Autor Wątek: [i40 VF] Lista problemow I40  (Przeczytany 160345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mr.?

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Kwiecień 2013, 18:07:26 »
Ja mam 7.000 km na liczniku. Byłem w ASO dwa razy:
Pierwszy raz:
1. Zgłosiłem usterkę AFLS (wyświetliła się kontrolka), efekt taki, że wymienili mi obie przednie lampy.
2. Zrobili akcję serwisową na programowanie komputera - co dokładnie to nawet nie wiedzieli, bo wrzucili nowy soft, który dostali. Ja nie odczułem żadnej różnicy.
3. Zrobili akcję serwisową na fotel pasażera - smarowanie prowadnic.
4. Zrobili akcję serwisową na nadkole - podobno były problemy z wodą.

Drugi raz:
1. Baba wjechała mi w bok auta  :-( , więc blacharnia sobie zarobiła na wymianie drzwi z lewej strony.

Poza tym, potwierdzam problem z wrzucaniem "jedynki". Zgłosiłem ten problem w ASO, ale nic nie potrafili zrobić. Powiedzieli mi, że może "skracam" sobie wrzucanie biegu i dlatego tak się dzieje. Jak będę na przeglądzie to im jeszcze raz zgłoszę.
Zgłosiłem też szum dochodzący z przedniego słupka po stronie pasażera. Coś poprawili bo jest cisza.

Jak dla mnie auto jest wystarczające, ale byłoby super gdyby miało 160KM i większy moment obrotowy.

aaawww

  • Gość
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Kwiecień 2013, 14:54:22 »
A nie wiesz co zrobili w serwisie by zlikwidować ten szum?

Reg III 9. g. Wymazanie cytatu. tekla

marekp

  • Gość
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Kwiecień 2013, 21:05:05 »
Cytuj

i40VF 2.0GDI Automat, przebieg 14.000

Usterki / Problemy:
1. AFSL uszkodzony po 14 dniach użytkowania
2. 3 x awaria immobilizera nie usunięta do dzisiaj, samochód przy temeraturze ~27C odmawia odpalenia, DTC przy diagnostyce nie wykazuje błedów, raz wymieniono mi immobilizer na nowy ale problem wystąpił ponownie.
3. Wrażliwość kierownicy i efekt delikatnego pływania przy 140km/h

Iktorn

  • Gość
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Maj 2013, 20:00:52 »
Pojawił się u mnie problem z otwieraniem samochodu. Samochód nie rozpoznaje kluczyka. Prawdopodobnie "gubi" kluczyk i nie idzie się dostać do samochodu. Otwieranie awaryjne (grotem - auto jest wyposażone z zbliżeniowy kluczyk) nie zawsze było skuteczne.
Ostatecznie pomaga tylko reset komputera. Auto było już w serwisie i prawdopodobnie skończy się wymianą sterowników.

freaknet

  • Gość
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Maj 2013, 22:49:40 »
U mnie dzisiaj to samo. Chce otworzyc auto przyciskiem na klamce , nie da rady. Dopiero przyciskiem od pilota drzwi sie otworzyly. Wsiadam do srodka chce odpalic naciskam przycisk zeby zapalil silnik, na monitorze wiadomosc ze klucz nie znajduje sie w poblizu. Dopiero po 5 tym razie otwierania i zamykania drzwi przez pilota udalo sie odpalic silnik. To juz drugi raz. Za pierwszym razem myslalem ze to przypadek, ale widoczni nie, jak u innych jest podobnie.

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Maj 2013, 23:02:45 »
Panowie, prozaiczna rzecz, ale może bateria Wam się rozładowała w kluczyku?

Iktorn

  • Gość
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Maj 2013, 13:46:41 »
W moim przypadku nie ma mowy o rozładowaniu baterii w kluczyku - zapasowy też nie działał (otwieranie pilotem - brak reakcji, podobnie próba dostania się bagażnikiem). Po otwarciu awaryjnym alarm się włączył, a następnie komunikat, iż komputer nie rozpoznaje kluczyka. Pomogło dopiero rozłączenie klemów - reset komputera. Wczoraj ściągałem kogoś z serwisu, to tak jak napisałem najprawdopodobniej błąd komputera.
Taka sytuacja zdarzyła się 2 razy w ciągu tygodnia, więc teraz bez śrubokręta ze sobą nie wychodzę z samochodu.

zrafi

  • Gość
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Czerwiec 2013, 10:57:54 »
Witam

Nareszcie trafiłem na ludzi którzy mają i40 !!!

Ja mam swój z końca roku 2011 combi wersja pośrednia. Obecnie przejechane 45 tysięcy zaraz będzie 2 przegląd.

Na pierwszym przeglądzie zgłosiłem i usunęli gratis bez problemu następujące usterki:
- obszyli kierownice i gałkę skrzyni biegów (teraz jest ok)
- wymiana rolety (od spodu się siepała - teraz ok)
- tykanie wiatraka na niskich obrotach (po wielkiej wojnie chyba wstawili nowy, chcieli mi wmówić, że tak ma być - teraz bez zarzutu)
- uporczywe trzeszczenie w okolicach deski rozdzielczej po stronie pasażera co mnie doprowadza do szału ( usunęli ale na krótko obecnie znowu trzeszczy i tym razem im tego nie odpuszczę bo to mi psuje komfort jazdy i zamiast się cieszyć jazdą to strasznie mnie to wkurza)

Obecnie wybieram się na drugi przegląd i również mam ustarki
- trzeszczenie deski od strony pasażera
- tylne światła mi parują dokładnie przy kierunkowskazach

Obecnie jestem bardzo zadowolony z auta, jest bardzo komfortowy, mało pali ma wszystko co potrzeba, przyciąga uwagę i co najważniejsze nie ma go na każdym rogu.

