Autor Wątek: [Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb  (Przeczytany 36732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« dnia: 04 Lipiec 2012, 13:04:03 »
Witam,

jestem nowym użytkownikiem tucsona 2.0 benzyna wersja comfort. Mam kilka pytań  :-)

co ile reguluje się oraz poddaje okresowej kontroli luzy zaworowe ??
Jaki jest to koszt ? Pytam ponieważ przymierzam się do LPG.

drugie pytanie odnośnie gniazda USB i radia.
Mam radio (model zamieszczony w załączniku) posiada guzik AUX - natrafiłem gdzieś na informację, iż powinno być gniazdo USB w schowku, ale nie widzę nigdzie   :-( albo słabo szukam!! Ma ktoś może jakiś schemat wyjść z tyłu radia, instrukcję ? bo może sam sobie dorobię coś takiego.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipiec 2012, 14:35:56 »
Raczej wątpię abym się mylił ale na 98% masz automatyczną hydrauliczną korekcję luzu zaworowego więc nie odbywa się żadna okresowa - chyba że padną popychacze.

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipiec 2012, 10:06:55 »
Przejrzałem książke obsługi i jest wpis że nalezy przeprowadzać kontrole luzu zaworowego przy 90 000km. Więc wynika, że chyba nie jest automatyczna.
Nikt nie sprawdzał luzu zaworowego ???????  :shock:

Cytat: "Złośnik"
Raczej wątpię abym się mylił ale na 98% masz automatyczną hydrauliczną korekcję luzu zaworowego więc nie odbywa się żadna okresowa - chyba że padną popychacze.

Grubby

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipiec 2012, 17:09:56 »
witam, ja sprawdzam luzy zaworowe co dwa lata przy tym samym silniku, ustawia się je i reguluje ręcznie przy pomocy specjalnych płytek, przy LPG radzę robić to przynajmniej raz w roku( w przypadku za dużych lub za małych luzów będziesz to odczuwał jakby silnik pracował na trzech garach :).
pozdrawiam

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lipiec 2012, 01:12:10 »
Temat radiowy też mnie interesuje, mam chyba takie samo radio.
Kiedyś badałem problem, to znalazłem info, że były już w 2006 r. egzemplarze z USA z podobnym radiem i USB w schowku.
Jak znajdziesz łącze USB z tyłu, napisz na forum.
S.

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lipiec 2012, 08:26:38 »
Cytat: "Grubby"
witam, ja sprawdzam luzy zaworowe co dwa lata przy tym samym silniku, ustawia się je i reguluje ręcznie przy pomocy specjalnych płytek, przy LPG radzę robić to przynajmniej raz w roku( w przypadku za dużych lub za małych luzów będziesz to odczuwał jakby silnik pracował na trzech garach :).
pozdrawiam


ile kosztuje taka przyjemność ?

[ Dodano: 2012-07-06, 08:27 ]
Cytat: "seboc"
Temat radiowy też mnie interesuje, mam chyba takie samo radio.
Kiedyś badałem problem, to znalazłem info, że były już w 2006 r. egzemplarze z USA z podobnym radiem i USB w schowku.
Jak znajdziesz łącze USB z tyłu, napisz na forum.
S.


Wyjmowałeś radio ? Chyba w weekend się pokusze o wyjęcie tego i zobaczę co tam z tyłu jest.


y4r3k

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Lipiec 2012, 15:02:03 »
Regulacja luzow powinna sie chyba zmiescic w cenie 50-100zl... tam mialem przy innym aucie(civic).

Faktycznie 2.0 benzyna nie posiada automatycznej regulacji luzów, natomiast wystepuje ona w silniku 2.7... ciekawe dlaczego.

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lipiec 2012, 23:23:49 »
DZIĘKI WIELKIE kosmos2011. Tego szukałem  :-)
Niestety moja radośc nie trwala długo, wyjąłem radio a tam oznaczenie A-200JME   :-( brakuje 1.5 tych dwóch cyferek co oznacza w moim przypadku brak UBS eh..
Co mnie dziwi - AUX IN według znalezionej instrukcji jest podłączony - tylko gdzie jest wejście :) !?

Jedno pytanie jeszcze, rozebrałem tą konsolę i pod guziekiem awaryjnych świateł jest zaślepka guzika a z drugiej strony była wpięta wtyczka tak się zastanawiam do czego te kabelki moga być ? może wystarczy dołożyć guzik i coś ciekawego by się pojawiło  :-D

zdjęcie poniżej

warpap

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lipiec 2012, 14:41:02 »
Wg mnie to wtyczka do wejścia AUX. Widziałem takie gniazdo (fabrycznie) umieszczone w tej zaślepce.

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lipiec 2012, 18:28:59 »
Cytat: "warpap"
Wg mnie to wtyczka do wejścia AUX. Widziałem takie gniazdo (fabrycznie) umieszczone w tej zaślepce.


Prawdopodobnie tak. Ktoś (chyba na tym forum, ale przed awarią) podawał nawet numer katalogowy takiej zaślepki z gniazdem.
S.

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lipiec 2012, 09:03:33 »
zrobiłem i działa to gniazdo AUX  :-) - opis jak to zrobić znalazłem w poniższym linku

http://www.flickr.com/photos/drug123/3483185788/in/set-72157613533642773

Pytanie jeszcze do radia - ma ktoś może instrukcję obsługi ? Interesuje mnie jeszcze znaczek zaznaczony w załączniku w białym kółku. Co to jest ??

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lipiec 2012, 10:43:18 »
Słabo go widać, ale wygląda to jak zasięg, czyli że odbiera fale radiowe. Coś jak w telef komórkowym.

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lipiec 2012, 11:40:07 »
słabo widać ?! jak klikniesz to się powiększa  ;-)
jak dla mnie wygląda to na mikrofon

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lipiec 2012, 20:05:17 »
Wygląda na to, że mam takie samo radio. Nigdy nie zwracałem uwagi na piktogramy. Teraz postaram się zaobserwować.
Szybko to nie będzie, bo auta po po przeprowadzce do Niemiec używam sporadycznie. Chyba przy sprzedaży podkręcę licznik do góry, by był bardziej wiarygodny.   ;-)

S.