Autor Wątek: [i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz  (Przeczytany 49028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ARZ182

  • Gość
Podwójna blkada drzwi - problem
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Luty 2017, 16:53:23 »
Jestem świeżym użytkownikiem I30CW i ostatnio napotkałem się na problem. Jakimś sposobem zablokowałem przednie drzwi pasażera w taki sposób że nie można ich otworzyć klamką od środka. Od zewnątrz otwierają się bez problemu. W tylnych drzwiach mam mam przełączniki blokady otwarcia drzwi od wewnątrz, ale nie ma ich w przednich drzwiach.  Linka nie jest zerwana bo ciąg jest i klamka działa z takim samym oporem jak w pozostałych drzwiach samochodu? Ktoś wie co zrobiłem i jak to odblokować?

[ Dodano: 2017-02-10, 12:12 ]
Naprawdę nikt, nic? Tak mnie jeszcze naszło, czy te drzwi mogły się zablokować z uwagi na niezapięte pasy pasażera podczas jazdy?

Offline arni_23

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 226
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Luty 2017, 23:36:11 »
Z tego co sobie przypominam, opór jaki stawia klamka jest nieznacznie mniejszy po zerwaniu linki, ciężko wyczuć, bynajmniej ja tak miałem,
na tą linkę podobno akcja serwisowa była, jedź do serwisu, u mnie wymienili za free.

Offline grzekrys83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 146
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Luty 2017, 08:06:47 »
Tak jak pisze mój przedmówca - jest to akcja serwisowa.
Też miałem tą linkę wymienianą za free.

Offline dexth

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #48 dnia: 06 Kwiecień 2017, 13:59:21 »
Cytat: "zmalinowski1968"
We wtorek żonie się urwała linka. Próbowałem umówić się [.......................]

W sumie zajęło to 20 godziny przygotowań techniczno-teoretycznych i jedną godzinę roboty. Zużyte materiały kosztowały faktycznie koło 20 złotych.

Powodzenia!


Ja na szczęście lub nieszczęście znalazłem bez problemu linkę na allegro za 50 zł i pomyślałem, że lepiej założyć nową niż ryzykować ze złączaniem. Niestety, nawet nie wiem w jaki sposób znajomy włożył końcówkę, tą z kuleczką w mechanizm zanitowanego zamka. Jakoś się udało wepchać. Demontaż i montaż drzwi i zamka około 30 minut, a wpychanie linki do zamka chyba ze dwie godziny. Zamek działa. Jak ktoś ma sposób, to może niech napisze jak to zrobił. Może być bez zdjęć. Mam nadzieję, że są jakieś sposoby,  bo linki są sprzedawane i kupowane.

Offline WaldiBarca

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Kwiecień 2017, 12:09:50 »
A ja nie wiem jak sciagnac boczek z przednich lewych drzwi musze wymienic klamke wewnterzna oraz poprawic zewnetrzna bo troszke odstaje. Ktos mi powie jak sie sciaga ten boczek i30 posiadam od 2 tygodni wiec ucze sie dopiero tego autka

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Lipiec 2017, 22:46:29 »
Czy ktoś z forumowiczów demontował może boczki w tylnych drzwiach bo chcę się dostać do ogranicznika a na przeszkodzie stoi mi "korbka od szyby"? :/

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
[i30] Cięgno otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz
« Odpowiedź #52 dnia: 31 Lipiec 2017, 07:27:25 »
Korbki są wyciskanie. Tylko uważaj bo bardzo łatwo połamać zaczepy plastikowe.