Autor Wątek: [Santa Fe SM] Wybór auta  (Przeczytany 47187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzesiekalf

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Styczeń 2013, 18:22:35 »

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Styczeń 2013, 22:04:12 »
Cytat: "grzesiekalf"
A co powiecie no tym?
http://otomoto.pl/hyundai-santa-fe-tylkosprzedam-pl-C27267917.html


Golas, nietypowy rozmiar opon i pokrowiec na kierownicy :) Pomięty błotnik widziałeś pewnie. Tak poza tym, to chyba wszystko pasuje do siebie.

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Styczeń 2013, 08:39:52 »
"UWAGA: OGŁOSZENIE PRYWATNE."
"Na pojazd wystawiamy fakturę VAT marżę."
"Bezpośrednio możliwość udzielenia kredytu, oferty większości banków na terenie POLSKI, możliwość ubezpieczenia na preferowanych warunkach."
"Ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz opisu towaru ani zapewnienia w rozumieniu art. 4 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz art.66 § 1 k.c Sprzedający nie odpowiada za błędy lub nieaktualności w ogłoszeniu."

Jednak te komisyjne śmiecie to półgłówki:) takiego kogoś jak grzesiekalf,
pewnie by nabrali:)

5 rzeczy które przemawiają za tym żeby go nie brać:

1. Najuboższa wersja jaka tylko była.... dobrze, że w wyposażeniu nie napisał, że jest karoseria i koła z gumowymi oponami.... Ten samochód nie ma nic poza najbiedniejszym standardem. (kierownice pewnie też miał jakąś badziewną i sobie skórę założył żeby poczuć klasę).
2. Samochód z Francji
3. W samochodzie było robione wszystko na bieżąco. (czyli lanie paliwa i tyle)
4. KOMIS!!! albo coś działającego na podobnych zasadach.
5. Taka cena za takiego Santka to chyba przesada.... max 12 bym dał ale bym nie dał bo szkoda kasy na taki shit....
ale może grzesiekalf, się skusi biorąc pod uwagę jego napalenie na Santka i umiejętność obiektywnego spojrzenia na samochody z ogłoszeń  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

grzesiekalf

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Styczeń 2013, 11:54:15 »
Proszę o wypowiedź jaclwapl bo widzę że on znawca   :mrgreen:   na temat tego auta?

http://otomoto.pl/hyundai-santa-fe-2-0-cdri-klimatronik-alu-serw-C27264174.html

tak prawdę mówiąc to do wszystkiego w każdym aucie można się przyczepić

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Styczeń 2013, 12:17:05 »
Już lepsza wersja ale do ceny dolicz opłaty. Komis więc jak dla mnie to już szerszym łukiem to obchodzę.
Brak 4X4 za tą cenę dyskwalifikuje go od razu (za 2-3 tyś więcej masz najlepszą wersję z 4x4).
Samochód z Belgii z hakiem... pisałem już o tym kiedyś.

tu masz wypas:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/hyundai-santa-fe-2-0-crdi-4wd-gls-bondorf/173049805.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=5&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=11600&makeModelVariant1.modelId=19&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&maxFirstRegistrationDate=2003-12-31&negativeFeatures=EXPORT

i takiego szukaj. Mniej więcej za tą cenę (+ transport i marża) i z takim przebiegiem.... reszta to shit! Lepiej samemu jechać - przynajmniej zaoszczędzisz na marży.

krzysiekf06

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Luty 2013, 20:04:41 »
Witam
W najbliższych miesiącach chce kupić Santa Fe, prawdopodobnie auto przyjedzie z zagranicy bo mam dobrego znajomego, który mi to załatwi. Nurtuje mnie jedno pytanie a mianowicie MANUAL czy AUTOMAT i mówię tu o silniku 2.0 CRDI z roku 2004.

thyss

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Luty 2013, 09:08:11 »
Miałem ten sam dylemat. Jeździłem i tym i tym, wybrałęm manual tylko ze względu na to że był cichszy. Automat dziwnie wył. Nie wiem czy to normalne ale mnie to strasznie drażniło.
Z manuala jestem bardzo zadowolony ale nastepne moje auto to będzie automat :)

krzysiekf06

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Luty 2013, 16:27:23 »
Dzięki za jakieś nakreślenie sytuacji. Spotkałem się z opinią, że automaty są bardziej awaryjne, czy to prawda? W manualu można zastąpić dwumase na koło jednomasowe w automacie raczej nie ale nie wiem na 100%.

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Luty 2013, 22:58:02 »
Cytat: "krzysiekf06"
Dzięki za jakieś nakreślenie sytuacji. Spotkałem się z opinią, że automaty są bardziej awaryjne, czy to prawda?


Kiedyś pisałem o automatach i ich awaryjności i to nawet w dziale Santa Fe... poszukaj.


Cytat: "krzysiekf06"
W manualu można zastąpić dwumase na koło jednomasowe w automacie raczej nie ale nie wiem na 100%.


Widzę, że rośnie nam kolejny domorosły kombinator z dwumasą ale bez pojęcia...
Gdyby tak łatwo można było zamienić dwumas na jednomas to każdy by robił to w standardzie i problemów z dwumasem nikt by nie miał.... o przekładce zapomnij.

