Autor Wątek: Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04  (Przeczytany 6892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kml

  • Gość
Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Marzec 2009, 20:14:59 »
kubek, no patrz Pan a sam myślałem, że tam trzeba bardziej grzebać :) Przy okazji się też chyba odłącze ;)

vesoly

  • Gość
Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Marzec 2009, 21:12:34 »
Ciekawe czy tak samo jest w Accent III - będę musiał to sprawdzić w wolnej chwili i odłączyć.

kubek

  • Gość
Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Kwiecień 2009, 09:14:55 »
dziekikml, dzieki twojemu manualowi nie balem sie rozbebeszyc tych ciegien od ogrzewania i klimka teraz dziala wtedy kiedy ja chce a nie kiedy ona chce:)
dzieki wielkie

vesoly

  • Gość
Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Kwiecień 2009, 18:14:40 »
Niestety w III generacji Koreańczycy się postarali i władowali elektroniki ile się tylko dało.
Tu nie ma już opcji aby coś przeciąć i żeby to działało :/ Szkoda


kml

  • Gość
Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Kwiecień 2009, 20:54:33 »
kubek, ciesze sie, że pomogłem :)

vesoly, sie wycwanili heh :D ale możę jest tak, że jak sie wymie tę płyte to pod spodem jest jakiś styk czy przełącznik? W końcu to koreańskie auto i to musi być PROSTE :)

vesoly

  • Gość
Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Kwiecień 2009, 22:09:16 »
Niestety nie :/ Płytka dwustronna, kilka układów SMD, kilkadziesiąt przelotek przez płytkę, ścieżki cienkie jak włos - nawet nie próbowałem zwłaszcza, że w moim accencie wszelkie przełączenie dróg, którymi leci ciepłe/zimne powietrze następuje przy pomocy silniczków sterowanych przez ten procesor. I nie jest tak, że w danym położeniu ma być zawsze takie samo działanie. Przykładowo gdy ustawimy normalnie nawiew na twarz to klima nie jest włączana ale jeżeli przełączymy na tryb MAX A/C to przy ponownym przełączeniu na twarz klima będzie działać nadal. Ma to sens ale do tej płytki z tyłu dochodzi 16 przewodów i służą one wyłącznie do obsługi tego jednego przełącznika (tego w prawej strony).
Regulacja ciepło/zimno natomiast jest realizowana przy pomocy linki i przekładni natomiast środokowy przełącznik prędkości nawiewu to zwykły przełącznik wielopozycyjny.
Aby dostać się do tego wszystkiego nie łamiąc żadnych elementów zastosowałem się do poradnika pobranego ze strony 'HMA Service' dotyczącego instalacji klimatyzacji w tym accencie.

kml

  • Gość
Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Kwiecień 2009, 07:30:35 »
vesoly, My w Hyundai Motor Company zawsze tworzymy nowe modele samochód żeby ułatwić i uprzeyjemnić życie użytkownikom :mrgreen:

A tak na poważnie, może to sie da kompem zaprogramować?

kubek

  • Gość
Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Kwiecień 2009, 11:37:54 »
vesoly, to na dzidebym raczej tego sam nie tykal, instrukcja by sie przydala jak masz taka mozliwosc.Ja sie na tym wiele nie znam ale sadze ze to ktorys z tych kabelkow moze byc odpowiedzialny za wlaczenia a/c automatyczne...ale to domysly, schemat klimy needed:)
pozdrawiam

kubek

  • Gość
Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Listopad 2009, 15:00:17 »
vesoly, jak jeszcze cię temat interesuje to tak samo jak u ciebie sprawa wyglada w coupe od 2002 roku. Brat takowe kupił...w znajomym zakładzie servisujacym hultaje powiedzieli mi ze elektryk jest wstanie to zrobic tylko musi znalezdz który z kabli (a jest ich za 12 w wiazce zakonczonej plastikowa kostka wchadzaca w konsole od tyłu) jest za to odpowiedzialny...sam ta wiazkę widziłem i jakby był manual z opisak który kabel co robi to samemu by to mozna zdezaktywować ale manuala brak:(
Pozdrawiam
KUba

vesoly

  • Gość
Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Listopad 2009, 15:05:56 »
Dzięki za info. Stwierdziłem, że nie będę już w tym grzebał. Jakoś 2 lata przejździłem więc już się do tego jakoś przyzwyczaiłem, że klima chodzi non stop. W sumie w zimie włączona jest cały czas żeby szyby nie parowały no i przez połowę okresu nie zimowego chłodzi więc już niech tak zostanie. Pewnie najszybciej było by wyjąć bezpiecznik w skrzynce ale zależało mi na bardziej cywylizaowanym blokowaniu/odblokowywanu włączania się klimy.

kubek

  • Gość
Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Listopad 2009, 15:34:15 »
zrozumiałe, bezpiecznik to pól srodek:)

Pozdrawiam
Kuba

Zbyszek

  • Gość
Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Listopad 2009, 15:35:09 »
Witam, u mnie opisywane zjawisko nie występuje /ACCENT II/ z tym, że jestem drugim właścicielem i nie wiem czy poprzedni nie modyfikował już tego (pewnie tak). Szczerze mówiąc byłem zaskoczony czytając ten temat :mrgreen:

zielu_lodz

  • Gość
Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Listopad 2009, 11:30:19 »
hehe...
A ja po przeczytaniu w instrukcji że tak powinna się ta klima zachowywać, zachodziłem w głowę co jest nie tak, że tak nie działa :P

Ale widać u mnie również poprzedni właściciel zajął się tym ;) i w cale nie mam mu tego za złe :)

kml

  • Gość
Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Listopad 2009, 13:27:05 »
Zbyszek, zielu_lodz, w 2 gen to jest banalna sprawa - odkręcasz konsolę srodkową i odpisnasz szybkozłączke z czerwonym kabelkiem :)

xardas

  • Gość
Automatyczne włączanie klimatyzacji - Accent '04
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Listopad 2009, 21:29:53 »
Witam. No super wiadomość jak na mnie. Bo klima czasem co prawda musi być włączona, bo warto by pochodziła, ale bez przesady - nawiew na szybę z klimą bez udziału woli użytkownika, co to ma dammit być ? Sam chcę decydować o swoim losie, pewnie jak reszta użytkowników . Słyszę - czerwone kabelki, pomarańczowe ,białe - a że dysponuję swoimi zdjęciami, które robię przy rozbieraniu hyundaia, to postanowiłem wrzucić o co chodzi (mam nadzieje że się nie mylę, bo jeszcze kabelków sam nie odpinałem, jakby co to Panowie poprawiajcie mnie). To jest to, a kable są różne - zależnie z której strony kostki patrzeć.