Forum > Santa Fe SM
[Santa Fe SM] Jaki napęd 4x4?
uherce1:
Witam serdecznie
Posiadam Santa Fe SM rocznik 2004
Wersja :GLS
Napęd i skrzynia : LHD, 4Speed AUT, 4WD
Problem jest następujący ostatnio odwiedziłem znajomych jako że nie posiadają utwardzonego podjazdu stwierdziłem że z napędem na 4 koła bez problemu wyjadę.
Ziemia była bardzo mokra i auto zaczęło ślizgać się przednimi kołami podczas próby wyjazdu wzniesienie malutkie ( jakieś max 3-4 procent) strasznie mnie to zdziwiło że po wyjściu tylko przednie koła się kręciły tylne stały w miejscu. Dodam że zaświeciła się również kontrolka ABS, po wypchnięciu samochodu i wymyciu pojechałem do warsztatu auto zostało podniesione i wał oraz półośki sprawdzone ale coś nam nie pasowało i mechanik wsiadł do podniesionego samochodu odpalił go i delikatnie zaczął gazować sprawa wygląda tak : Przednie koła zaczynają się kręcić następnie po jakiś 1-2 sec tylne prawe kreci się cały czas a lewe tylne tylko delikatnie drgnie i stoi, dodatkowo dodam że te prawe tylne które się kreci udało się mechanikowi butem zatrzymać gdzie przednie nadal się kręciły jako że nie zna się on na tym nie podjął się naprawy stwierdził tylko że z wałem oraz tyłem wszystko ok i że winę widzi w skrzynce która znajduje się pod samochodem na wysokości skrzyni automatycznej która według niego jest odpowiedzialna za dołanczanie się napędu oraz ze napęd według niego chodzi w proporcjach 90/10 co jest raczej absurdem.
Pytanie do was bardziej wtajemniczeni oraz doświadczenie w tej materii co się mogło stać że tylne koła tak słabo się kręcą? Czy to normalne że zaczynają się kręcić z opóźnieniem oraz czy tak ma być że tylko prawe tylne się kręci a lewe nie?
Dodam tylko że kontrolka abs gaśnie przy przejechaniu z 5m po asfalcie a włącza momentalnie jak tylko zatrzyma się tylne koło czy ręcznie czy tez podczas próby wyjechania z błota gdzie tył nie ma siły wypchać i stoi w trakcie gdy przód kreci i boksuje?
lukasek101:
Niech koledzy się wypowiedzą, bo u mnie tego nie ma, ale czy późniejsze wersje nie miały blokady napędu pod przyciskiem?
martinez98:
Nic dziwnego, że kontrolka ABS świeci jak czujniki wykrywają, że koła niektóre stoją a inne kręcą. ABS stwierdza usterkę.
Masz przycisk po lewej stronie kierownicy? zaświeca się przed odpaleniem silnika kontrolka jakaś w stylu 4WD na zegarach? Podaj VIN auta. Czy ktoś kiedyś zaglądał do tylnego mostu? Jakieś niepokojące odgłosy pewnie nie wystąpiły, zakładam, że byś o tym napisał. Byłeś pod autem kiedy było uniesione? Na forum są też tematy ze zdjęciami jak wygląda skrzynia rozdzielcza z elektromagnesem załączającym tylne koła - poszukaj i sprawdź u siebie jak wygląda. Tyle mogę w ciemno doradzić.
uherce1:
Hmm na kierownicy mam tylko 2 po lewej i prawej guziki ale to tempomat, co do lampki nic takiego nie zapala sie bylem pod autem tak jak pisalem przod zaczyna sie krecic po chwili tylne prawe zaczyna sie krecic a lewe stoi w miejscu
felkner:
Nawigacja
[#] Następna strona