Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę  (Przeczytany 84272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

btn

  • Gość
[i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę ?
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Czerwiec 2012, 16:16:20 »
Hej,
dawno nie podawał nikt konkretnych liczb, zatem się pochwalę, że udało mi się, zachowując komfort (ba! nieziemską przyjemność!) jazdy, zejść w trasie do 4.94l/hkm. Katalogowo dla mojego silniczka 1.4 poza miastem można uzyskać 4.7, więc jest blisko ;)
Warunki: Skandynawia, Shell95 (nie FuelSave).
O ile wyczuwalna jest inna praca silnika (cichsza) na skandynawskim paliwie, to jednak nie prędko udało mi się pokonać polskiego Lotosa (5.29), zatem być może niekoniecznie polskie paliwo jest wszędzie chrzczone.

Pozdrawiam :)

Brayan73

  • Gość
[i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę ?
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Czerwiec 2012, 21:59:35 »
mi na trasie spokojnie schodzi do 4,8 - 4,9
miasto w większości warszawa 6,0 - 6,5
jazda normalna bez szaleństwa i zamulana i na trasie i na mieście
na początku jak był powiedzmy na dotarciu  było więcej
zobaczymy jak będzie za kilka miesięcy czeka Henia 4 tyś kilometrowa trasa
dam znać ile zassał :)

btn

  • Gość
[i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę ?
« Odpowiedź #62 dnia: 25 Czerwiec 2012, 00:05:20 »
Cytat: "Brayan73"
mi na trasie spokojnie schodzi do 4,8 - 4,9
miasto w większości warszawa 6,0 - 6,5

ale to są faktycznie wyliczone wartości, czy wskazania komputera?

Brayan73

  • Gość
[i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę ?
« Odpowiedź #63 dnia: 25 Czerwiec 2012, 08:44:11 »
faktycznie wyliczane
komputer coś dziwnie pokazuje raz podaje o 0,5 litra mniej a raz o 0,5 litra więcej
Paliwo tankuje na tej samej stacji "Statoil" ten sam dystrybutor zwykła 95 do pierwszego odbicia
Przy zakupie auta pan z opieki posprzedażnej stanowczo informował aby tankować tylko 95 oktanowe takie zaleca producent
zrobię jeszcze parę tys km zaleje coś mocniejszego zobaczę czy to coś zmienia

ziutek

  • Gość
[i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę ?
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Czerwiec 2012, 10:18:46 »
U mnie najlepiej sprawuje się shell V-power 95 oktan. Kiedyś zalałem testowo V-power racing 100 oktan i nie polecam. Co do spalania to na trasie według komputera przy normalnej jeździe mieszczę się w 5 litrach, jak go mocno gonię, to 5,5 litra, przy spokojnej jeździe okolicach 4,7 - 4,8. Raz testowo uprawiając ecodriving na odcinku 30km udało mi się zejść do 4,2. Jeżdżąc po mieście na krótkich odcinkach spalanie oscyluje od 6,2 bez klimy do 6,7 z klimą i do 7,0 w zimie.
Jazda mieszana u mnie to około 80 % po mieście na krótkich odcinkach, 20% trasa i średnio spala mi nieco powyżej 6 litrów. Komputer oszukuje średnio  w okolicach 0,5 litra, ale inaczej na trasie i inaczej w mieście. Nie chce mi się dokładnie liczyć ile oszukuje w jakich warunkach :-)

Brayan73

  • Gość
[i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę ?
« Odpowiedź #65 dnia: 25 Wrzesień 2012, 10:39:21 »
witam
troszkę odświeżę temat
jestem po trasie około 4 tys km
jazda 2 osoby pełen bagażnik i prawie pełna tylna kanapa przy prędkościach rzędu 90  - 100 km faktycznie można kolo 5 l sie utrzymać
ale już lecąc 130 - 140 to 6,5 l lubi sie pokazać
zaliczyłem Słowację, Węgry, Chorwację
klima była często odpalana ale nie widziałem żeby jakoś drastycznie spalanie wzrastało wyliczenia komputera a rzeczywiste różnice  plus minus 0,5 l
żadnych niespodzianek po drodze nie było
trochę się obawiałem o góry ale bez problemowo dawał rade
za rok jeszcze raz to samo :)

