Autor Wątek: [Santa Fe SM] Wybór auta  (Przeczytany 47183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michal1142

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Marzec 2013, 22:37:24 »
Cytat: "JKowalski"

Z ciekawości, czemu chcesz ominąć ten filtr kabinowy?


Chodzi mi o filtr cząstek stałych zawartych w spalinach, zwany również DPF lub FAP. Ma on za zadanie wyłapywać sadzę ze spalin, a sprawia dużo kłopotów. Zaznaczam, że jest to element bardzo drogi!

To co mi napisałeś odnośnie oględzin auta jest ABC każdych oględzin. Oczekuje bardziej szczegółowych informacji, np jakiś luz na wale, który może być kosztowną naprawą. Może jakiś rozmiar opon jest szczególnie drogi.

stolek6

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Marzec 2013, 09:25:25 »
Zaden santa fe pierwszej generacji nie mial filtra czastek stalych
Dodatkowo napisze ze moj poprzedni sf 2,0 crdi 2wd 2003 r. mial, jednomasowe kolo zamachowe.

michal1142

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Marzec 2013, 10:05:29 »
Cytat: "stolek6"
Zaden santa fe pierwszej generacji nie mial filtra czastek stalych
Dodatkowo napisze ze moj poprzedni sf 2,0 crdi 2wd 2003 r. mial, jednomasowe kolo zamachowe.


Dawał radę w lekkim terenie? Pytam, czy pozwolił Ci zjechać z utwardzonej drogi i nie wymagał interwencji ciągnika rolniczego  ;-)

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Marzec 2013, 10:13:28 »

michal1142

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Marzec 2013, 10:26:51 »
Dzięki za info. Praktycznie największym problemem jest miejska dżungla i wysokie krawężniki, oraz dziury w drogach. Rzadko wyjeżdżam w teren, który ogranicza się do dróg polnych o różnym stopniu trudności i przy maximum uwagi mogę czasem wjechać Octavią....

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Marzec 2013, 11:06:54 »
To tak jak pisałem w tamtym temacie. Santek nawet w wersji 2WD stoi dość wysoko już na oryginalnych kołach i oponach. Ja mam nieco wyższy profil założony i krawężniki mi nie są straszne.
Jeździłem nim już i po dużych wybojach w lesie (dziury, muldy) po śniegu i zero problemów. Po mieście i na trasę auto jest idealne a i wiejskich dróg czy poboczy się nie trzeba obawiać. Spalanie w trybie mieszanym w okolicach 8-8.5l/100km.

stolek6

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Marzec 2013, 12:02:01 »
Obecnie mam 2,0 crdi 2004 125km 4x4 ( nie wiem czemu nie moge zmienic w profilu ) przejsciowke . Tzn. Stare nadwozie nowy silnik i tylny most z elektromagnetycznym sprzeglem zamiast wiskozy. I wydaje mi sie ze to jest optymalny wybor ( w koncu ;) ) 2wd ma dwie wady. Na mokrym latwo zrywa przyczepnosc, i ma slabe synchronizatory 1 i 2 biegu. Sam naprawialem z tad tez wiem ze napewno nie ma w nim dwumasy. Poza tym w terenie pod warunkiem ze jest sucho, dzieki niemalemu przeswitowi i super katom zejscia/natarcia mozna poszalec. Oczywiscie 4x4 zwlaszcza na dobrych oponach ( polecam wranglery at/sa ) jest o niebo lepsze. Spalanie ok 1 l. roznicy na kozysc 2wd oczywiscie , tak jak pisze kolega JKowalski.
Ogolnie sf to bardzo niedoceniony model patrzac na ceny i konkurencje. Malo awaryjny, nie koroduje,  ceny i dostepnosc czesci przyzwoite, komponenty wysokiej jakosci ( uklad c.r. Bosha , mosty borgwarner , nawet podgrzewacz cieczy chlodzacej beru a nie jakis koreanski no name itp ) Plusem jest tez to ze kazdy sf byl produkowany w koreii a nie w jakiejs turcji czy moldawii. Poza tym wielu porownuje go do crv, rav4 freelandera... A tak naprawde wielkosc i komfort to raczej klasa tuarega, grand cheeroke ... ( cayene specjalnie nie wymienie bo to juz by bylo bluznierstwo ;) )

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Marzec 2013, 12:08:44 »
Cytat: "stolek6"
Obecnie mam 2,0 crdi 2004 125km 4x4 ( nie wiem czemu nie moge zmienic w profilu ) przejsciowke .


