Autor Wątek: [Santa Fe CM] [Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona  (Przeczytany 63178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

djmcg

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Luty 2016, 10:23:05 »
Dzisiaj posprawdzałem ręcznie zamykając klapkę za ktora odpowiada owy silniczek od pasażera.
I ku mojemu zaskoczeniu jak recznie pociagne za ciegno i zamkne na maxa to i tak nie leci bardzo gorace powietrze jak u kierowcy tylko lekko chlodne .

Orientuje sie ktos o co chodzi? teraz powaznie sie zastanawiam czy kupowac czesc w aso za 400zł czy jechać fo Hyundaia i dac im to do naprawy mam obawy ze ten silniczek nie odpowiada za wszysztko.

Pozdrawiam

mariuszek1985

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Luty 2016, 18:31:26 »
Witam dzisiaj zauważyłem ze moja klima ma wyciek i jest zbyt niski poziom czynnika który powoduje nie załączenia klimy wiec czeka mnie wymiana chłodnicy.Podrzuci ktoś pomysł na wyminę czy lepiej używkę czy nówkę i jak dobrać się do niej?ma ktos jakięs namiary na chłodnice ??

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Luty 2016, 20:36:22 »
Chłodnica klimatyzacji numer oryginału 97606-2B000.

Zamienniki:

NRF 35965

VALEO 814353

NISSENS 94869

DELPHI TSP0225654

HELLA 8FC 351 303-191

djmcg

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Luty 2016, 17:59:24 »
Wczoraj zakupiłem oryginalny silniczek koszt 400zł , wymieniłem i na razie działa zobaczymy jak długo...

Offline zicer1977

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Luty 2016, 22:00:32 »
Witam

Posiadam Santa Fe 2.2 CRDi z 2007r. 114kW i mam następujący problem:
- na słupkach lewym i prawym między drzwiami przednimi a tylnymi są nawiewy na 2 rząd siedzeń i żeby nie wiem jak wysoką temp. ustawić cały czas dmucha tam zimnym powietrzem.
Co może być? Proszę o pomoc...
PS.
(w aucie jest klimatronik 2 strefowy)

[ Dodano: 2016-02-24, 22:03 ]
Ponawiam prośbę, zna ktoś ten temat. Grzanie na tylne kanapy....

djmcg

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #50 dnia: 27 Luty 2016, 18:48:56 »
Dzisiaj siedziałem na fotelu pasażera i z przykrością stwierdzić muszę ze ogrzewanie jest kiepskie tzn jak dam na maxa to u kierowcy leci super ciepłe a u pasażera chłodne.
Ręce opadaja zaczynam mieć dość tej koreąńskiej technologii.
Czy moze ktoś doradzić o co chodzi czy jest jeszcze jakiś inny silniczek ktory steruje klapami ??

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #51 dnia: 27 Luty 2016, 19:52:56 »
Zicerr1977 sprawdź ten element.


Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Luty 2016, 20:40:22 »
A w SM-ie podobna sprawa? Niby po prawej stronie jest ciepłe powietrze, ale nie tak, jak po lewej - np. po lewej po włączeniu grzania na maks powietrze po prostu parzy, po prawej jest zwyczajnie ciepłe.

Offline zicer1977

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #53 dnia: 01 Marzec 2016, 13:59:11 »
Dzięki.

Zrobi się trochę cieplej to się wezmę za to.

djmcg

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #54 dnia: 09 Marzec 2016, 20:10:48 »
Ponawiam moje zapytanie:
Ogrzewanie u pasażera jest kiepskie tzn jak dam na maxa to u kierowcy leci super ciepłe a u pasażera ledwo chłodne.

Czy moze ktoś doradzić o co chodzi czy jest jeszcze jakiś inny silniczek który steruje klapami ??