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę ?
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Listopad 2012, 09:03:56 »
Podepnę się pod temat i chciałbym poruszyć kwestię różnych paliw, oferowanych przez różne koncerny i ich wpływ na spalanie. Osobiście tankuję na stacji Bliska paliwo SuperPlus 98. Na tym paliwie średnie spalanie wychodzi mi tak gdzieś 6,3 do 7 litrów. Jazda 50/50 miasto/trasa. Nie chcę poruszać kwestii jakości paliwa oferowanego przez stacje Bliska, ale też uprzedzę pytania, dlaczego akurat tankuję tam. Powód, wymiana wszystkich kotłów około rok temu, także paliwo raczej czyste. No ale nie o tym była mowa. Podczas ostatniego wyjazdu nad morze przed wyjazdem zatankowałem do pełna wyżej wspomniane paliwo. W drodze powrotnej (zostało mi tak ponad ¼ baku) zatankowałem do pełna na Orlenie paliwo Verva 98. No i byłem troszkę zdziwiony, bo spalanie wyszło mi zdecydowanie niższe. Nie podam konkretnej liczby, ale było to wyraźnie widać na wskaźniku poziomu paliwa. Trasa tą samą drogą w obie strony i przy bardzo podobnych warunkach. Albo pamięć zawodzi  :mrgreen:

No i moje pytanie a zarazem prośba o podzielenie się doświadczeniami, a mianowicie, czy ktoś z Was może porównywał, albo ma osobiste doświadczenia, według których potwierdziło się, że na danym paliwie spalanie jest znacznie niższe?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1458
[i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę ?
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Listopad 2012, 17:19:40 »
Choć nie tankuję paliwa ale podobna sytuacja jest z gazem. W zależności od stacji może wejść do zbiornika więcej gazu a wcale więcej się nie przejedzie na nim.
Dlatego tankuję tylko teraz na bliskiej i orlenie gaz. Co ciekawe wcześniej tankowałem na lotosie dla punktów. Ale okazało się że na gazie z lotosu robię mniej kilometrów niż na orlenowskim. Do tego tico spokojnie zapalało na gazie nawet przy -12 więc musi byc dobry gazik.
Co do paliw to i takim wielkim stacjom zdażają sie wpadki. Gdzie droga ropa zimowa na BP czy statoil zamarzała ropa w zimę. Po prostu wszędzie są wałki a to na hurtowni doleją a to pewnie kierowca doleje swoje.

Brayan73

  • Gość
[i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę ?
« Odpowiedź #68 dnia: 24 Listopad 2012, 19:04:00 »
jest tak jak koledzy piszecie
co stacja to paliwo, ale i na tej samej stacji zdarzają sie różne paliwa
kiedyś tankowałem tylko na orlenie i był cacy aż pewnego razu zalałem i trafił sie totalny syf Autko Ford Tranzol 2,5l mrozy po minus 10 stopni odpaliło cacy przejechałem ze 150 km wracam na bazę pomyślałem do tankuje nie będę musiał rano zalewc i co do bazy po zatankowaniu nie dojechałem
wyjechałem ze stacji ujechałem z 3km zaczęło coś parchac mulic zero mocy zgasł
kolo zaciągnął mnie na bazę, pomyślałem ze może sie układ paliwowy sie zapowietrzył wykrecam filtr paliwa a tam zeluj modeluj po prostu parafina jak ze świeczki nabite
zaworze filtr na stacje pokazuje paragon z przed godziny tankowane i co mi pan opowiada - ze mzoe reszta letniego paliwa mi w tranzolu została i tak mi sie zrobiło :)
no i od tamtej pory tankuje tranzola i henia na neste narazie wpadek nie było

djpit

  • Gość
[i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę ?
« Odpowiedź #69 dnia: 25 Listopad 2012, 20:27:05 »
moje ostatnie spalanie przy jeździe pozamiejskiej 90% + 10% miasto - spalanie 7.3l (ręcznie liczone bo nie mam kompa).

Jeżdżę ekonomicznie jak to możliwe ale bez zamulania. Wynik uważam za skandalicznie wysoki jak na taki samochodzik. Ale cóż zrobić....

