Autor Wątek: [i40 VF] Lista problemow I40  (Przeczytany 160340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #255 dnia: 12 Sierpień 2018, 21:23:59 »
Cytat: "Alfred"
Venom ja będę miał wymienianą pompe. Zglosiłem problem z biegami. Głośna praca skrzyni, haczenie i "standardowy" problem z 1 i 2. Rozwiązanie problemu? Wymiana pompy. Za 3 tyg będę ją miał montowaną to jestem ciekaw czy to pomoże.

Już po wymianie pompy? Jakie efekty?

Offline Alfred

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #256 dnia: 13 Sierpień 2018, 07:47:43 »
Jest zamontowana ale ja jeszcze auta nie odebralem. Dzis lub jutro jade po niego do ASO bo samochod mial tez w tym samym momencie montowany nowy silnik. Dam znac jak chwile pojezde czy jest jakas zmiana.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #257 dnia: 13 Sierpień 2018, 10:40:29 »
Alfred

A dlaczego masz zamontowany nowy silnik?

Offline Alfred

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i40 VF] Lista problemow I40
« Odpowiedź #258 dnia: 13 Sierpień 2018, 11:10:37 »
Ubytek płynu chłodniczego. Temat wałkowałem prawie rok czasu. Z 6 wizyt w ASO. Po drodze weryfikacje itp. Zmiana EGR na nowy bo pierwotnie obstawiali, że tu jest problem z chłodniczką. W końcu ponowna dłuzsza weryfikacja i decyzja ze jest to wada fabryczna bloku silnika. Temat głosny 2/3 lata temu przy nowych autach. U mnie auto kupowałem 3 letnie. Poprzedni własciciel to olał i dolewał pewnie płynu. Miał być wymieniany pierwotnie częsciami silnik. Tzn blok, glowica, uszczelki i sruby nowe + jeszcze jakies elementy ktorych nie znam teraz, a reszta miała być ze starego silnika przekładana. Jednak wyszło tak, że w trakcie rozkręcania silnika mechanicy stwierdzili, że niektore elementy nie nadaja sie do użytku i ponownego założenia. Wyszło ze około 90% to nowy silnik. Również nowy rozrząd został zamontowany o co sie martwiłem.