Autor Wątek: KUPNO - ix35  (Przeczytany 60605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Wrzesień 2014, 21:52:16 »
Mariusz 1977 jeśli zrobisz tak jak w poście#4 http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5386 to ktoś zobaczy Twój post bo wyświetli się jako nieprzeczytany, a tak jak dodajesz coś do postu a Twój jest ostatnim w temacie to wyświetla się jako przeczytany i nikt o dopisku nie wie.

mariusz 1977

  • Gość
Prawidłowa praca silnika?
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Wrzesień 2014, 07:48:50 »
Witam,

Mam pytanie do użytkowników IX35 1.6 GDi z 2012r..
Jestem przed zakupem właśnie tego samochodu.
Byłem na jeżdzie próbnej i generalnie jest ok, ale podczas przyśpieszania między 2-3,5 tyś, słyszalną sa jakieś "buczenie silnikowe", lub cos w tym rodzaju. Nie przenosi się nic na układ kierowniczy itp.. Czy może to być spowodowane dość małych silnikiem do takiego samochodu? Czy rzeczywiście jest to normalne, bez obciążenia (bez przyśpieszania -normalna jazda) na każdym biegu jedzie ładnie i cichutko.

rafiboss

  • Gość
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Wrzesień 2014, 19:11:20 »
Witam
Jeździłem na testach IX35 z silnikiem 1.6 135 KM i tym 2.0 CDRI 136 KM
Wg mnie do tego auta NIE MA SENSU kupować silnika benzynowego bo po prostu sobie z tym autem nie radzi !
Owszem jeśli ktoś będzie miał 90% przebiegu po mieście to się mogę zgodzić ale na trasie powyżej 80 km/godz naciskając pedał gazu NIC SIĘ NIE DZIEJE !
Jak chcecie bezpiecznie podróżować to tylko diesel.
Ja zastanawiam się nad tym 1.7 ale nie mam gdzie się tą wersję przejechać.
Same 1.6 lub 2.0 są w testówkach. Poza tym spalanie w 1.7 CRDI to po mieście jest 5.5-6.5 litra i to bez wysiłku osiągalne! Różnica w cenie nie jest duża relatywnie a moment obrotowy w przypadku zwłaszcza takich aut robi swoje. Dużo bardziej komfortowo się jeździ niż benzyniakiem. Czemu? Bo żeby pojechać szybciej benzyną trzeba go niemiłosiernie wysoko kręcić i hałas jest dużo wyższy niż w dieslu !
To moje przemyślenia po jazdach testowych. Mam diesla i jednak moment obrotowy jest ważniejszy niż nawet nieco niższa moc silnika.

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Wrzesień 2014, 21:15:51 »
Cytat: "rafiboss"
Owszem jeśli ktoś będzie miał 90% przebiegu po mieście to się mogę zgodzić ale na trasie powyżej 80 km/godz naciskając pedał gazu NIC SIĘ NIE DZIEJE !


Byłeś w serwisie? Niech podepną pod komputer, może masz coś uszkodzone? U mnie wszystko jest okey, przy 80, nawet przy 140km/h na A1 z rodziną 2+2 i pełnym bagażniku nadal dalej chciał przyspieszać.

Cytat: "rafiboss"
Jak chcecie bezpiecznie podróżować to tylko diesel

Mam juz przejechane ponad 50kk przez ponad 2 lata, zero stłuczek, kolizji, dzwonów, gdzie popełniłem błąd?

