Autor Wątek: Accent - nie odpala  (Przeczytany 12199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jarded

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Wrzesień 2008, 00:08:38 »
Jeśli chodzi o wymianę to żaden problem. Wystarczy klucz nr 10 ( i ile dobrze pamiętam ) oraz dosłownie 10-15 minut. Natomiast ciężko mi jest powiedzieć o koszcie takiego czujnika w Polsce. Mieszkam w Irlandii, i tutaj taki używany czujnik kupiłem za 30 euro. Jest dużo łatwiej kupić wszelkiego rodzaju używane części do różnych modeli Hyunday-a, ponieważ marka ta jest dużo bardziej popularna i ceniona niż w naszym kraju... Pozdrawiam

kudlaty

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Wrzesień 2008, 16:21:56 »
Cytat: "aroli"
czy wstawienie takiego czujnika to droga sprawa


w/g ASO 225 zł

Cytat: "aroli"
i czy mozna samemu takie cos wstawic


mozna

pozdro.

Glus

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Wrzesień 2008, 11:23:21 »
Witam
Proszę o radę:
Hyunday Accent 2002 r 1.5 benzyna 16V DOHC

Problem polega na tym, że samochód jak dłużej postoi nie chce zapalić, udaje się to czasem za 2gim, a czasem za 5-tym razem.

Pompa paliwowa chodzi, świece ok, nowy filtr paliwa, rozrusznik kręci, ..., wszystko na pozór jak trzeba, a auto nie chce odpalić.

Proszę o radę na co zwrócić uwagę (zanim zacznę wymieniać wszystkie części po kolei), co może być przyczyną takiego stanu, może ktoś się spotkał z takim problemem?!

IgoReCzeK

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Wrzesień 2008, 12:09:46 »
Witam. Zacznij od diagnostyki elektryki przy stacyjce. Ingerencja praktycznie żadna. Trzeba pomierzyć napięcia sterujące wychodzące ze stacyjki po jej przekręceniu, dalej można zobaczyć prawidłowość działania przekaźników. Fajnie by było wpiąć jakiś skaner pod komputer w momencie, kiedy nie chce odpalić, to by może pomogło konkretniej zdiagnozować powstałą usterkę. Przyczyn problemu uruchomienia silnika może być bardzo wiele. Zacznij od diagnostyki, sprawdzenie ewentualnych mechanicznych usterek zostawił bym na koniec. Pozdrawiam Igor.

chris.fm

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #49 dnia: 01 Grudzień 2008, 17:33:49 »
Witam wszystkich. Ja mam małe kłopoty z moim accentem. a dokladniej z dławieniem przy mocnym naciśnięciu na pedał gazu. a jak przeżuce go na gaz to wtedy totalna porazka. Gdzieś usłyszałem że może być to immobilaiser. Jakoś w to nie wierzę. Chodzi mi tez o to czy jesli przekręce kluczyk a po ok 45 sek. zniknie kontrolka immo to czy auto powinno wtedy odpalić czy może powinno się odpalać podczas świecenia kontrolki. u mni epali tu i tu. sorre może za głupie pytania ale jesteż zielony jeśli chodzi o takie sprawy.
Jeśli chodzi o to dławienie to jutro jade do ASO 2 raz. pierwszym razem sprawdzili BRC wykasowali błędy i rozłożyli ręce. jutro będa sprawdzać wtryski i cylindry. hmmm zobaczymy. pozdrawiam

kml

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Grudzień 2008, 20:21:35 »
chris.fm, kontrlka immo powinna gasnąć NATYCHMIAST po zapaleniu samochodu. Jeżeli u Ciebie się świeci 45s to coś jest nie halo.

chris.fm

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #51 dnia: 01 Grudzień 2008, 21:38:53 »
po odpaleniu gasnie ale mi chodzi czy to normalne że przed zapaleniem ale po przekręceniu kluczyka świeci ona tak długo i czy odpalać auto jeswzcze jak nie zgasła czy czekac aż zgaśnie.
powiedziano mi że może immob pozwala odpalić accencika ale jakby nie do końca i pompa robi niespodzianki np dławiąc się.hmmm niezła teoria....pozdro

czinuk

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #52 dnia: 31 Styczeń 2009, 22:03:12 »
siemka, czy moglby niekto napisac gdzie znajduje sie ten czujnik halla?? dzieki

wlad

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #53 dnia: 01 Luty 2009, 09:02:26 »
Cytat: "chris.fm"
czy to normalne że przed zapaleniem ale po przekręceniu kluczyka świeci ona tak długo i czy odpalać auto jeswzcze jak nie zgasła czy czekac aż zgaśnie.

nie wiem,czy akurat 45 sekund ale w moim swiecila sie dlugo i zapalalem ZAWSZE gdy jeszcze sie swiecila.

Cendra

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #54 dnia: 02 Luty 2009, 10:23:40 »
Cytat: "czinuk"
siemka, czy moglby niekto napisac gdzie znajduje sie ten czujnik halla?? dzieki

chyba w aparacie zapłonowym

Cien

  • Gość
[Accent LC] Accent - nie odpala
« Odpowiedź #55 dnia: 02 Luty 2009, 19:09:03 »
Cytat: "Glus"
Witam
Proszę o radę:
Hyunday Accent 2002 r 1.5 benzyna 16V DOHC

Problem polega na tym, że samochód jak dłużej postoi nie chce zapalić, udaje się to czasem za 2gim, a czasem za 5-tym razem.

Pompa paliwowa chodzi, świece ok, nowy filtr paliwa, rozrusznik kręci, ..., wszystko na pozór jak trzeba, a auto nie chce odpalić.

Proszę o radę na co zwrócić uwagę (zanim zacznę wymieniać wszystkie części po kolei), co może być przyczyną takiego stanu, może ktoś się spotkał z takim problemem?!


Ja bym sprawdzil pompe paliwa, jak zbyt slaba (choc dziala) moze byc podobnie - ale jesli to ona jest przyczyną - to niedlugo padnie calkiem ;)