[ Dodano: 2016-04-09, 07:26 ]
Witam
Dzisiaj wróciłem z serwisu przy okazji wymiany chłodnicy klimatyzacji, panowie sprawdzili mi w czym tki problem z ogrzewaniem prawej strony. Jak włacze klimatyzacje i dam ogrzewanie na maxa to u kierowy leci ciepłe powietrze a u pasażera extremalnie zimne.
Po podłaczeniu pod komputer i sprawdzanie szczegółowych pozycji przepustnic wszytko jest wporzadku, informacja z serwisu najprawdopodobniej od strony pasażera jakas gabka sparciała i powietrze zaciagą takie któremu jest wygodniej się przedostać .
Do zweryfikowania tego trzeba rozebrac cały kokpit by dostać się do nagrzewnicy  :cry:
Postanowiłem ze trzeba to zrobić bo w zimie nie da się tak jeździć:/

[ Dodano: 2016-04-17, 18:34 ]
Witam odebrałem samochód okazało się ze nagrzewnica jak i cały układ był zakamieniony.
Po wymianie nagrzewnicy prawa strona grzeje.
Dlaczego od kierowcy grzało?
nagrzewnica jest zasilana nie na środku a z bok przez co najpierw przepływa cieło przez czesc ktora grzeje strone kierowcy a nastepnie juz schłodzone powietrze idzie do strony pasażera.
Dodatkowo się dowiedziałem ze mam pod nagrzewnica jakiś grzejnik elektryczny (bardzo prądo-żerny) ktory w zimie grzeje do momentu az silnik uzyska tem30 stopni.
Z informacji od mechaników- wymienili nagrzewnice bez wyciągania całego kokpitu.

Offline Taxidriver

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #55 dnia: 13 Grudzień 2016, 21:33:57 »
Witam odgrzewam kotleta ale nie bardzo czas ogrzewania na topie dzisiaj miałem rano -8 i zdziwko. Nie grzeje santek wcale naczytałem się i widze że to problem dość powszechny, pogrzebałem za schowkiem nie czuje żeby coś pracowało przy zmianie klap nie wiem czy tak ma być. Jutro albo pojutrze rozbieram. Efekt grzebania leci lekko ciepłe( to lekko w porównaniu do Galaxy ) ale coś tam grzeje jak zamknąłem obieg nawet się nagrzewa ale po prawej jest zimniej, na słupkach zimno. I doszedłem od pytania czy da się sprawdzić w programie diagnostycznym działanie klap tak jak w Vagu. Tam okazuje % zamknięcia otworzenia klap jeszcze nie bawiłem się diagnozą Hyundaia a chyba czas zacząć.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Offline Taxidriver

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #57 dnia: 15 Grudzień 2016, 22:32:14 »
Dzięki Kosmos to już widziałem pokazało 00 ale nie jestem pewny, Dlatego pytanie o to czy Cascade ( HI scan) ma takie możliwości...po prostu nie bardzo mam ochotę lutować swój kabel do vaga a jeszcze nie kupiłem chińczyka z alle drogo.

U mnie temat ogarnięty, po prostu sterowanie się zawiesiło ruszone ręką gania jak ta lala... ps na Ukrainie w serwisie Hyu...i koszt 180 pln kurcze nie wiem czy dobrze to edytuje jakoś dziwnie kopiuj usuń , a nie można zwyczajnie pisać i dodaje kolejne posty. jak coś nie tak piszcie na priv postaram się to poprawić ogarnąć.

Offline jakub77-77

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Sprawdzenie silniczka klimatyzacji.
« Odpowiedź #58 dnia: 15 Styczeń 2017, 13:56:51 »
Witam,  wykrecilem silniczek mieszania powietrza od strony pasazera iteraz mam problem bo nie wiemjak sprawdzic czy na pewno jesto  niesprawny. Czy moge do niego bezposrednio podlaczyc 12 V czy moze w jakis inny sposob mam go sprawdzic. Pomozcie prosze.
Podłączyłem bezpośrednio do akumulatora silniczek i nawet nie drgnąl. Prad podlaczylem jak na zdjeciu z akumulatora. Czy może jeszcze coś z jim sprawdzić. Jestem laikiem w tych sprawach ale dzieki koledze KOSMOS sam spróbowałem naprawic i mam nadzieje ze sie uda.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #59 dnia: 15 Styczeń 2017, 15:07:15 »