Autor Wątek: [Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb  (Przeczytany 36725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Wrzesień 2015, 23:45:21 »
Cytat: "mk-kijek"
Chciałbym się podpiąć do tematu luzów zaworowych (Tucson 2.0 benzyna) ponieważ instrukcja obsługi Tucsona zaleca kontrole i ewentualną regulację co 90 tys. więc skontaktowałem się z dwoma serwisami aby wycenili i tą usługę i oto jakie otrzymałem odpowiedzi:


1. "KOSZT REGULACJI ZAWORÓW TO W PRZYPADKU TEGO SILNIKA TO KOSZT REGENERACJI GŁOWICY (DEMONTAŻ, MONTAŻ,  POBYT GŁOWICY W SZLIFIERNI) CZAS TRWANIA 3-5 DNI, KOSZT OD OKOŁO 1200 DO OKOŁO 2000)"

2."Ceny regulacji w tym modelu zaczynają się od 1800zł, ponieważ trzeba zdemontować głowice silnika więc dochodzą dodatkowe koszty robocizny jak i uszczelki".

 To jakiś żart? Jeśli nie - to trafiłeś na oszustów. Luzów zaworowych nie reguluje się przez regenerację  głowicy. W żadnym silniku.  
Luzy zaworowe w silniku o którym mowa reguluje się przez wymianę płytek.

elwis666

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Wrzesień 2016, 23:55:39 »
Dokładnie. U mnie kontrola luzów trwała może z godzinkę. Patrzałem mechanikowi - koledze na ręce. Przejechane miałem wtedy 190 tyś. km z czego na gazie 150tyś. Tylko jeden zawór (wydechowy) łapał się w granicznej wartości - reszta ok. (mówimy o opcji KONTROLI - bo w instrukcji jest jeszcze opcja REGULACJA - tam szczeliny są troszkę o innych wartościach). Poza tym - Koszt regulacji luzów zaworowych w serwisie Hyundai w Studzienicach to ok 500zł - 600zł - robota i części, więc nie jest to takie straszne.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Wrzesień 2016, 20:33:39 »
Ta cena to za : pomiar wszystkich +wymiana (jakiej ilości, ile za jedną), cena płytki (ile złotych).

Offline kerad

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Wrzesień 2016, 07:07:54 »
elwis666, bardzo dobra cena, mnie powiedziano ok 1000pln w ASO przy wymianie wszystkich płytek, a u mechanika który płytki szlifuje a nie wymienia żeby auto nie było uziemione na czas ściągnięcia płytek (nawet ASO nie ma na stanie płytek tylko zamawiają na wymiar pod klienta) ok 500pln + uszczelka.

elwis666

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Październik 2016, 19:40:05 »
Dokładnie - płytki sprowadzają pod klienta. Mechanik z serwisu powiedział że nie zdarzyło się im jeszcze żeby musieli wszystkie wymieniać. Mówił że zamieniają miejscami płytki tak żeby pasowały nominalnie a brakujące zamawiają (około 29-30zł/szt)
PS: za rozrząd zaśpiewali 750zł na nieoryginalnych częściach - ale dobrej jakości.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Listopad 2016, 20:30:28 »

Offline pablomaxim

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 70
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Luty 2018, 15:13:42 »
I w moim Tucsconie  przyszedł czas na regulację zaworów gdyż lekko słychać klepanie przy rozruchu silnika. Po kilkunastu sekundach ustaje .  W sumie to i wymiana rozrządu się zbliża . Moje pytanie brzmi gdzie na śląsku polecacie takie czynności wykonać? Jestem z Tychów więc mam pod nosem WITPOL ale nie mam do nich zaufania.

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Luty 2018, 15:35:40 »
Możesz spróbować do tego mechanika: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=169
W tamtym roku zgodził się podjąć zadania, tylko potrzebował dokładniej informacji jakie są dopuszczone normy w luzach zaworowych.

Offline pablomaxim

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 70
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Luty 2018, 07:12:10 »
srbastek,  dzięki za info. Byłem u niego i wstępnie się już umówiłem.

[ Dodano: 2018-02-12, 14:34 ]
W Witpolu w Tychach cena za wymianę rozrządu to 1000 zł.
Z regulacją zaworów ( przy założeniu , że wszystkie płytki do wymiany - przy LPG ) to dodatkowy 1000 zł.

Dowiedziałem się , że jest jeszcze dodatkowy łańcuszek spinający wałki  i jego wymiana przy okazji tej roboty to  500 zł.

W sumie to 2500 zeta. Jakby nie patrzeć to drogo .....

Offline igla

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Czerwiec 2018, 15:24:04 »
W tym tygodniu też będę się bawił w regulacje zaworów w moim Tucsonie 2.0 G4GC.
Wczoraj odkręciłem pokrywę zaworów i przymierzałem się do tego :) z przykrością stwierdzam, że nie jest to takie łatwe.... ale możliwe :)

Jako, że na forum nie znalazłem za dużo informacji o wymianie to podsumuje to wszystko co wiem w tym poście :)

1. Tutaj znalazłem dokładny opis (fotorelacje) z jakiejś Koreańskiej strony
http://blog.naver.com/PostView.nhn?blogId=brutale&logNo=220780349662
i Amerykańskiej
https://www.autozone.com/repairguides/Tucson-2006-2008/Engine-Mechanical-Components/Valve-Lash-Clearance-Adjustment/_/P-0996b43f80e65187

2. Jeżeli ktoś nie ma zdolności manualnych, żeby zrobić sobie przyrządy tutaj ma numer części-narzędzia "09220-2D000" - droga sprawa bo 415zł na necie :) mooooże w salonie po zniżkach uda się taniej to kupić :) musicie sprawdzić :) polecam salony KIA bo tam jest zawsze kilka groszy taniej. Wystarczy tylko podać nr części,

3. Nie wiem czy dobrze...... ale ja będę szlifował płytki na magnesowej szlifierce do płaszczyzn ( mam dostęp do takiego narzędzia), oczywiście szlifuje płytkę na płaszczyźnie której nie dotyka krzywki wałka (przypuszczam, że płytki są azotowane i podczas szlifowania z obu stron zetrzemy utwardzenie)



Czekam na wasze opinie i rady :)

Offline kerad

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Lipiec 2018, 08:58:51 »
Odgrzeje trochę, ale koniec końców przydało by mi się zrobić to sprawdzenie dla bezpieczeństwa, czy może już ktoś w Małopolsce to robił i może polecić jakiś zakład?