napędu w tym aucie jest jego (-) w mojej ocenie. Mój mechanik mówił że można coś z tym zrobić ale on się tego nie podejmuje... :)

kuffs

  • Gość
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Grudzień 2016, 20:32:46 »
Mnie też to wkurza bo rzutuje na ocenę użytkowania auta w znaczny sposób. To jest dla mnie największy minus tego auta obok głośnego silnika jak jest zimny. Po nagrzaniu super. Po nocy dość głośny. Już machnąłem ręką na brak 6 biegu. Cóż, pierwsza generacja, hyundai trochę sprawę zawalił. Pytałem się mechaniora z tym pedałem gazu. Stwierdził, że lepiej tam nic nie grzebać na siłę.

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30 GD] [i30] Wysoko łapiące sprzęgło
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Grudzień 2016, 20:38:18 »
Co ma sprzęgło do pedału gazu?
Chyba tematy pomyliliście.