Autor Wątek: KUPNO - ix35  (Przeczytany 60602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BigT

  • Gość
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Wrzesień 2013, 15:56:11 »
Cytat: "Maciek"
Akurat Veloster w cenie Civica to bardzo dobry pomysł, biorąc pod uwagę jak bardzo skrzywdzony jest ten nowy Civ :-) .
Bardzo duże ";)"

wróćmy do tematu: shadow

rafiboss

  • Gość
zakup ix35
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Lipiec 2014, 09:34:43 »
Witam
Doradźcie proszę gdzie najtaniej można kupić ix35 czy może też warto poczekać do wyprzedaży rocznika 2014?
Może warto gdzieś w Polsce poszukać? Jeśli chodzi o np Skodę to w Michałowicach dawali rabat 3 tys zł a w Wieliczce już 8800 zł :-)
Dla 5 tys zł warto nawet 500 kilometrów zrobić :-)

I jeszcze jedno jakie macie spalanie trasa/miasto po dotarciu silnika po 3-5 tys kilometrów chodzi mi o silnik 1.6?
Jakie spalanie jest na autostradach przy powiedzmy 140 km/godz?

Pozdrawiam
Rafał


darek_

  • Gość
Chce kupic IX35 ale mam obawy
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Lipiec 2014, 01:00:56 »
Heja,

Chce zakupic IX35 w wersji PREMIUM z silnikiem CRDi 184 HP w automacie.
Dostalem dosc dobra wycene na to auto ale jednak po poczytaniu troche forum oraz innych zrodel - mam obawy czy to auto na pewno bedzie warte tych ponad 100000 zl.

Moze wypunktuje co nie daje mi spokoju :

1) uklad kierowniczy - sam jezdzilem 1.6 comfort i zauwazylem ze auto dosc mocno myszkuje po drodze - nawet ponizej 100km/h - ciagle trzeba delikatnie kontrowac - czy wersja PREMIUM po ustawieniu trybu SPORT - bedzie lepsza pod tym wzgledem?
Dodam ze jezdzilem sportage w ustawieniu SPORT i tego efektu nie bylo.

2) czy wyciszenie przy predkosciach autostradowych jest wystarczajce - czy to raczej klasa kompaktowa (focus, astra) czyli jest dosc glosno juz?

3) czytam ze tutaj zawieszeni puka, tutaj niepodokrecane czesci, ze drzwi sie nie chca zamykac, ze gabka sie kruszy, ze navi sie zawiesza - czlowiek po poczytaniu w internecie o modelu moze sie niezle zniechecic. Faktycznie jest tak zle?

4) czy skora w ix35 jest dobrej jakosci czy raczej po 20000km juz bedzie cala wyciagnieta?

5) czy kierownica w wersji PREMIUM tez jest pokryta takim gladkim materialem?

W cenie podanej wyzej mozna juz miec klase srednia z dieslem i automatem(tylko taki wariant mnie interesuje) - czyli C5 (w tej chwili jest promocja na c5 exclusive 160HP w automacie ponizej 100000 zl), Mondeo. Sam aktualnie mam paru letnie Mondeo i chwale sobie. Jest cicho i wygodnie - a auto ma wystarczajace dynamike.

Naped 4x4 nie jest mi az tak potrzbny (ale wiadomo w zimie sie przyda). IX35 mi sie bardzo podoba i chcialem sprobowac pojezdzic czyms wyzszym :) Stad sie zastanawiam. Ale nie chcialbym robic tego kosztem gorszego resorowania jak i glosnosci w srodku na autostradach.

Dzieki za porady.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Lipiec 2014, 10:52:13 »
Jeżdże od 2010r i jestem nadal zadowolony. Pamiętaj że masz 5 lat gwarancji z niektórymi wyłączeniami podzespołów, ale to raczej logiczne.... Nie porównuj hujka do mondeo, bo to inny segment samochodów (Ford jest niżej :mrgreen:  :mrgreen: )
Myślę że będziesz zadowolony. W aucie nie jest wcale głośno, ale są magicy na forum, którzy go jeszcze bardziej wyciszali....
A w ogóle zrób parę jazd próbnych to się przekonasz,,,, :evil:

klemens

  • Gość
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Lipiec 2014, 12:42:13 »
Jeżdżę 3 rok i też jestem bardzo zadowolony ALE:
na pewno komfort zawieszenia w porównaniu z C5 będzie dużo niższy. Zawieszenie IXa jest twarde, takie zestrojone autostradowo. IX jest średniogłośny, moim zdaniem i uchem. Ja bym się na C5 nie zamienił ale to dlatego, że potrzebuję nieco większego prześwitu i 4x4. Przeszkadza mi natomiast twardość zawieszenia. Jest to chyba najsłabszy punkt tego auta. Stukanie występuje ale serwisy dają radę je opanować. Gąbka się kruszy ale nie jest to jakiś większy problem (przynajmniej u mnie) i wymieniana jest na gwarancji bez oporów. Siedzi się wysoko, co poprawia nastrój ale upośledza widoczność w pobliżu auta, zwłaszcza na ciasnych parkingach czy wąskich przejazdach. Automat ma kolega, ja wybrałem manual (ten sam silnik) - u kolegi spalanie 1,5-2 l wyższe. Ogólnie kupiłbym jeszcze raz.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Lipiec 2014, 14:25:02 »
Klemens dobrze pisze... popieram go w całości. Zawsze to wniesie coś do twojego obrazu o nowym samochodzie... U mnie też auto było twarde, ale na którejś kampanii naprawczej wymienili po ok 5000 km amorki z tyłu i było o niebo lepiej..

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Lipiec 2014, 17:47:33 »

majkel

  • Gość
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Sierpień 2014, 14:01:34 »
Ja z kolei noszę się z zamiarem zakupu IX-a 35 1,6 GDI w wersji Comfort

Możecie mi powiedzieć jak wygląda polityka cenowa w salonach? Bo dotąd byłem w dwóch i nie chcieli zejść ani złotówki od cennika. No poza "obowiązującymi" rabatami, tj.
83400 cennik
3,5 tys zł
2 tys zł - jeżeli nie wezmę pakietu Brasil
8% ceny w przypadku leasingu z obsługą serwisową

Dla mnie to jakiś kosmos - u każdej innej marki negocjowałem bez większych przeszkód parę tysiaków. A wydaje mi się, że jestem Pro negocjatorem. W obu salonach twierdzą, że zarabiają ok. tysiaka na aucie. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć...

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Sierpień 2014, 17:18:34 »
Cytat: "majkel"
Ja z kolei noszę się z zamiarem zakupu IX-a 35 1,6 GDI w wersji Comfort

Możecie mi powiedzieć jak wygląda polityka cenowa w salonach? Bo dotąd byłem w dwóch i nie chcieli zejść ani złotówki od cennika. No poza "obowiązującymi" rabatami, tj.
83400 cennik
3,5 tys zł
2 tys zł - jeżeli nie wezmę pakietu Brasil
8% ceny w przypadku leasingu z obsługą serwisową

Dla mnie to jakiś kosmos - u każdej innej marki negocjowałem bez większych przeszkód parę tysiaków. A wydaje mi się, że jestem Pro negocjatorem. W obu salonach twierdzą, że zarabiają ok. tysiaka na aucie. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć...


Hej,
Ja kupowałem w Sabacie, wersja Style. Auto wzięte w leasing, w Masterlese.
Salon dał mi 6tyś upustu i tyle samo Masterlease, pod warunkiem, że się zgodzę na tzw. opłatę serwisową-80zł netto/m-c przez 3 lata. 36m-cy x 80zł = 2880zł netto.  Czyli tak naprawdę Masterlease odbiera sobie część upust w opłacie serwisowej. Tak zachwalana przez przedstawiciela Masterlease opłata serwisowa jest nic nie warta.
U mnie pojawiał sie problem nie dokręconej śruby przy nadkolu, w wyniku czego część plastiku była przetarta w kontakcie z kołem. Zadzwoniłem na infolinie Masterlease, powiedziałem co i jak. Po umówieniu mnie w ASO na naprawę, okazało się, że firma Masterlease odmawia zapłacenia za wymianę tej części, no chyba ze zapałcie z własnej kieszeni, ponownie.
Jakie było uzasadnienie odmowy leasingodawcy? Koszt nie przekracza 500zł, wiec nie obejmuje to ubezpieczenie.
Po ostrej wymianie zdan na infolinii, gość  powiedział mi, że mogę sobie reklamacje napisać. K@#$%!, przecież płacę co miesiąc 80zł netto tej opłaty serwisowej, aby takie coś naprawić.

Drugi przypadek kiedy oplata serwisowa jest ograniczaniem swobody w dysponowaniu jego auta.
Po drugim roku użytkowania ix35, czyli maju tego roku chciałem zrobić przegląd w ASO, wymiana oleju, filtrów, ew. uzupełnieni płynów.
Ponownie Masterlease odmówiło mi zgody na przegląd. Dlaczego? Bo producent przewiduje drugi przegląd po 2 latach od pierwszego lub po 60tyś km.