Cytat: "rafiboss"
Różnica w cenie nie jest duża relatywnie


1.6GDI vs 1.7CRDi = 13tyś na korzyść benzyny
Rożnica w spalaniu to ok 1,4L/100km wg. motostat, czyli ok 7,5zł na 100km

Cytat: "rafiboss"
Mam diesla i jednak moment obrotowy jest ważniejszy niż nawet nieco niższa moc silnika


Napisz do przedstawicieli F1, może kiedyś usłyszymy bolidy z klekotami :lol:

Rucia1

  • Gość
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Wrzesień 2014, 07:48:56 »
Ja mam ix z silnikiem 1.7 CRDi, przejechanie 7 tyś. Silnik radzi sobie bardzo dobrze, spalanie w trasie 5.2, po mieście 6.3, a i pod butem jest co przycisnąć, turbinka włącza się juz przy obrotach 1250 i autko ciągnie ładnie do przodu ( nie jest mułowate przy swoich 115 KM).

rafiboss

  • Gość
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Październik 2014, 23:23:27 »
Różnica w spalaniu 1.4 litra? :-) Żartujesz? :-)
Poza tym czemu tylko liczysz koszt zakupu? A odsprzedaż droższego auta też jest inna cena ! Chyba że na 15 lat kupujesz auto wtedy masz to gdzieś.
W benzyniaku żeby jechał to z 10 litrów Ci wyjdzie jak będziesz jechał 140 kilometrów na autostradzie !
Benzyna vs diesel oprócz momentu obrotowego ma jedną wielką wadę.
Nie ma granicy spalania benzyny :-)
W dieslu zawsze jest i np powyżej 8 litrów nie wyjdziesz w benzynie będzie to i 15 litrów np.
Poza tym jeśli chce się jechać tym silnikiem 1.6 to trzeba go niemiłosiernie wysoko kręcić i hałas wtedy jest dużo wyższy niż w dieslu bardziej się męczysz! Nie pisz, że tak nie jest bo jechałem może krótkie odcinki ale i autostradą i zwykłymi drogami. O ile przyśpieszenie na początku jest do 80 niezłe to potem masakra ! Jechałem w 3 osoby w aucie z włączoną klimą bez bagażu.
Mam diesla 120 KM więc też szału nie ma ale ta benzyna 136 KM to jak dla mnie tak 100 w dieslu może mniej. Jak przejadę się tym 1.7 wtedy będę miał odpowiedź. Szkoda, że ten silnik 2.0 GDI nie można mieć gwarancji jak się gaz założy to byłoby optymalne rozwiązanie jak dla mnie.
A i jeszcze jedno silnik 1.7 CRDI można podobno łatwo przerobić programowo na 136 KM tak jak jest w KIA Karens ! Ale to muszę w Hyundaiu dopytać. To są bliźniacze jednostki przecież. Podobnie jest z silnikami 2.0 ze 136 robi się 184KM.
Nie patrzcie zawsze tylko przez pryzmat wyższej ceny ale i BEZPIECZEŃSTWA i komfortu jazdy, a komfortem jazdy dla mnie nie jest kręcenie silnika benzynowego na 5-6 tys obrotów chyba że..... będzie to FERRARI :-)))

[ Dodano: 2014-10-12, 23:44 ]
Producent podaje 8.2 w mieście z silnikiem 1.6 GDI więc spokojnie ok 10 pali  w mieście.
http://superauto24.se.pl/testy/hyundai-ix35-opinie-test-dane-techniczne-spalanie-cena_217639.html

Na tej stronce i redaktorzy i komentarze 10 miasto 8 średnio pali !
Nawet jak na tak duże auto to i tak zbyt dużo jak dla mnie biorąc pod uwagę osiągi tego silnika.
Sprawdzaj przejechane / zatankowane wtedy jest realne zużycie paliwa. Albo jeździsz na 5 biegu 30 KM /godz wtedy pewnie lepszy wynik osiągniesz.

Maciek

  • Gość
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Październik 2014, 04:35:48 »
Cytat: "rafiboss"
Benzyna vs diesel oprócz momentu obrotowego ma jedną wielką wadę.
Nie ma granicy spalania benzyny :-)
W dieslu zawsze jest i np powyżej 8 litrów nie wyjdziesz w benzynie będzie to i 15 litrów np.