Wiesz jak zbudowana jest skrzynia automatyczna? Jeżeli nie wiesz a sądzę, że na 100% nie wiesz to podpowiem... W automacie nie zamienisz dwumasy nawet na konia z woźnicą bo.... w automacie nie ma czegoś takiego jak dwumas! ale oczywiście Ty to wszystko wiesz bo przeczytałeś inne posty na tym forum....
Dobra rada na początek... poszukaj, poprzeglądaj forum... o dwumasie pisałem już i to chyba ze 2 razy i na 100 % w tym dziale więc mam propozycję... najpierw szukaj potem pytaj i wtedy nie będzie bałaganu.

michal1142

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Marzec 2013, 11:50:06 »
Witajcie drodzy użytkownicy Santków. Za niecałe 30tyś szukam auta, którym troche pośmigam. Zastanawiam się czy kupić wersję 4WD czy 2WD? Czy jest znaczna różnica w trakcji? Nie chce uprawiać off roadu jedynie dojechac pod stok narciarski lub spokojnie przejechać polną drogą. Zastanawiam się też nad silnikiem? 2.0 czy 2.4? Czy może CRDI? Nie szukam skarbonki!

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Marzec 2013, 17:47:24 »
kup benzyne i na gaz przerób - koniecznie 4wd bo na 2wd szkoda kasy. W 30 tyś znajdziesz dobry egzemplarz 2002-2005 opłacisz i założysz gaz i jeszcze może Ci coś tam zostanie.

michal1142

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Marzec 2013, 20:51:13 »
Cytat: "jaclwapl"
kup benzyne i na gaz przerób - koniecznie 4wd bo na 2wd szkoda kasy. W 30 tyś znajdziesz dobry egzemplarz 2002-2005 opłacisz i założysz gaz i jeszcze może Ci coś tam zostanie.


Dzięki za skromną wypowiedź, ale prosiłbym o bardziej wyczerpujące informacje. Nie wiem jaka benzynę 2.0 czy 2.4 czy może 2.7. Choć wolałbym silnik czterocylindrowy. Nie oczekuję mega osiągów - gaz też kosztuje. Poza tym słyszałem opinię, że silnik 2.7 nie jest tak tolerancyjny gazowo jak np w Jeepie. Nie wiem też czy dobre są disle  113KM wydaje się mało, ale już 125 brzmi bardziej obiecująco. Mam jeszcze dwa pytania: Czy w Santa Fe I generacji był filtr cząstek stałych; czy były blokady tylnego mostu?
Proszę też o informacje jakich opon unikać

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Marzec 2013, 10:30:00 »
Cytat: "michal1142"
Nie wiem też czy dobre są disle  113KM wydaje się mało, ale już 125 brzmi bardziej obiecująco. Mam jeszcze dwa pytania: Czy w Santa Fe I generacji był filtr cząstek stałych; czy były blokady tylnego mostu?
Proszę też o informacje jakich opon unikać


W Santa Fe SM jest filtr cząsteczek stałych.
Czy dobre diesle 113 km? Zależy czego tak naprawdę oczekujesz. Dla jednych jest on nieco mułowaty. Dla mnie jest wystarczający, przy tej masie auta sprawuje sie nadspodziewanie dobrze i w dodatku jest ekonomiczny. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby przy wyprzedzaniu "drogi zabrakło". Może faktycznie trochę mało na 4WD... Ale tak jak piszę, jeśli chcesz tym się ścigać po autostradzie to może niekoniecznie o ten samochód Ci chodzi  :lol:


Pozdrawiam
Jarek

michal1142

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Marzec 2013, 12:21:59 »
Cytat: "JKowalski"

W Santa Fe SM jest filtr cząsteczek stałych.
(...)jeśli chcesz tym się ścigać po autostradzie to może niekoniecznie o ten samochód Ci chodzi  :lol:


Pozdrawiam
Jarek


Czy we wszystkich wersjach jest ten filtr? Wolałbym go ominąć
A w sprawie wyścigów na autostradzie, to zgłosze się w salonie Bugatti po odpowiedni sprzęt. Chwilowo jednak nie mam gotówki... (chyba, że wspomożesz? :) )
 Wiem co to pojazdy "wołowate" jestem kierowcą i na co dzień obsługuje duże pojazdy. Chodzi mi o to czy Santafek i jego 113 kucy rozprawi się z np Cotką - Klotką w Yarisce lub cysterną, której GPS ogranicza prędkość?
Podrzućcie mi proszę jeszcze kilka ważnych punktów na które mam zwrócic uwagę przy oględzinach auta. Czy np od razu jechać na kompresję? Czy disel Hyundai jest na tyle trwały co TDI w grupie VW?
Dzięki za info

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe SM] Wybór auta
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Marzec 2013, 12:45:26 »
Tak. Spokojnie rozprawi się z cysterną, traktorem, śmieciarka i niedzielnym kierowcą.
Warto zwrócić uwagę na to czy wszystko jest na swoim miejscu , wyposażenie zgadza się z tym jakie powinno być w danej wersji wyposażenia (nie było przekładane). No i standardowo - utrzymanie wnętrza oraz czy aby 10 letnie auto nie wygląda jak prosto z salonu bo to też podejrzane.
Przejrzyj ten temat:
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2439

Co do trwałości niestety nie wypowiem się bo mam za krótko swojego Santka.

Z ciekawości, czemu chcesz ominąć ten filtr kabinowy?