Autor Wątek: Accent - nie odpala  (Przeczytany 12202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jarded

  • Gość
Accent - nie odpala
« dnia: 13 Czerwiec 2008, 15:58:34 »
Witam. Mam problem z moim Accentem ( rocznik 2001, silnik 1.3 GS ).Wszystko było ok do wczoraj, kiedy to pojechałem do supermarketu po zakupy. Po powrocie do samochodu już go niestety nie odpaliłem. Rozrusznik kręcił, ale nie dało się go odpalić. Wiele wskazywało na to,. że padła pompa paliwa. Więc ją wymieniłem. Lecz ku mojemu niemiłemu zaskoczeniu nie przyniosło to żadnego rezultatu, auto nadal nie odpala...Po sprawdzeniu miernikiem okazało się, że pomimo włączonego zapłonu w stacyjce nie jest podawane napięcie na pompę paliwa.Nic nie dało też bezpośrednie zasilenie pompy z akumulatora, bo silnik nie odpalił. Nie ma też iskry na świecach. Zastanawiam się, czy nie jest to wina immobilizera??? Orientuje się może ktoś z Was, w jaki sposób on działa w Accencie? Czy jednocześnie odcina zapłon i zasilanie do pompy paliwa, czy może przyczyna leży gdzie indziej? Jest jakiś sposób aby odłączyć immobilizer i odpalić autko??? Proszę o pomoc

grzesik1: edycja tematu

premek

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwiec 2008, 18:50:12 »
Też obstawiałbym immobilizer. Zacznij od próby zapalenia innym kluczykiem. Jeśli to nie pomoże to będzie trzeba szukać przyczyny albo w czujniku przy stacyjce albo w samej centralce immo.

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Czerwiec 2008, 18:59:27 »
Cytat: "premek"
Też obstawiałbym immobilizer. Zacznij od próby zapalenia innym kluczykiem. Jeśli to nie pomoże to będzie trzeba szukać przyczyny albo w czujniku przy stacyjce albo w samej centralce immo.


Niestety próby odpalenia przy użyciu drugiego kluczyka nic nie zmieniają... Orientujesz sie, gdzie znajdę centralkę immobilizera? I czy można w jakiś sposób go odłączyć?

e-gen

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Czerwiec 2008, 19:33:20 »
podaj VIN auta - może być przez priva

BTW
czy po przekręceniu stacyjki w pozycję ON zapala się check engine i/lub symbol immobilajzera ??

IgoReCzeK

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Czerwiec 2008, 20:43:33 »
Witam. Proszę rozważyć wymianę kostki ze stykami elektrycznymi przy stacyjce. Niestety wykonana jest w przeważającej mierze z plastiku, który się wyciera. Jeżeli napięcia podawane są prawidłowo ze stacyjki na poszczególne obwody, to pozostaje immobilajzer. W moim Accencie owa kostka nie podawała napięcia sterującego do aparatu zapłonowego, cała reszta działała (rozrusznik, pompa paliwa). Pozdrawiam Igor.

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Czerwiec 2008, 23:39:20 »
Cytat: "e-gen"
podaj VIN auta - może być przez priva

BTW
czy po przekręceniu stacyjki w pozycję ON zapala się check engine i/lub symbol immobilajzera ??


tak, po przekręceniu kluczyka świeci się zarówno CHECK ENGINE jak i IMMOBILIZER. a VIN zaraz wyślę Ci na PRIV-a. Dzięki

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Czerwiec 2008, 23:51:21 »
Cytat: "IgoReCzeK"
Proszę rozważyć wymianę kostki ze stykami elektrycznymi przy stacyjce.


Sprawdzałem rano wszystkie kostki zarówno przy stacyjce jak i pod maską, są ok. Dla pewności przeczyściłem je sprayem do połączeń elektrycznych. Przed chwilą jeszcze sprawdzając miernikiem odkryłem, że w kostce zasilającej cewkę zapłonową nie ma minusa.... Sprawdzałem wszystkie połączenia masowe między nadwoziem a silnikiem i są w porządku. Przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl: czy jest taka możliwość, aby immobilizer się rozprogramował? Jeśli tak to w jaki sposób i skąd mogę dostać kod do niego???

grzesik1: edycja cytatu (cytujemy to co jest potrzebne a nie cale wypowiedzi! )

e-gen

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Czerwiec 2008, 16:14:49 »
"Zmartwiło" mnie że zapalają Ci się wszystkie kontrolki - tak jak przy normalnym starcie - ponieważ, gdyby CE się nie świeciła mielibyśmy głównego podejrzanego czyli ECU.

Sprawdziłeś wszystkie bezpieczniki w kabinie i pod maską? włącznie z tymi "grubymi"??

Zamieniałeś miejscami przekaźniki (większość z nich ma ten sam kod więc bez obaw można zamienić je między układami za których sterowanie odpowiadają).

Odłączyłeś "-" w ako na parę minut?