Nie wiem skąd wziąłeś takie rewelacje, bo jako codzienny użytkownik 150-konnego Fiata z MultiJetem stwierdzam, że miałem już wyniki średniego spalania rzędu 10-12 litrów na 100 km (zwykle wychodzi 7-8). O spalaniu chwilowym nie będę się rozpisywał, ale przy załączeniu kickdowna komputer pokazywał okolice 30 litrów ;-).

rafiboss

  • Gość
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Październik 2014, 21:24:11 »
Przepraszam ale dla mnie Fiat to nie auto. Miałem 2 Fiaty i NIGDY więcej tej marki nie wybiorę chociaż fakt mam silnik Fiatowski jednak po modyfikacjach Opla.
Ty masz ten sam silnik ja mam wersje 120 KM i nazywa się CDTI a Ty 150.
Spalanie głównie w trasie przez ostatnie 7-8 miesięcy wyszło mi między 6.1 a 6.9 litra ostatnio licząc spalanie poprzez zatankowanie pod korek/kilometry. Miasto 7,5 litra.
Nie wiem czemu mówisz o rewelacjach skoro w Vectrach C z tym silnikiem to standard. Wersje 150 KM palą o 0.5 litra więcej.
Tankuję z reguły na Orlenie, BP i Lukoilu zwykłą ropę.
Żadna ropa "wzbogacana" np Ultimate NIE MA WPŁYWU na spalanie lub moc silnika ! Ale są "znawcy" którzy twierdzą inaczej i zastanawia mnie tylko jak Oni sprawdzają różnicę np w spalaniu skoro to bardzo trudno określić dokładnie że paliwo miało wpływ na spalanie ! (warunki atmosferyczne, prędkość itp) Lepiej stosować ulepszacze/oczyszczacze np STP to bardziej pomaga niż te "lepsze" paliwo.
Autem jeżdżę max 150-160 km/godz i nie jeżdżę specjalnie delikatnie. Kręcę go max do 3,5 obrotów.
A spalanie u mnie to i 10 litrów wyjdzie jak będą pokonywał dystanse np 5-10 kilometrów w zimę. Ale nie zdarzyło mi się żeby taki wynik kiedykolwiek osiągnąć.
Max miałem 8,5 litra w zimę przy -15 stopniach. Dodam, że auto trzymam "pod chmurką" co dla diesla nie jest specjalnie dobre.
Jeśli chcesz potwierdzeń wejdź na forum Opla Vectry moje dane spalania nie są jakieś rewelacyjne. Powiem więcej raz udało mi się zejść do 5.5 litra ropy na trasie z Pruszkowa do Gdańska. Nie musisz mi wierzyć ale tak Vectra spala z tym silnikiem.

pterodaktyl

  • Gość
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Październik 2014, 12:02:06 »
Witam
Mały off- topic, ale mam nadzieję, że Admin mi wybaczy:)
Panowie - vectra C i fiat croma 2 generacji to technicznie rzecz ujmując te same auta :).
Silnik Cdti to JTD i opel wcale go nie ulepszał :)
Pozdrawiam

cruel

  • Gość
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Listopad 2014, 20:58:23 »
Mamy ix35 z tą benzyną 1.6gdi i nie zaobserwowano podczas jazdy objawów pod tytułem "powyżej 80km/h nie chce jechać". Spokojnie do 175km/h wg gpsu się rozpędził. Jazda 140km/h jest komfortowa.  Dodatkowo kabina jest dobrze wyciszona. Słychać głównie opływające karoserię powietrze.
To jest wolnossąca benzyna, więc jak chce się jechać dynamiczniej to wiadomym jest, że trzeba ją krecić powyżej 3,5k obrotów. Nie wiem, niektórzy chyba nie mogą tego pojąć. Czy pali sporo? U nas ciągle średnie oscyluje w granicach 7,5litra/100km. Fakt, że po mieście to on w godzinach szczytu się nie porusza, a jednorazowe trasy to 15-30km.
Diesel też nie ma granicy spalania. Znaczy ma. Ile wlejesz to tyle spali. A nie bajki, że powyżej 8 to nie spali.
Co do bezpieczeństwa jazdy. Heh, szczękę z podłogi zbierałem. A od kiedy podróżowanie benzyną jest niebezpieczne? Mieliśmy poloneza caro. Ile to miało koni? 70? Tylko jedna kolizja, bo ktoś nam w tyłek wjechał. Primerę 1.8 - stłuczka, bo Tico na zakręcie zimą wyniosło i po całym lewym boku nam posżło. Teraz ix35 1.6, zero sytuacji niebezpiecznych. Kwestia czy ktoś potrafi ocenić sytuację na drodzę.
Sam jeżdżę na codzień francuskiem wymysłem, także 1.6 i po 3 latach mogę stwierdzić, że da się bezpiecznie i komfortowo autem z takim silnikiem podróżować. Tylko nie należy się bać wejść na obroty rzędu 4-5k, pomimo, że nie jest to wspomniane ferrari.

