Autor Wątek: [Santa Fe SM] awaryjność  (Przeczytany 49018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

weldon

  • Gość
[Santa Fe SM] awaryjność
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Styczeń 2013, 15:58:16 »
Mi, najpierw ciszej, potem coraz intensywniej, stukało z jednej strony, z tyłu, wyraźnie wskazując na amortyzator.

Przed wymianą mechanik obejrzał i, zamiast obydwu amortyzatorów, wymienił mi jakąś podkładkę, gumę? w jednym z nich.

Rożnica była ... i w cenie i teraz, w jakości jazdy :)
Drugiej strony nie ruszał. Amortyzatory, bo już były kupione, komplet - wróciły do sklepu :)

maciekw

  • Gość
[Santa Fe SM] awaryjność
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Luty 2013, 19:20:11 »
Ciekawostka. Byłem wczoraj na "przeglądzie" (na citeam było za 19PLN to czemu nie skorzystać). Trwał godzinę :) mechanicy znaleźli luz na drążku kierowniczym na wejściu do maglownicy. Sprawdzali również łączniki stabilizatora - wydawały się ok. (btw. dzięki hulltay, faktycznie łatwy dostęp do nich, możliwe że wymienię przy okazji - tak na "wszelki").
Znalazłem drążek kierowniczy, znalazłem opis wymiany - wydaje się, że to jest roboty z pół godziny na stronę. Ale, jako że oczywiście tego nigdy nie robiłem, ktoś z kolegów ma doświadczenia w wymianie drążków? Coś smarować przy wymianie? A może dać sobie spokój i zlecić to mechanikowi?
Oczywiście pomijam w tej chwili ustawienie zbieżności po operacji.

michal1142

  • Gość
[Santa Fe SM] awaryjność
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Marzec 2013, 10:40:35 »
Mam pytanie, mianowicie jak z korozją w przypadku Santa Fe pierwszej generacji?

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe SM] awaryjność
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Marzec 2013, 10:45:49 »
U mnie brak a poprzedni właściciel tak jak ja przez 5 lat stawiał auto pod chmurką

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] awaryjność
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Marzec 2013, 11:10:02 »
Cytat: "michal1142"
Mam pytanie, mianowicie jak z korozją w przypadku Santa Fe pierwszej generacji?


Brak - jedyne ślady są na ramionach wycieraczek i "szkielecie" grilla. Papier ścierny, brunox i czarny mat w sprayu załatwia temat.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] awaryjność
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Marzec 2013, 17:16:12 »
Cytat: "volcan"

Brak - jedyne ślady są na ramionach wycieraczek i "szkielecie" grilla. Papier ścierny, brunox i czarny mat w sprayu załatwia temat.


Mam identyczne objawy i tak samo postąpię z naprawą jak zrobi się ciepło