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1458
[i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę ?
« Odpowiedź #70 dnia: 25 Listopad 2012, 21:10:27 »
A może Kolego za bardzo przesadzasz z tą jazdą ekonomiczną i wychodzi odwrotnie. Ostatnio co zauważyłem podczas jazdy do Częstochowy chwilowo nawet 160km/h nie podniosło mi spalania o dużo bo te silniki raczej lubią też większe obroty. Normalnie getz mi spala ok 7 do 8L gazu ale przyśpieszam dynmicznie a potem jazda z prędkością tak ok 90km/h.  
Znajoma kupiła niedawno I20 i z ciekawości spytam się ile jej to pali benzyny.Może te i20 są cięższe i spalają więcej?

btn

  • Gość
[i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę ?
« Odpowiedź #71 dnia: 28 Listopad 2012, 22:16:44 »
Cytat: "djpit"
moje ostatnie spalanie przy jeździe pozamiejskiej 90% + 10% miasto - spalanie 7.3l (ręcznie liczone bo nie mam kompa).

Jeżdżę ekonomicznie jak to możliwe ale bez zamulania. Wynik uważam za skandalicznie wysoki jak na taki samochodzik. Ale cóż zrobić....

komputer zawsze kłamie - przez cały dotychczasowy okres użytkowania (40kkm) nie udało mi się znaleźć reguły, kiedy dodaje, a kiedy odejmuje. Zawsze trzeba liczyć ręcznie - ja mam dla swojego dokładne wyliczenia z całych dwóch latek.

Co do spalania... jak można tutaj przeczytać, każdy inaczej interpretuje "jeżdżę ekonomicznie", bo ja np. nie uważam, że "te silniki lubią wysokie obroty" itp. Może i lubią, ale nie w kontekście ekonomii.

yano

  • Gość
[i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę ?
« Odpowiedź #72 dnia: 29 Listopad 2012, 12:38:39 »
Hej
Jeżdżę samochodem codziennie do pracy (20 km w obydwie strony, większość trasy teren zabudowany). Spalanie (silnik 1.2 78KM) mierzę ręcznie (nie posiadam komputera). Zawsze tankuję na tej samej stacji etylinę 95. Ostatnio wyszło ok. 6,15 l/100 km, czasami było w granicach 6,4, a przy pomiarach, w trakcie których miałem jakiś dłuższy wyjazd (150 - 200 km), spalanie dochodziło do 5,5.
Jak dla mnie, jest O.K.
pzdr
yano

vvalery

  • Gość
[i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę ?
« Odpowiedź #73 dnia: 02 Grudzień 2012, 19:52:43 »
Cytat: "robaszek127"
A może Kolego za bardzo przesadzasz z tą jazdą ekonomiczną i wychodzi odwrotnie. Ostatnio co zauważyłem podczas jazdy do Częstochowy chwilowo nawet 160km/h nie podniosło mi spalania o dużo bo te silniki raczej lubią też większe obroty. Normalnie getz mi spala ok 7 do 8L gazu ale przyśpieszam dynmicznie a potem jazda z prędkością tak ok 90km/h.  
Znajoma kupiła niedawno I20 i z ciekawości spytam się ile jej to pali benzyny.Może te i20 są cięższe i spalają więcej?

Nic nie przesadza bo to auto żłopie po mieście jak smok wawelski :mrgreen:

ziutek

  • Gość
[i20 PB] Spalanie - czy tylko ja się czuję nabity w butelkę ?
« Odpowiedź #74 dnia: 05 Grudzień 2012, 12:27:59 »
Ostatnio zrobiłem jednego dnia trasę Busko-Kraków-Wrocław-Kraków-Busko.
Na autostradzie starałem się nie przekraczać 3500obr/min czyli 120km/h, ale wiecie, jak na autostradzie, jak się wyprzedza tiry w ilości kilka sztuk na raz to ciężko się zdyscyplinować, żeby się nie rozpędzać za bardzo, bo na plecach czuć oddech szybszych. Często musiałem rozpędzać auto do 150-160, często wyprzedzałem na długich podjazdach z gazem do dechy. Kilka razy osiągnąłem 170km/h licznikowe. Samochód radził sobie bardzo ładnie. Średnia z całej trasy to wyliczone prze ze mnie(nie komputer) 6,0 l/100km. Dodam, że jak wjeżdżałem do Krakowa z Buska komputer pokazywał 4,9l/100. Wracając musiałem w Krakowie dotankować(komputer pokazywał 5,7l/100) i wracałem ostatnie 100km bardzo spokojnie (pełno miśków), jechałem 70-80km/h. Dojeżdżając do Buska komputer pokazał mi 4,4 l/100 (komputer wyzerował się przy tankowaniu w Krakowie). Benzyna shell v-power. Jak dla mnie uwzględniając tempo jazdy na autostradzie jest naprawdę OK.