Autor Wątek: [Santa Fe CM] [Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona  (Przeczytany 63142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #75 dnia: 01 Luty 2017, 08:49:25 »
Cytat: "jakub77-77"
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wymiany oleju w skrzyni biegów automatycznej - dzisiaj w warsztacie mechanik poinformował mnie że w moim samochodzie to tylko olej może wymienić bez filtra i uszczelki ponieważ miskę olejową mam umiejscowioną z boku skrzyni a filtr oleju można wymienić tylko po wyciągnięciu skrzyni z komory silnika a nie w trakcie wymiany tylko oleju. Czy to prawda czy zwykłe lenistwo lub próba naciągnięcia?


swego czasu stosowane były filtry oleju zewnętrzne, podobne do tych silnikowych, oczywiście wewnątrz skrzyni tez był 2 filtr. od 2003 roku zrezygnowano z tych zewnętrznych i traktuje się, że filtr wewnętrzny wystarcza na cały żywot skrzyni. Taką politykę przyjął producent tych skrzyń (mitsubishi). oczywiście da się wymienić ale instrukcja serwisowa przewiduje to tylko w trakcie remontu skrzyni. więc olej temat. wystarczy tylko regularna wymiana oleju.

Offline jakub77-77

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #76 dnia: 01 Luty 2017, 12:01:46 »
dzięki za info
w poniedziałek wymieniam olej.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #77 dnia: 01 Luty 2017, 19:32:39 »
Jaki olej wleją?

Offline jakub77-77

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #78 dnia: 03 Luty 2017, 22:00:22 »
A tego to nie pytalem, kolega mienial u nich w kia to chyba wiedza jaki tam ma być.

[ Dodano: 2017-02-28, 08:11 ]
Skrzynię zalali olejem - Castrol multivehicle ATF.

Michnik

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #79 dnia: 10 Maj 2017, 13:03:19 »
To teraz ja proszę o pomoc.

Objawy :
- nie działa nadmuch zimnego powietrza z klimy na stronę kierowcy(pasażer ok). Po tym nabiłem klimatyzację i sprawdziłem szczelność - wszystko z nią ok. A nadmuchu z klimy na kierowcę jak nie było tak nie ma.
- nie działa nadmuch ciepłego powietrza na cały tył.

Od strony kierowcy siłownik na wysokości prawego kolana widać, że ładnie chodzi i steruje.

Co mam sprawdzać i gdzie? Błędów na kompie nie zauważyłem żadnych :/

karik

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #80 dnia: 12 Maj 2017, 07:27:25 »
Mam podobny problem,  po stronie pasażera dmucha zimnym od razu po włączeniu  klimy, a od kierowcy leci ciepłe dopiero po kilku lub kilkunastu minutach zaczyna dmuchać zimnym

Michnik

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Maj 2017, 11:06:05 »
Sprawdziłem dzisiaj od spodu te silniczki i wzrokowo wszystkie 4ry poruszają klapami.
Gdzie mogę jeszcze szukać? Jest jeszcze jakiś 5ty ? Za dmuchawą, nagrzewnicą?

pesymista

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #82 dnia: 23 Luty 2018, 09:05:59 »
Ogrzeję kotleta. Zauważyłem teraz przy mrozach że w moim Santa Fe CM ładnie grzeje z przodu natomiast z tyłu leci zimne powietrze. Dopiero jak temperaturę ustawię na max i maksymalny nadmuch to po jakimś czasie zacznie wiać z tyłu ciepłem w innym przypadku zawsze wieje zimnym powietrzem. Może ktoś podpowiedzieć co może być tego przyczyną?

Offline yunior81

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #83 dnia: 23 Luty 2018, 11:51:04 »
Nie masz zasłoniętych wylotów powietrza pod fotelami przez dywaniki ?

pesymista

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #84 dnia: 23 Luty 2018, 12:49:54 »
U mnie wyloty są na słupkach z tyłu. Niczym niezasłonięte. Test klimatyzacji pokazuje 00 czyli, że nie ma błędów.

Offline Taxidriver

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #85 dnia: 27 Luty 2018, 19:18:11 »
Cytuj
Cytat: "pesymista"
tyłu leci zimne powietrze. Dopiero jak temperaturę ustawię na max i maksymalny nadmuch to po jakimś czasie zacznie wiać z tyłu ciepłem

No i tu ci powiem przy temp do -5 po mniej więcej 15 km grzeje, a jak mamy teraz -10 -15 to dopiero po naprawdę sporym czasie plastiki się nagrzewają i nie jest wyziębione powietrze ok  30/ 40 minut jazdy w trasie.;)

pesymista

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #86 dnia: 01 Marzec 2018, 07:29:11 »
Nie pocieszyłeś kolego :)

Offline GEOBET

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #87 dnia: 28 Lipiec 2018, 09:03:07 »
Witam,
A ja mam taki problem. Padł mi silniczek o klap. Kupiłem na allegro używkę. Silniczek działa tylko, że odwrotnie. Klimatyzacja zamiast chłodzić to grzeje a grzeje zamiast chłodzić. Macie może jakiś pomysł żeby to zmienić? To się dzieje od strony pasażera tam gdzie był wymieniany silniczek (WOORY).

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Lipiec 2018, 10:53:22 »
silniczki nie musza być zamienne, może kupiłeś z odwrotnej strony, sprawdź numery na silniczkach lub musisz dokonać adaptacji silniczka kompem

Offline Taxidriver

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #89 dnia: 29 Lipiec 2018, 09:33:19 »
A prościej nie będzie zamienić + z - . Tak tylko głośno myślę. Pewnie przysłali z angola.