Autor Wątek: [Santa Fe CM] [Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona  (Przeczytany 63038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline guja

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Odp: [Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #90 dnia: 27 Lipiec 2020, 16:09:03 »
Witam , mam podobny problem ale na odwrót - tzn przy ustawionej temp na low - z prawego nawiewu idzie mi  ciepłe powietrze , nie reaguje na zmianę na panelu . Błędów brak - czy celować w silnik czy sprawdzić wcześniej coś innego ?  Jak włączę klimę to ochładza ale jest różnica miedzy lewa a prawa strona.

Offline Taxidriver

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: [Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #91 dnia: 28 Lipiec 2020, 22:30:11 »
Miałem podobnie przed urlopem wcięło mi chłodzenie po P . szybki demontaż schowka i okolic kilka śrubek masz wtedy wszystko na wierzchu. Zacięta klapa na silniku silniczek chodził i chodzi ale klapa stała popsikałem smarem tu i tam ręcznie odblokowałem i jest ok. zabawy na 1h. niestety nie mam na urlopie swojego laptopa ale jest rusek który to rozbierał z kamerą jest na yt .

Offline wentyl1@onet.eu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: [Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #92 dnia: 30 Lipiec 2020, 21:44:59 »
Witam.
Tak to wygląda na schemacie.
.
Myślę, że ściągnięcie osłony pod schowkiem, schowka i ewentualnie demontaż dmuchawy powinien umożliwić dostęp do serwo.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2020, 21:51:52 przez wentyl1@onet.eu »

Offline Taxidriver

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: [Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #93 dnia: 30 Lipiec 2020, 21:51:29 »
daje rade bez zdejmowania silnika dmuchawy schowek i osłona kilka śrubek 10 .

Offline wentyl1@onet.eu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: [Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #94 dnia: 30 Lipiec 2020, 22:09:47 »
Znalazłem jeszcze instrukcję w manuału jak sprawdzić działanie serwo w języku angielskim.

Offline Marcin1985

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: [Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #95 dnia: 05 Sierpień 2020, 22:53:04 »
Panowie co do naprawy climatronika w santa fe czy tucsonie czy innym Hyundaiu ,Kiawystarczy wymienic sam silniczek w tym silowniku a on pasuje praktycznie od wszystkiego co ma w tytule Hyundai cz Kia przerabialem juz to kilka razy i nie ma z tym problemu koszt wszystkiego ok100zl czas do 2 godz nax.pozdrawiam

Offline luk80

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: [Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #96 dnia: 24 Październik 2021, 20:47:53 »
Mam pytania odnośnie nagrzewnicy elektrycznej w Santa Fe CM. Kiedy się uruchamia , czy przy jakichś określonych warunkach - trybach, jaki przekaźnik i bezpiecznik za nią odpowiada ?
Jestem na etapie rozpracowywania problemu z niedogrzaną prawą stroną i przy okazji rozbiórki sprawdzam wszystko. Jak nie włączę -  nagrzewnica elektryczna zimna  :-[

Offline Saldyjczyk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: [Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #97 dnia: 02 Styczeń 2022, 12:44:00 »
Witam, silniczek jaki siedzi w siłowniku klap klimatronika to Mabuchi rf-370cb-11670 można kupić za grosze w internecie najtaniej u chińczyków od6-20 pln plus przesyłka  najdroższy na polskim serwisie z ogłoszeniami 60 pln plus przesyłka

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: [Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #98 dnia: 03 Styczeń 2022, 21:47:57 »
na ALIEXPRESS, chińczyki, za 70-80zł z przesyłką, oryginalne kompletne siłowniki temperatury sprzedają (prawy lub lewy).  :)
Krótki wkrętak do ręki, głowa pod kokpit i nie grzanie lub nie chłodzenie zrobione w parę minut, bo chyba zawsze ten problem to jeden z tych siłowników temperatury. Jest trzeci siłownik od trybu (MODE) ale on od MODE i nie odpowiada za temperaturę ;)
 
…ale od chińczyka raz idzie 2-3 tygodnie, a raz 2-3 miesiące ;D