Podaję za service manualem - sekcja "problemy":
Engine will not start or is hard to start (Cranks OK)
Ignition lock switch faulty
Replace ignition lock switch
Ignition coil faulty
Inspect ignition coil
Power transistor faulty
Inspect power transistor
Spark plugs faulty
Replace plugs
Ignition wiring disconnected or broken
Inspect wiring
Spark plugs faulty
Replace plugs


Engine will not start or hard to start

Vacuum hose disconnected or damaged
Repair or replace
Malfunction of the EVAP Canister
Purge Solenoid Valve

Repair or replace


i teraz pytanie: gdzie się znajduje Ignition lock switch ?

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Czerwiec 2008, 16:48:34 »
Tak, bezpieczniki sprawdzałem i to ze dwa razu ( te w kabinie i te pod maską ). Przekaźniki też zamieniałem miejscami, bo jak wspomniałeś i co ja też zauważyłem, że prawie wszystkie mają takie same symbole. Wykonałem dzisiaj telefon do jednego z serwisów HYUNDAI-a, gdzie diagnosta mi powiedział, że immobilizer odcina zarówno pompę paliwa jak i zapłon...W aku odłączyłem aku, najpierw na kilka minut, a później na całą noc. No i nic...

e-gen

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Czerwiec 2008, 17:09:51 »
już wysłałem CI na maila pdf-a z procedurą testową "stacyjki" czyli Ignition switch

mam nadzieję, że jesteśmy blisko :shock:

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Czerwiec 2008, 19:27:26 »
Wielkie dzięki, zaraz zabieram się za sprawdzanie :-)) Dam znać jak skończe.

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Czerwiec 2008, 02:26:46 »
No i pojawiły się nowe, dość nieoczekiwane fakty. Gdy odpiąłem na kilka minut akumulator i podłączyłem go ponownie, po przekręceniu kluczyka do pozycji ON odezwała sie pompa paliwa ( nie nastąpiło to po pierwszym przekręceniu kluczyka lecz po drugim ). Kilkakrotnie włączałem zapłon i za każdym razem pompa działała. I było tak aż do 5-6 razu, kiedy to po ponownym przekręceniu kluczyka w pozycję ON pompa już milczała...Kolejne próby nie przynosiły żadnego efektu. Dopiero ponowne odłączenie i podłączenie akumulatora poskutkowało. Za każdym razem sytuacja się powtarzała: W pozycji ON pompa nie działała po pierwszym razie, a później aż do 5-6 razu działa i cisza...Aha, gdy pompa paliwa dostawała zasilanie, od razu sprawdzałem zasilanie przychodzące do cewki zapłonowej, no i za każdym razem było to samo, czyli brak minusa na kablu. Reasumując, gdyby to była wina immobilizera to nie zadziałałby nawet rozrusznik, a ten kręci. Więc gdzie leży rozwiązanie tego problemu? Mnie już zaczyna brakować pomysłów a czas leci nieubłaganie...Co proponujecie??

dopisano: No i jeszcze jedno pytanie: za co jest odpowiedzialny Ignition lock switch ? Kolega E-GEN pytał mnie gdzie on się znajduje, ale niestety nie mam pojęcia.

[ Komentarz dodany przez: Jarek: 2008-06-15, 09:52 ]
Scalenie postów
Nie pisz co 5 minut kolejnego posta, do tego służy przycisk edytuj

e-gen

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Czerwiec 2008, 11:08:21 »
chodzi o stacyjkę - procedurę testową dostałeś w pdfie "ingition_switch_naprawa"

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Czerwiec 2008, 11:23:14 »
Sprawdziłem według procedury " ignition switch naprawa " i według tego wszystko jest w porządku, czyli w pozycji ACC zwarte są piny 3 i 6 itd. ( jedyna rozbieżność od podanego rysunku to fakt, u mnie styki w kostce są odwrotnie, tzn. jakbyśmy obrócili kostkę o 180 stopni to byłoby dokładnie tak jak na rysunku. Poza tym wszystkie kostki po rozpięciu wyglądają jak nowe, żadnego nalotu na stykach czy czegoś podobnego. Hultaj pomimo że ma juz 7 lat naprawdę jest bardzo zadbany, nadmienię że ma przejechane jedynie 50 tys. km, ma jeszcze oryginalny akumulator. Palił od dotyku aż do tego pechowego momentu...

e-gen

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Czerwiec 2008, 12:31:20 »
Cóż, jeżeli sprawdziłeś już wszystkie opcje które wymieniłem za manualem (Wczoraj 16:14) to proponuję wymontowanie ECU i zajrzenie do środka.

Ponadto jeżeli CE się świeci to jest szansa że gdybyś podpiął Accenta pod komputer w jakimś serwisie to uzyskasz odpowiedź co mu tak naprawdę dolega (w Polsce ASO biorą od 50 do 150 zł za podpięcie pod skaner).