Autor Wątek: [Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb  (Przeczytany 36723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Lipiec 2012, 22:14:40 »
instrukcje posiadasz ?????????

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lipiec 2012, 08:55:11 »
Nie mam instrukcji. Instrukcja samochodu posiada opis chyba każdego innego radia, nie zaś tego, które producent zainstalował.
S.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Wrzesień 2014, 07:31:53 »
Odkopię trochę temat. Chciałbym gdzieś podjechać na regulację/sprawdzenie luzu zaworowego. Czy tylko ASO? Czy mechanicy generalnie sobie z tym radzą? Orientuje się ktoś w jakiej kwocie powinna się zamknąć zabawa? Czy jeśli jest luz, to się go reguluje, czy trzeba coś dodatkowo wymieniać?

y4r3k

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Wrzesień 2014, 18:33:53 »
Luzy sprawdzi raczej każdy mechanik więc lepiej pojechać tam, gdzie ma się większą pewność, że faktycznie wykonają pracę. Z regulacją to gorzej bo trzeba mieć odpowiednie płytki.... nie wiem jak to najprościej/najtaniej/najszybciej załatwić. Moje luzy ostatnio były w normie.

ps. Moje aso powiedziało, że chyba raz w historii komuś regulowali luzy w Tucsonie :)

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Wrzesień 2014, 21:54:09 »
Pytanie czy regulowali raz, bo rzadko się zdarza, że trzeba... Czy poprostu mieli jedno auto tylko :)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Wrzesień 2014, 23:28:54 »
Tutaj masz numery części płytek regulacyjnych i ich rozmiar.



Jedna płytka to koszt ok 3,2 dolara.

bednar

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Październik 2014, 13:59:50 »
Ja reguluję luzy co 30 tys km (przez LPG) i u mnie ostatnio regulacja (szlifowanie 8 płytek czyli wszystkie zawory wylotowe) kosztowała  320 zł (Kraków).

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Sierpień 2015, 21:23:37 »
Dla adrianno.

adrianoo88

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Sierpień 2015, 16:22:08 »
Witam, dzieki za odpowiedz

mk-kijek

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Wrzesień 2015, 15:03:18 »
Chciałbym się podpiąć do tematu luzów zaworowych (Tucson 2.0 benzyna) ponieważ instrukcja obsługi Tucsona zaleca kontrole i ewentualną regulację co 90 tys. więc skontaktowałem się z dwoma serwisami aby wycenili i tą usługę i oto jakie otrzymałem odpowiedzi:


1. "KOSZT REGULACJI ZAWORÓW TO W PRZYPADKU TEGO SILNIKA TO KOSZT REGENERACJI GŁOWICY (DEMONTAŻ, MONTAŻ,  POBYT GŁOWICY W SZLIFIERNI) CZAS TRWANIA 3-5 DNI, KOSZT OD OKOŁO 1200 DO OKOŁO 2000)"

2."Ceny regulacji w tym modelu zaczynają się od 1800zł, ponieważ trzeba zdemontować głowice silnika więc dochodzą dodatkowe koszty robocizny jak i uszczelki".

A czy za pomocą płytek regulacyjnych bez demontażu głowicy się nie da się wyregulować? może ktoś się orientuję?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Wrzesień 2015, 21:48:54 »
Z racji że w Tucson i Coupe był ten sam silnik G4GC
 http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewtopic.php?f=1&t=6946&hilit=luz

Offline Testus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Wrzesień 2015, 15:54:22 »
Jako, że przymierzam się do Tuscona z silnikiem benzynowym nurtuje mnie kontrola luzów. Czy rzeczywiście jest z tym taki problem? Jakie koszta mogę przewidywać ?

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Wrzesień 2015, 18:18:46 »
Nie wiem ile to dokladnie kosztuje, ale raczej niewiele, samochod ma staroswieckie rozwiazanie z plytkami. Ale w warsztacie mi sprawdzono luzy po 90 tys.
Nie wymagaly ingerencji. Mechanik polecil spytac o zagadnienie za kilkadziesiat tys. km.

czaperek

  • Gość
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Wrzesień 2015, 19:11:53 »
A ile zapłaciłeś za kontrolę?
Wczoraj dowiadywałem się w ASO KIA ( te same silniki na wyposażeniu) to za kontrole luzów zaworowych" zaśpiewali" 220 zł, argumentując konieczność wymiany uszczelki pokrywy zaworów.

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] Luzy zaworowe oraz radio - usb
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Wrzesień 2015, 19:33:52 »
To jakas sciema. Zaplacilem lacznie za serwis auta niewiele. Poza przegladem, wymiana oleju byla naprawa hamulcow (przeglad przednich i wymiana tylnych tarcz) i wymiana lozyska przy sprzegle napedzajacym kola tyle.

Lacznie z czesciami zaplacilem ok. 1300zl. Ekstra kwoty dotyczacej zaworow nie znam. Na rachunku byly czesci i 2 uslugi: naprawa ukladu hamulcowego, naprawa ukladu napedowego.

Mam zaufanie do swojego serwisu.