Autor Wątek: [Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?  (Przeczytany 38620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafaelst

  • Gość
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Sierpień 2016, 17:01:06 »
Co chcesz osiągnąć? Jeśli przyspieszenie i moment obrotowy to ok, jechał szybciej nie będzie(4x4). Pamiętaj że jest to turbina bez zmiennej geometrii więc drugi bieg ma chwilę "zadumy". Ja bym Ci polecił wgranie modyfikację softa a nie boxy.

Offline Grzesiekcichy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 41
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Styczeń 2018, 14:37:59 »
Podepnę się do tematu lecz mam troszkę inne pytanie.
Jaka jest alternatywa zwiększenia mocy silnika (G4GC - 2.0 16V R4 CVVT) poza jego wymianą na mocniejszy? Czy turbina wchodzi w grę?

Offline kerad

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Styczeń 2018, 14:56:28 »
@Grzesiekcichy poczytaj sobie tutaj turbo G4GC
 i tutaj
https://www.drive2.ru/l/469550015128273346/

Offline Stachhu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Luty 2018, 15:53:49 »
Cześć,

mogę dodać swoje doświadczenie w temacie chipów. Za 1600PLN usunąłem DPFa i zainstalowałem chip w warsztacie VTecha. Wolałem to zrobić w profesjonalnym warsztacie a nie u Mieka za rogiem.

orginalnie: 2.0 CRDi VGT 140KM 305 Nm
Po modyfikacji: 2.0 CRDi VGT 180KM i 398 Nm

Czuć różnicę jak diabli Samochód ma moc aby wciskać mnie w fotel jeszcze na 6tym biegu. Osobiscie polecam.

Natomiast mam pytanie do tych co mają chip od dłuższego czasu. Jak eksploatacja sprzęgła itd... ?

Offline Nuna

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Luty 2018, 09:28:37 »
Cytat: "Stachhu"


Czuć różnicę jak diabli Samochód ma moc aby wciskać mnie w fotel jeszcze na 6tym biegu. Osobiscie polecam.


A jak ze spalaniem po takim zabiegu?

Offline ANIOŁ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[Tucson] Co myślicie o chip tuningu i jaki polecacie?
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Luty 2018, 18:04:01 »
Mam chipboxa Proracing CR2, (soft wgrany konkretnie pod sonatkę CRDI). Różnica w przyspieszaniu, mocy jest odczuwalna, auto nie musi się tak wysoko kręcić. Co do spalania to nie zauważyłem jakieś większej różnicy w żadną stronę. Jeżdżę na tym boksie od około 35 000 i nic niepokojącego się nie zdarzyło. Grunt to nie cisnąć poniżej 2000, bo wiadomo dwumas tego nie lubi. Podłączam regularnie komputer pod samochód i z błędami cisza ;) Wcześniej miałem modele CR1, gdzie samemu można regulować, ale łatwo było przedobrzyć w obie strony. Koszt CR2 to 350 zł.