Autor Wątek: [i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz  (Przeczytany 49028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

psteclik

  • Gość
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« dnia: 09 Marzec 2013, 10:31:55 »
Jestem posiadaczem i30 od kilkunastu dni, przejechałem z 500km i ku mojemu zdziwieniu za którymś razem Hyundai nie chce mnie wypuścić. Klamka w drzwiach kierowcy od wewnątrz nie reaguje. Wygooglowałem, że przez zerwane cięgno trzeba wymienić kawał auta za kilka stówek i podobno nie da się wymienić samego cięgna. Czy macie jakieś bardziej pocieszające scenariusze? Dodam, że mam umiejętności mechanika samochodowego I-go stopnia: potrafię założyć kamizelkę odblaskową i wezwać assistance.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Re: [i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec 2013, 13:07:39 »
Cytat: "psteclik"
potrafię założyć kamizelkę odblaskową i wezwać assistance.


Moja kamizelka to jeszcze w oryginalnym worku  spoczywa.
Tutaj http://www.i30info.ru/handmade/sm24.html masz opis jak dostać się pod tapicerkę drzwi co może pomóc w diagnozie problemu.

psteclik

  • Gość
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Marzec 2013, 15:05:24 »
Cięgno ponuro zwisa od strony klamki. Stalowa linka urwana tak, że nie wystaje z pancerza. Oryginalnie nie można dokupić samego cięgna, podobno trzeba cały zamek za ca. 350zł. Czy ktoś dorabiał i montował samą linkę? Nie wiem czy producent nie przygotował jakiejś pułapki np. pancerz wklejony na stałe w zamek drzwi w sposób uniemożliwiający zdjęcie samego cięgna.

barzuc

  • Gość
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Marzec 2013, 16:02:27 »
Wrzuć może jakieś zdjęcie jak to wygląda... nie wiem jaka to linka więc pomysł może być śmieszny - ale może w sklepie rowerowym / motorowerowym dobierzesz, albo jakimś innym "polmozbycie"?
Nie wiem - ja póki co tylko spotykałem się w swoich autach z cięgnami jako metalowym prętem. Miały za to plastikowe mocowania, które pięknie się wyrabiały i łamały - oryginały nie do dokupienia - znalezione "podobne" w takim właśnie "polmozbycie"... działa już ponad 2 lata :-D

psteclik

  • Gość
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marzec 2013, 18:32:55 »
No i jestem po naprawie. Okazało się:
1. Zamek rzeczywiście jest nierozbieralny - obudowa jest zanitowana, ale po zdjęciu nitów spokojnie można zdjąć linkę.
2. Linkę da się dorobić z całą finezją okuć do oryginalnego pancerza. Mnie to kosztowało 45zł
3. Doliczając stówkę robocizny zamknąłem się w 25% kosztu "salonowej wymiany"

Teraz zobaczymy jak polska stal i pomysłowość przetrwa w starciu z koreańską myślą techniczną.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marzec 2013, 19:42:51 »
Teraz musisz oszczędzać stronę kierowcy i wchodzić od pasażera  :mrgreen: Bezawaryjnej dalszej jazdy życzę.

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marzec 2013, 20:20:42 »
z tego co dziś się dowiedziałem to z tymi linkami jest grubsza sprawa w HMP  :roll:

florek2b

  • Gość
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Marzec 2013, 17:18:45 »
Mi też właśnie dziś padła ta linka  :evil:  

speedmaster możesz rozwinąć swoją myśl?

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Marzec 2013, 18:36:08 »
jest to usterka o której HMP wie ale póki co nie nagłaśnia sprawy  :roll: pisząc poprzedniego posta czyli około 2 tyg. w magazynach nie mieli już zapasowych, na szybko były ściągane ze Słowacji, teraz duża partia jest w drodze z Korei  :roll: info z wiarygodnego źródła i ASO wymienia całość jako część nierozbieralną :roll:

Offline Yaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1007
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Marzec 2013, 19:48:31 »
Cytat: "speedmaster"
jest to usterka o której HMP wie ale póki co nie nagłaśnia sprawy  :roll:

Znając życie nie nagłośnią  :roll:

florek2b

  • Gość
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Marzec 2013, 23:29:51 »
U mnie kupno całego zamka, będzie ostatecznością  :-P

Postaram się jak by co zrobić kilka fotek z przebiegu prac dla potomnych  :mrgreen:

[ Dodano: 2013-04-12, 19:49 ]
Dobra dziś zaprawiłem linkę.

Fotki mojego rozwiązania dodam jutro.

Offline wwojtas77

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 66
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Kwiecień 2013, 13:09:44 »
U mnie padała dziś linka , mam nadzieję że w ASO naprawią mi to na gwarancji.

Offline Yaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1007
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Kwiecień 2013, 18:30:22 »
Cytat: "florek2b"

Dobra dziś zaprawiłem linkę.

Fotki mojego rozwiązania dodam jutro.

Czekamy na fotki  ;-)

Offline wwojtas77

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 66
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Kwiecień 2013, 18:37:53 »
Czekamy z niecierpliwością

florek2b

  • Gość
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Kwiecień 2013, 19:54:58 »
No dobra to od początku :)

Jak zdjąć boczek chyba każdy wie :P a przynajmniej jak już bierze się za jakąkolwiek naprawę powinien dać sobie radę :P

po zdjęciu boczka i odkręceniu klamki okazało się, że linka pękła zaraz przy tej małej baryłce


I w związku z tym, że nie miałem ani czasu ani ochoty na jakiekolwiek rozwiercanie nitów zdecydowałem sie na takie oto rozwiązanie.

Linke umocowałem obejmą tak aby kończyła się dokładnie na wysokości klamki, następnie zeszlifowałem baryłkę przy której nastąpiło zerwanie linki i dosztukowałem kawałek stalowego drucika skręcony za pomocą miedzianych łączników wyjętych z kostek do łączenia przewodów elektrycznych, przy czym łącznik od strony klamki jest dokładnie i miejscu gdzie była owa baryłka i przycięty dokładnie na tą samą długość.

Reasumując jedyną integracją było obranie odrobiny pancerza z i tak już zerwanej linki i dorobienie tego małego brązowego uchwytu, a czas operacyjny to około 1h i jak narazie wszystko sprawuje się wyśmienicie.