Autor Wątek: [Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?  (Przeczytany 38614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lussi2

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« dnia: 22 Lipiec 2012, 15:21:15 »
Czy te chipy w ogóle działają? Warto w to inwestować? Oczywiście nie myślę o tych rezystorkach z allegro, tylko o jakimś dobrej jakości chipie.

Jakieś doświadczenia, podpowiedzi?

[ Dodano: 2012-07-22, 19:07 ]
Nikt nie robił tego ??  :)

ed. int w tytule. tekla

klemens

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipiec 2012, 13:12:53 »

Mariusz

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpień 2012, 20:02:45 »
Ja kupiłem Tucsona z Francji w dowodzie mam 83 kW , a w realu 136 km czyli 100kW . Sprawdzane to już było w serwisie i nie tylko ale tak jest nie wiem skąd .
Może ktoś zaczipował albo zmienił oprogramowanie .

felkner

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Sierpień 2012, 10:24:23 »

bednar

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sierpień 2012, 10:50:08 »
A jak się zmieniło zużycie paliwa po tym wynalazku no i czy czuć różnicę w jeździe (wyprzedzanie, itp.)?

felkner

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpień 2012, 11:54:07 »

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Sierpień 2012, 21:26:55 »
Czy jakiś czip w benzynowym wolnossącym silniku coś da? Wąkotkotwórca zeznaje, że jeździ V6 2.7/
S.

felkner

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Sierpień 2012, 22:06:55 »

bednar

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Sierpień 2012, 00:06:30 »
Skutek jest, oszczędność też, a jak z dymieniem przy gwałtownym przyspieszaniu?

felkner

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Sierpień 2012, 01:29:40 »

klemens

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Sierpień 2012, 13:47:57 »
Należy odróżnić chipowanie, czyli dokładanie standardowego chipa od przeprogramowania jednostki sterującej. To pierwsze działa różnie (często dobrze ale czasem stwarza problemy), bo nie uwzględnia indywidualnej charakterystyki konkretnego silnika. A już na pewno nie będzie optymalne. To drugie musi przeprowadzić renomowany fachowiec, dysponujący hamownią ale wyniki są lepsze i pewne. Np. auto nie zdechnie przy gwałtownym dodaniu gazu pod górkę, bo komputer stwierdzi, że nie da się już zwiększyć dawki powietrza do powiększonej przez chip dawki paliwa i wprowadzi silnik w stan awaryjny albo zatrze się przeciążona turbosprężarka (jak w przypadku chipa, który jest jednak dużo tańszy).
Ingerencja w silnik benzynowy, wolnossący nie ma najmniejszego sensu. Tam po prostu nie ma CZYM przeprowadzić doładowania. Można zmienić charakterystykę dodając... ze 2 % mocy przy wysokich obrotach, ryzykując jej zmniejszenie przy niskich - bez sensu. Zakres możliwej regulacji elektronicznej jest tak wąski. Można zwiększyć moc ale mechanicznie (wałki rozrządu, dodatkowy kompresor ale to już koszty od 20kpln w górę). Wracając do turbodiesli - porządne przeprogramowanie i ewentualne usunięcie (elektroniczne i mechaniczne) FAPa przyniesie z pewnością zadowalające efekty pod warunkiem, że silnik nie jest już w stanie agonalnym

stan;

  • Gość
jak w temacie co myślę o chip tuningu
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Marzec 2013, 15:18:29 »
Na wstępie bardzo serdecznie pozdrawiam kolegów i koleżanki .Co do tematu ja też założyłem chipa ,koszt z transportem 279zł. Chip z regulacją ,reguluję już drugi dzień i przyrostu mocy nie czuję ,no może żle reguluję będę kręcił dalej chcę jednak zaznaczyć że gdy syn miał skodę z 1,9 dt.90km. to elektronik wymienił mapę w komputerze koszt 450zł. ale było czuć przyrost mocy a po operacji miał więcej tylko 30 kucy ,tu też miałem obiecane tyle koników więcej, chip który kupiłem to DIESEL TECH DIGITAL POWERBOX. jeżeli coś się zmieni dam znać ale widzę że to nic nie pomoże

felkner

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Marzec 2013, 07:35:08 »

stan;

  • Gość
chip tuning
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Kwiecień 2013, 08:54:21 »
Witam kolegów , jak wcześniej pisałem założyłem chipa i nie czułem zmiany więc zacząłem od regulacji ,regulacja odbywa się od kręcenia małej śrubki początek to jest jedno mrugnięcie diody na chipie kilka obrotów w prawo dwa mrugnięcia ,znowu kilka obrotów trzy mrugnięcia i tak dalej aż do dziewięciu mrugnięć to jest największa moc i ja taką ustawiłem i prawie nie czuję przyrostu mocy może minimalnie .Teraz jeszcze chcę zobaczyć czy obniży się spalanie .Pozdrawiam nie  i  zadowolonych .

bednar

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Kwiecień 2013, 19:03:07 »
A czy ktoś robił tuning benzyniaka 103kW? Jakie efekty, koszty, itd?