Potwierdzam również, że plastiki się rysują i panel od radia ale to wszędzie tak jest. Znajomy ma VW Tuarega i ma dokładnie to samo a samochód 2 razy droższy. Generalnie i40 na do nowej Avensis jeżeli chodzi o wykończenie i środek to jest 10 lat przed Toyotą.

A Wy macie te trzeszczenia ?? może można to jakoś łatwo usunąć ja co prawda próbowałem sam to zrobić ale nie dałem rady.... p

bart omiej

  • Gość
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Czerwiec 2013, 17:30:55 »
Witam

Nie wiem czy to problem techniczny, czy ja czegoś nie wiem, ale nie mogę uruchomić filmu na dvd na zestawie multimedialnym.

Wyświetla mi komunikat, że dla mojego bezpieczeństwa nie wyświetli filmu, puki nie włączę ręcznego - nawet jak mam ręczny włączony.

Jeśli ktoś ma know how z tego zakresu, to mi oszczędzi telefonu do serwisu :)

aaawww

  • Gość
Trzeszczenia w desce rozdzielczej
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Czerwiec 2013, 08:32:24 »
zrafi
Miałem podobny problem i w moim przypadku pomogło spryskanie silikonowym sprayem podszybia, gdzie deska styka się z szybą przednią.
Czy ktoś z was doświadcza hałasu dochodzącego z tyłu kabiny tak jakby tylna szyba była uchylona choć nie jest?

PZDR

Reg III 9. g. Wymazanie cytatu. tekla

Marcin12

  • Gość
Re: Trzeszczenia w desce rozdzielczej
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Czerwiec 2013, 23:14:56 »
A jakie masz opony ?
Mam te oryginalne Hanooki i to chyba ich wina, miałem zimowki i było ciszej.
Jak założyłem letnie Hanooki tez mam szum z tylu może być tez ze zaczynają się ząbkować będę musiał później sprawdzić.
Dodatkowo autko zaczęło się bardziej bujać i czasami nurkuje.

Reg III 9. g. Wymazanie cytatu. tekla

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
Re: Trzeszczenia w desce rozdzielczej
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Czerwiec 2013, 07:48:55 »
Cytat: "aaawww"

Czy ktoś z was doświadcza hałasu dochodzącego z tyłu kabiny tak jakby tylna szyba była uchylona choć nie jest?

PZDR


Ja tak mam, na tylnych prawych drzwiach. Tak od 110/120 zaczyna świstać jakby na uszczelce drzwi- muszę to zgłosić w serwisie.

Podobnie jak kolega Marcin12 uważam, że ori hankooki są głośne, i "bardzo wrażliwe dźwiękowo" na jakość asfaltu. Takich głośnych opon (poza wyząbkowanymi) nie miałem. Swoją drogą auto jest słabo wyciszone od podłogi i to tez nie sprzyja super ciszy w kabinie.

Pzdr

i40

  • Gość
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Lipiec 2013, 23:06:39 »
Drugi (duży) przegląd i do wymiany po ca. 30k km poszły:
> klocki P/T (wymiana na oryg.)
> tarcze P !!! (wymiana na zamienniki  OYO - czas oczekiwania na oryg. 1 tydzień!!)
> wahacz lewy  !!! (usterka gwarancyjna)
> układ podnoszenia szyby LP (usterka gwarancyjna)

szlag!  :evil:

Suszek

  • Gość
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Lipiec 2013, 22:07:36 »
Witam, przelatane 40 000 . Listy usterek nie bede pisal bo dluga :) ale wszystko to byly raczej drobne usterki auto zawsze mobilne. Odnosnie stokow w okolicach podszybia od strony pasazera czy kierowcy. Lekarstwo proste - dobra firma car audio. Ja wymienialem oryginalne audio i jak montowali radio to rozebrali konsole srodkowa i wszystko bylo widoczne. Zawsze tluka sie kanaly nawiewow. Objaw jest taki z jak juz zacznie stukac i ciagle stuka i czlowieka szlag trafia. Mnie kosztowalo to 30 zl i od tamtej pory cisza spokoj nawet przy jezdzie po wybojach. Od strony pasazera trzeba wymontowac schowek i kratke nawiewu i tam dac kawalek gabki pod kanal nawiewu do kratki i delektowac sie cisza.. Mam nadzieje ze pomoglem . Sorki za pisownie ale pisze na tel...

Offline onkyo3

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Sierpień 2013, 02:04:18 »
Witam Panowie, jestem prywatnie użytkownikiem i40 1.7 i jednocześnie pracownikiem serwisu.
Jak czytam wiele problemów to lekkie fanaberie :-) ale nie ma teraz samochodów idealnych.
Porównywałem samochody podobnej klasy (avensis, passat (cc) accord itp. to jest dobry wybór.
Mam wieloletnią praktykę w tej branży od podszewki i nie ma samochodów idealnych (szczęście?)
Oczywiście można się czepiać ale jedno jest "cool" od chorwacji do polski oczy błądziły za mną(i40-ką)
Samochód ma wady i zalety ale przewagą jest na tak !
Odnośnie turbodziury, na trasie wymiatałem większość furek  (jest rozwiązanie(pw)
) i przy sredniej przelotowej 150 spalanie 7,1
Więc proszę nie marudzić, jeśli macie problemy ze swoimi i 40 piszcie a postaram się  pomóc.
Oczywiście może być zwłoka bo tu nie mieszkam  :-D