Co do kosztów między 1.6 a dieslem 1.7. Co z tego, że diesel droższy? Myślisz, że przy sprzedaży to się liczy? Proszę Cię. Co najwyżej możesz jeszcze więcej stracić. Tak jak ma to miejsce w Toyocie. Diesle przy odsprzedaży często tańsze od benzyny. A te 13k zł wspomnianej różnicy to sporo kasy.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Listopad 2014, 16:47:15 »
Z przykrością informuję że z dniem 10.11.2014 strona https://service.hyundai-motor.com:444/euro5/login.tiles ponownie jest płatna np. 5 EUR za godzinę dostępu i tylko takim sposobem można uzyskać info (jeśli w czasie gwarancji były wykonywane naprawy w ASO) o przebiegu.

Herlitz

  • Gość
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Listopad 2014, 14:38:53 »
Ja bym się raczej bal o jego awaryjność. Sprawdź sobie co aktualnie stoi w AutoOrder w ofercie dnia na stronie firmy. Sprawdzony sprzedawca, sprowadzają auta z Niemiec, przy zakupie dają gwarancję z czym sie jeszcze nigdzie indziej nie spotkałem

rafiboss

  • Gość
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Grudzień 2014, 22:04:47 »
Cytat: "pterodaktyl"
Witam
Mały off- topic, ale mam nadzieję, że Admin mi wybaczy:)
Panowie - vectra C i fiat croma 2 generacji to technicznie rzecz ujmując te same auta :).
Silnik Cdti to JTD i opel wcale go nie ulepszał :)
Pozdrawiam


To kolega który poprzedni komentarz dał powinien do jakiegoś warsztatu podjechać bo spalanie w dieslu 10 ropy to jakaś KLĘSKA w tym aucie :-)
Chyba że robi się po 3-5 kilometrów odcinki to się zgodzę.

[ Dodano: 2014-12-07, 22:33 ]
Cytat: "cruel"
Mamy ix35 z tą benzyną 1.6gdi i nie zaobserwowano podczas jazdy objawów pod tytułem "powyżej 80km/h nie chce jechać". Spokojnie do 175km/h wg gpsu się rozpędził. Jazda 140km/h jest komfortowa.  Dodatkowo kabina jest dobrze wyciszona. Słychać głównie opływające karoserię powietrze.
To jest wolnossąca benzyna, więc jak chce się jechać dynamiczniej to wiadomym jest, że trzeba ją krecić powyżej 3,5k obrotów. Nie wiem, niektórzy chyba nie mogą tego pojąć. Czy pali sporo? U nas ciągle średnie oscyluje w granicach 7,5litra/100km. Fakt, że po mieście to on w godzinach szczytu się nie porusza, a jednorazowe trasy to 15-30km.
Diesel też nie ma granicy spalania. Znaczy ma. Ile wlejesz to tyle spali. A nie bajki, że powyżej 8 to nie spali.
Co do bezpieczeństwa jazdy. Heh, szczękę z podłogi zbierałem. A od kiedy podróżowanie benzyną jest niebezpieczne? Mieliśmy poloneza caro. Ile to miało koni? 70? Tylko jedna kolizja, bo ktoś nam w tyłek wjechał. Primerę 1.8 - stłuczka, bo Tico na zakręcie zimą wyniosło i po całym lewym boku nam posżło. Teraz ix35 1.6, zero sytuacji niebezpiecznych. Kwestia czy ktoś potrafi ocenić sytuację na drodzę.
Sam jeżdżę na codzień francuskiem wymysłem, także 1.6 i po 3 latach mogę stwierdzić, że da się bezpiecznie i komfortowo autem z takim silnikiem podróżować. Tylko nie należy się bać wejść na obroty rzędu 4-5k, pomimo, że nie jest to wspomniane ferrari.

