Autor Wątek: [Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?  (Przeczytany 38613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

synex

  • Gość
Re: chip tuning
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Kwiecień 2013, 16:02:27 »
Cytat: "stan;"
...regulacja odbywa się od kręcenia małej śrubki początek to jest jedno mrugnięcie diody na chipie kilka obrotów w prawo dwa mrugnięcia ,znowu kilka obrotów trzy mrugnięcia i tak dalej aż do dziewięciu mrugnięć to jest największa moc i ja taką ustawiłem i prawie nie czuję przyrostu mocy


No to wygląda na to że kupiłeś regulowany śrubką mrugacz diodowy o zakresie 1..9 mrugnięć :D

Bobyx1968

  • Gość
Re: chip tuning
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Maj 2013, 11:05:17 »
Cytat: "stan;"
Witam kolegów , jak wcześniej pisałem założyłem chipa i nie czułem zmiany więc zacząłem od regulacji ,regulacja odbywa się od kręcenia małej śrubki początek to jest jedno mrugnięcie diody na chipie kilka obrotów w prawo dwa mrugnięcia ,znowu kilka obrotów trzy mrugnięcia i tak dalej aż do dziewięciu mrugnięć to jest największa moc i ja taką ustawiłem i prawie nie czuję przyrostu mocy może minimalnie .Teraz jeszcze chcę zobaczyć czy obniży się spalanie .Pozdrawiam nie  i  zadowolonych .


Ja też kupiłem to ustrojstwo i zamontowałem. Niby nic nie czuć na pierwszy rzut oka ale jednak silnik elastyczniejszy.
Jeszcze nie zacząłem kręcić śrubką w sterowniku ale z instrukcji wynika, że kręcenie w prawo zmniejsza moc a kręcenie w lewo jej dodaje, więc jeżeli kręciłeś w prawo to sobie mocy odjąłeś.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Maj 2013, 11:42:04 »
Cytat: "Bobyx1968"
Jeszcze nie zacząłem kręcić śrubką w sterowniku ale z instrukcji wynika, że kręcenie w prawo zmniejsza moc a kręcenie w lewo jej dodaje, więc jeżeli kręciłeś w prawo to sobie mocy odjąłeś.


W moim Power Boxie jest odwrotnie. Kręcąc w prawo, zwiększam moc. Najlepiej obserwować to licząc ilość mignięć czerwonej diody. Ja mam ustawione na 8. Poniżej instrukcja.

Grzech61

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Sierpień 2013, 13:37:06 »
Zmieniłem mapę. Podniesiono moc ze 140 na 170 kM. Przejechane po zmianie ok 4 tys. km. Wyraźny wzrost mocy, spalanie trochę mniejsze od dotychczasowego (szacuję ok 0,5 -0,8 l/100 km).

DANET

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Wrzesień 2013, 10:58:16 »
Cytat: "Grzech61"
Zmieniłem mapę. Podniesiono moc ze 140 na 170 kM. Przejechane po zmianie ok 4 tys. km. Wyraźny wzrost mocy, spalanie trochę mniejsze od dotychczasowego (szacuję ok 0,5 -0,8 l/100 km).



Jaki koszt zmiany takiej mapy?
Pozdrawiam

wald

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Wrzesień 2013, 13:06:01 »
Jak rozpadnie się sprzęgło i dwumasa to też napisz (są takie jak ceedach), ale powodzenia.

Grzech61

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Wrzesień 2013, 13:25:45 »
Koszt 500 pln. Sprzęgło i dwumasę wymieniałem więc wiem jaki jest  koszt. "Mój cyrk, moje małpy"  :mrgreen:

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 868
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Wrzesień 2013, 13:35:08 »
Cytat: "Grzech61"
Sprzęgło i dwumasę wymieniałem
A nie myślałeś, żeby pozbyć sie dwumasy i dorobić zwykłe sprzęgło?

Grzech61

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Wrzesień 2013, 13:38:44 »
Myślałem lecz zdecydowałem się na stare rozwiązanie.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Wrzesień 2013, 14:17:57 »
Cytat: "Grzech61"
"Mój cyrk, moje małpy"    


Takie podejście właśnie lubię. Jak coś mi się podoba, to staram się to zrobić. A jak się coś przy okazji popsuje, to końca świata z tego powodu nie będzie. Jak nie spróbuję, to do końca życia będę tego żałował.  :-D

Grzech61

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Wrzesień 2013, 19:51:22 »
Czytałem trochę po forach o zmianie sprzęgła na jedno-masowe. Co opiniujący to i opinia. Jeden tak, drugi siak. Szału można dostać. Czym więcej się wgryzasz w temat tym głupszy jesteś. Więc w zgodzie z powyższym postem "jak nie spróbuję ..." po prostu spróbowałem. Zwiększenie mocy moim zdaniem to nic strasznego pod warunkiem, że potrafi się z tego korzystać. Do kręcenia "bączków" i "palenia gumy" tych 5-ciu stów nie wydałem. Myślę że tak jak mawia klasyk :
"Będzie Pan zadowolonyyyy"  :mrgreen:

piotrkiller

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Wrzesień 2013, 21:46:37 »
moze i mozna wymienić dwumasę na 1 masę ale z tego co wiem w niektórych modelach te przeróbki nie zdały egzaminu,twarde sprzęgła i jeszcze wibrację.moze w niektórych modelach to działa ale ja bym na pewno tego się nie podjął co oryginał to oryginał a w razie awarii skrzyni z powodu tego ustrojstwa ładny koszt naprawy.Ja dwumasę i tarcze wymieniłem po 170 tys także następna przy 340 tys.jest sens?

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Wrzesień 2013, 08:19:50 »
Cytat: "piotrkiller"
Ja dwumasę i tarcze wymieniłem po 170 tys także następna przy 340 tys.jest sens?


w tym przypadku nie ma sensu ale poczytaj to zobaczysz, że na dwumase nie ma reguły - raz wytrzyma 60 tyś raz 160 tyś.
Muszę przyznać, że 170 tyś to bardzo dobry wynik bo rozumiem, że masz samochód od nowości i jesteś pewny, że wcześniej nikt jej nie wymienił

piotrkiller

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Wrzesień 2013, 18:31:31 »
bartek i mysle ze by więcej wtrzymała dwumasa ale niestety nieświadomie jej pomogłem kiedy samochód dostał w kość jak się zakopałem. słuchaj jak jest dobra dwumasa to np u kumpla który ma firmę busów to nawet wytrzymują niektóre po 200 tys przebiegu.

pede78

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Lipiec 2016, 22:49:41 »
Czy ktoś wpinał chip racing pro? Ma ktoś doświadczenia z tym power boxem?