Sam nie zmienisz, może to zrobić Administrator. Napisz do niego na PW.

stolek6

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Marzec 2013, 12:10:36 »
To sie pozmienialo , troszke bez sensu. Dzieki za info

krzysiekf06

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Marzec 2013, 12:52:32 »
Witam
 znów poruszę tą samą kwestię a mianowicie automat czy manual? mam do kupienia santka w automacie 2.0 CRDi i powiedzcie czy nie będę żałował wyboru automatu, co do stanu samochodu to wszystko jest ok auto od prywatnej osoby nie żaden komis, pełna historia i samochód można powiedzieć że od sąsiada więc skupcie się tylko na kwestii skrzyni czy automat to dobry wybór

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Marzec 2013, 17:13:53 »
Ja osobiście wziąłbym automat z następujących względów:
- lenistwo (dużo jeżdżę po mieście i nie trzeba tak machać lewarkiem)
- nie ma problemu ze sprzęgłem przy większym momencie obrotowy bo komputer sobie sam dobiera przełożenia i moment zmiany biegu
- nie wiem jak to będzie w santku ale w innych autach którymi jeździłem i była tam automatyczna skrzynia to było to mega wygodne.
-wiadomo że prawdziwa jazda jest przy manualnej skrzyni albo dwusprzęgłowym automacie lecz mimo wszystko tak jak napisałem na wstępie ja brałbym automat

Sam trochę nie tyle co żałuję że nie mam santka w automacie, ale byłbym jeszcze bardziej zadowolony z użytkowania autka jakby w takową skrzynię biegów było wyposażone :)

Już sobie postanowiłem że następne musi być koniecznie z automatem:)

stolek6

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Marzec 2013, 20:40:53 »
Nie slyszalem zeby automaty w hyundaiu byly awaryjne. Trudno sie dziwic skoro od poczatku hyundai skupial sie na usa wiec skrzynie te musza byc dopracowane. Mi w 3,5 nie dokonca pasowal automat ze wzgledu ze byl dosc " leniwy" wlasnie tak po amerykansku. Zawsze ta sekunde tracil na przemyslenie kickdown-u. Poza tym w terenie go nie rozbujasz , na zasadzie szybkiego wachlowania jedynka i wstecznym, gdy sie sakopiesz.
Reszta to tak jak pisal Miłek - same zalety :)

michal1142

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Marzec 2013, 22:34:26 »
A ja bym nie kupił automatu. Wprawdzie nie miałem jeszcze Santafola, alezmoich doświadczeń kierowcy wielu pojazdów rysuje się obraz taki, że automat jest dobry tylko do autobusu miejskiego.

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Marzec 2013, 07:26:43 »
To żeś pojechał michal1142 po całości. Idąc tym tokiem myślenia oczywiście nie negując Twojej opinii , rolls royce phantom, jaguar, land rover, lexus niektóre modele audi, BMW i inne luksusowe samochody w których w standardzie jest automat są jak autobusy miejskie. Dobrze rozumiem. Oczywiście żeby nie było że porównuje santka do tych samochodów, ale one mi przyszły go głowy jak pomyślałem o automatach

stolek6

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Marzec 2013, 07:51:08 »
Panowie dyskusja nad wyzszoscia a/t nad manualem , i odwrotnie , nie ma sensu. Kazdy lubi co innego. Bardziej chodzi o aspekty jakosci stosowanej skrzyni w hyundaiu , czy mozna ja polecic. Z moich obserwacji ( i niestety doswiadczenia ) jedyna problematyczna ( awaryjna ) skrzynia to ta z 2,0 crdi 2wd.