Tak więc, przeglądu nie zrobiłem i nadkola nie wymieniłem.
Do spały auta pozostało mi 9 miesięcy, potem żegnam się z Masterlease i nie chce mieć z nią nic wspólnego.

To się rozpisałem, może powonieniem zrobić osobny wątek przestrzegając przed tego typu praktykami firmy leasingowej?

Co do rabatów, może poczekaj bliżej końca roku, wtedy będą wyprzedaże rocznika i rabaty.
Widzę, że również jesteś z Lublina, więc jak będziesz potrzebował pomocy pisz.

majkel

  • Gość
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Sierpień 2014, 12:49:22 »
Dzięki. 6 tys sumarycznie rabatu dostałeś od HMP i salonu?


A co do leasingu to Tak właśnie myślałem, że ML jest nic nie warty. Zrób oddzielny wątek :-) Być może w pewnych okolicznościach można by wygrać z nimi przed sądem fikcyjność tej opłaty, skoro nic nie akceptują.
 
W sabacie mówili, że masterlease (ML) daje 8% rabatu, w Auto-Brokerze, że 5%. W końcu sam nie wiem...
Ale tak czy siak i tak nie opłata się kupować inaczej, bo to spory upust. Biorę leasing na 5 lat. Na szczęście mogę wziąć tą opcję z limitem, np. 60 tys km, a w takiej opcji to będzie jakieś 36 zł netto/m-c. Także jeszcze do przełknięcia.

Sam nawet chciałem czekać do końca roku, ale w salonie mówią, że rabat będzie tylko o tysiąc większy. Nie wiem czy im wierzyć.

A powiedz mi Czy ta opłata z masterlease obejmuje także koszt przeglądów i zużytych materiałów eksploatacyjnych?

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Sierpień 2014, 20:11:20 »
Cytat: "majkel"
Dzięki. 6 tys sumarycznie rabatu dostałeś od HMP i salonu?


6tyś od Sabatu
6tyś od Masterlease

Cytat: "majkel"
Sam nawet chciałem czekać do końca roku, ale w salonie mówią, że rabat będzie tylko o tysiąc większy. Nie wiem czy im wierzyć.


Ja bym jednak poczekał do końca roku.

Cytat: "majkel"

A powiedz mi Czy ta opłata z masterlease obejmuje także koszt przeglądów i zużytych materiałów eksploatacyjnych?


Tak.
Po pierwszym przeglądzie Sabat wystawia FV dla Masterlease. U mnie to wyniosło chyba 540zł brutto i nie za bardzo z Sabatu byli chętni udzielić mi takich informacji.
W sumie w ciągu tych 3 lata leasingu będę miał 2 przeglądy, po pierwszym i trzecim roku od zakupu.
Aha, ja miałem 30tys wpłaty własnej.

mariusz 1977

  • Gość
kupno ix35 a vin
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Wrzesień 2014, 19:50:22 »
Witam!
Mam zamiar kupic ix35 . Czy mógłby ktoś pomóc mi rozszyfrować vin
TMAJT81AACJ276345

Z gory dziękuje :)
Pozdrawiam.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Wrzesień 2014, 20:38:44 »
Produkcja do Holandii (C14)
Data produkcji 2012-01-12
Data sprzedaży 2012-06-08
Przy przebiegu 34305 km dnia 2014-04-02 naprawa gwarancyjna pilota od zamka centralnego.

Kolor wnętrza:9P (MIDNIGHT BLACK)
Kolor nadwozia:PAE (PHANTOM BLACK)



Wersja wyposażenia GL



Nie wykonana akcja serwisowa (TSB) napinacz pasa bezpieczeństwa.

 

Jak znasz numery holenderskich tablic to może coś więcej się dowiesz tutaj https://ovi.rdw.nl/

Wyposażenie:


mariusz 1977

  • Gość
KUPNO - ix35
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Wrzesień 2014, 18:47:20 »
Super, dzięki za VIN
:)

[ Dodano: 2014-09-18, 09:18 ]
Witam ponownie,

Mam pytanie do użytkowników IX35 1.6 GDi.
Jestem przed zakupem właśnie tego samochodu.
Byłem na jeżdzie próbnej i generalnie jest ok, ale podczas przyśpieszania między 2-3 tyś, słyszalną sa jakieś "buczenie silnikowe", lub cos w tym rodzaju. Nie przenosi się nic na układ kierowniczy itp.. Czy może to być spowodowane dość małych silnikiem do takiego samochodu? Czy rzeczywiście jest to normalne, bez obciążenia (bez przyśpieszania ostrego) na każdym biegu idzie ładnie i cichutko