Autor Wątek: Accent - nie odpala  (Przeczytany 12201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Czerwiec 2008, 13:45:50 »
Ok, w takim razie mam kilka pytań:
-gdzie znajduje się i jak wygląda ECU?
-gdzie jest i jak wygląda power transistor?
Przepraszam za tak proste pytania, ale wolę sie upewnić żeby czegoś nie zepsuć...

e-gen

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Czerwiec 2008, 15:03:07 »
ECU? szukaj w okolicach kolumny kierowniczej, a wygląda to tak:


jest też komputer airbagów, ale nie sposób ich pomylić <piwo>

Powertransistor odnajdziesz w okolicach cewek WN (nie mylić z czujnikiem położenia wałka rozrządu) - jak zrobię zdjęcie to wkleję.

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Czerwiec 2008, 15:25:48 »
Dzięki za fotkę teraz kojarzę to "coś" pod kolumną. A i powertransistor też myślę że wiem gdzie jest. Popraw mnie jeśli się mylę: u mnie jest przykręcony do masy ponad cewkami WN, dochodzi do niego pojedyńczy ( pomarańczowy ) kabel z +12V.
Mam do Ciebie jeszcze pytania:
W pliku "cewki ignition switch" są 2 rysunki. Co oznacza harness side connector? Czy to jest wtyczka, którą wypinam z cewki WN?
A teraz rysunek nr 2 : gdzie są piny 2 i 5 które to mam połączyć z masą?
No i gdzie jest ECM ( mam zrobic disconnected )bo już powoli od tych skrótów zaczynam się gubić :-)

PS. Dzięki za cierpliwość

e-gen

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Czerwiec 2008, 20:15:33 »
qrcze, nie wiem gdzie w Accencie jest powertransistor - w Lantrze wiedziałem :)

Procedura testowa cewek WN:




Troubleshooting "gdy nie zapala" z Lantry:



Zarejestruj się na hmaservice.com na pewno się przyda w przyszłości :)

WALCZ i RAPORTUJ POSTęPY :!:

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Czerwiec 2008, 20:36:42 »
e-gen, na emaila wysłałem Ci fotkę z powertransistor w moim Accencie (to co na czerwono) oraz drugą z ECU (jak się do tego dostać i co tam w środku znajdę?);)) jak mogę sprawdzić czy powertransistor jest sprawny?

e-gen

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Czerwiec 2008, 21:49:20 »
1. to co zaznaczyłeś na zdjęciu (dochodzący jeden czerwony kabelek) NIE JEST POWER TRANSISTOR-em
2. co do działania immobilajzera to wprowadziłem Cię w błąd twierdząc, że rozłącza rozrusznik; po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu w pozycję ON zapalają się kontrolki (m.in. CE oraz IMMOBILAJZER); po ok. 45 sek. pozostawaniu w pozycji ON zgaśnie symbol immobilajzera i uruchomienie samochodu nie będzie możliwe, mimo iż rozrusznik kręci :!:

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Czerwiec 2008, 22:02:13 »
Zgadza się, gdy pozostawiałem kluczyk w pozycji ON po kilkudziesięciu sekundach znaczek IMMO znikał. A z tym Powertransistorem zaskoczyłeś mnie, byłem na 100% pewnie że to on. Do ECU będę zaglądał jutro po pracy, bo sie zrobiło dość późno. A jutro do pracki autobusem... :-(

e-gen

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Czerwiec 2008, 22:14:04 »
I wszystko jasne - tranzystory mocy znajdują się w ECU (inaczej ECM )
skąd to wiem

czyli wymontowujesz komputer otwierasz go i robisz zdjęcia <co?> (pamiętaj żeby najpierw odłączyć ako).

Dla pewności sprawdź też rezystencję cewek WN zgodnie z procedurą z rysunku zamieszczonego w poscie z niedzieli 20:15 <ok>

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Czerwiec 2008, 23:38:23 »
Cewki WN sprawdzałem, nie wiem tylko czy aby w dobry sposób ( odłączyłem wtyczkę zasilającą, zdjąłem kable WN i w ich miejsce wpiąłem miernik ). Czy tak właśnie miałem to zrobić? Pomiar wskazywał na każdej z dwóch cewek około 12,4Ώ. Jutro wieczorem wyjmę komputer, zrobię fotkę i Ci ja prześlę.Może wspólnymi siłami coś zdziałamy. Pozdrawiam ;-)

e-gen

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Czerwiec 2008, 09:28:03 »
TAK, dobrze sprawdziłeś obwód wtórny cewek - wartość któą podałeś jest w normie; jest też obwód pierwotny, który też można sprawdzić.

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Czerwiec 2008, 19:56:17 »
Hurrraa!! To przynajmniej cewki mogę wykluczyć. No a teraz zabieram się za ECU, zobaczymy co z tego wyniknie ( oby tylko same korzyści ) :-)

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Czerwiec 2008, 00:07:48 »
No i podłączyłem mojego Hultaja do komputera i co się okazało? Że NIE MA ŻADNYCH BŁĘDÓW!! A więc stało się niemal w 100% pewne, że to jednak immobilizer. Jutro odstawiam samochód do serwisu i to rozwiąże sprawę ;-) Pozdrawiam

Cendra

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Czerwiec 2008, 00:08:54 »
miejmy nadzieję, że rozwiąźę sprawę... trzymam kciuki :!:

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Czerwiec 2008, 20:18:56 »
Witam wszystkich. Samochodu jeszcze nie dostarczyłem do serwisu, bo termin przesunęli mi na najbliższy czwartek :-( Miałem jeszcze jeden pomysł ( aby uniknąć wizyty w serwisie ), ale i to nie rozwiązało sprawy. Wymieniłem coil antenę odpowiedzialną za komunikację immobilizera z chipem w kluczyku. No i co?? Też NIC...W środę jeszcze ostatnia próba, będę miał do podmiany komputer wraz ze stacyjką i kluczykami ( komplet ). Trzymajcie kciuki aby to w końcu pomogło :->

e-gen

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Czerwiec 2008, 20:43:18 »
cały komputer <ok> <piwo>