Co do kosztów między 1.6 a dieslem 1.7. Co z tego, że diesel droższy? Myślisz, że przy sprzedaży to się liczy? Proszę Cię. Co najwyżej możesz jeszcze więcej stracić. Tak jak ma to miejsce w Toyocie. Diesle przy odsprzedaży często tańsze od benzyny. A te 13k zł wspomnianej różnicy to sporo kasy.




Tak sporo w tym racji co Ty piszesz. Co do spalania nie będę się kłócił bo to nie o to chodzi ale naprawdę Vectry C z silnikami diesla są mega ekonomiczne i nikt mi nie wmówi, że moje auto pali powyżej 8 - 8.5 litra nawet zimą.
Porównywałem w raportach i tak po prostu jest.
Spróbujcie kiedyś jak będziecie mieli okazję przejechać się ix35 dieslem tym 1.7 a najlepiej 2.0. I czekam na Wasze odczucia. W/g mnie do tego auta 2.0 CRDI to idealnie dopasowana jednostka to czysta przyjemność z jazdy nawet tym 134 km.
Co do bezpieczeństwa miałem na myśli wyprzedzanie/zbieranie się auta.
Chodzi mi o to, że dieslem wystarczy 2-3 tys obrotów w tej benzynie już 5-6 tys.
Dźwięk wydawany przy wyższych obrotach przez ten silnik 1.6 jest dość irytujący.
Auto dopiero w marcu 2015r zamierzam kupić ale raczej to będzie diesel.
I być może zrobię tak że kupię 1.7 i zchipuję w firmie profesjonalnie na hamowni  za 2500 zł do 140 KM i 300 NM. Jak pytałem w Hyundaiu czemu ten sam silnik 1.7 CRDI w np KIA Carens ma 135 KM to powiedzieli że taka jest polityka firmy ! :-)
Czyli żeby sprzedawał się IX35 z silnikiem 1.6 benzyna to nie mogli zrobić wersji diesla 1.7 135 KM bo NIKT by nie kupił 1.6 !
A silnik 1.7 ma max moment obrotowy przy 1250 OBR/MIN ! Po chipie będzie jak 2.0 tyle że taniej o wiele.
A w gwarancji to nie przeszkadza bo podpina się go do kostki a przed przeglądem można bez problemu odpiąć. Chipowanie poprawia nie tylko moc i moment ale zmniejsza spalanie na trasie i reakcję na pedał gazu.

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Grudzień 2014, 17:58:49 »
Nie długo Zachar na kanale AutoCentrum.pl pojawi się test ix35 z silnikiem CRDi 2.0 184HP.
Na razie pojawił się test przyspieszenia ix35 i zapowiedz testu.




W kolejce czeka równiesz test Genesisa



i Hyundaia Grand SanatFe



Kto ogląda Zachara ten wie, że robi najlepsze testy aut na polskim YT.

tatanka

  • Gość
Zakup ix35
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Grudzień 2014, 19:34:33 »
Witam.
Czy coś można więcej powiedzieć o tych autach, czyjeś wprawne oko dojrzy  nieścisłości w opisie, ewentualnie coś podpadającego ze zdjęć co warto sprawdzić?
1. http://allegro.pl/hyundai-ix35-salon-pl-fv-23-comfort-ideal-i4862298314.html
VIN: U5YZU81BABL044367

2. http://otomoto.pl/hyundai-ix35-benzyna-4x4-navi-kamera-style-C35244535.html
VIN: TMAJU81BCDJ336030

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.