Autor Wątek: [i30] KUPNO i30  (Przeczytany 199991 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Lucressi

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #75 dnia: 16 Maj 2013, 19:19:56 »
Ja pierwsze kilometry na trasie zaczynałem ze spalaniem 7,5/100km co mnie też troszkę wystraszyło ale zapewniono mnie, ze do 4000-5000 km powinno się wszystko ustabilizować. Na chwile obecną spalanie cały czas spada. Na kolejnych dłuższych trasach spalanie wynosiło 7.1 a w chwili obecnej 6.6 -6.7 przy jeździe 120-130 km/h. W chwili obecnej mam przejechane ok 2300 km.

Szkoda, że forum tutaj troszkę "zastygło". Może ktoś się jeszcze podzieli wynikiem spalania auta już tak po 10.000 przejechanych km ?  :-D

Offline shadow

  • phpBB -#Moderator
  • Wiadomości: 704
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #76 dnia: 19 Maj 2013, 16:18:19 »
To nie jest dział, w którym można się chwalić spalaniem swoich aut. Ludzie tu szukają opinii czy warto samochód kupić używany bądź nowy. Za off top są ostrzeżenia - nie polecam.

Lucressi

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #77 dnia: 25 Maj 2013, 17:34:59 »
Wydawało mi się, że spalanie to dosyć istotna kwestia i czasem to ona decyduje czy warto kupić nowy, bądź używany samochód.

Przedstawianie faktycznego stanu rzeczy to nie chwalenie się. Na temat spalania wypowiadało się już w tym temacie wielu użytkowników. Ja tylko kontynuowałem temat.

pawlo_1975

  • Gość
[i30CW] proszę o opinie hyundai i30 CW diesel , 2.0 140KM/10
« Odpowiedź #78 dnia: 02 Czerwiec 2013, 21:58:09 »
Zastanawiam się nad zakupem Hyundaia i30 z silnikiem diesla 2.0 140KM/103KW. Rozmawiałem już z kilkoma osobami a także miedzy innymi ze znajomych którzy zajmują się mechaniką. Przyznam że byłem zainteresowany tym samochodem ale ów znajomy trochę zniechęcił mnie mówiąc o problemach z DPF-em, pompami, i wtryskami a co później za tym idzie naprawami i regeneracją powyższych. Czy mógłbym prosić o obiektywne opinie posiadaczy powyższych pojazdów, czy te problemy to aż taka prawdziwa zmora. Jak się to ma w życiu codziennym. Czy to ma często miejsce i czy można jakoś temu zapobiegać. Po prostu interesują mnie wszystkie interesujące opinie użytkowników ciekawe uwagi i spostrzeżenia, bo przecież są użytkownicy tych aut i je użytkują a nie wierze że jeżdżenie po serwisach dla nich to jakaś frajda.

bkroy

  • Gość
i30 opinie
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Sierpień 2013, 08:30:55 »
Witam,

Jak sprawuje sie Wam i30 II?? Pytam glownie o silnik Pb 1.6 120 KM - jakie wrazenia z jazdy, jakie spalanie??
Prosze o opinie.

Tomcik12

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #80 dnia: 19 Sierpień 2013, 11:27:37 »
Cytat: "bkroy"
Jak sprawuje sie Wam i30 II?? Pytam glownie o silnik Pb 1.6 120 KM - jakie wrazenia z jazdy, jakie spalanie??


mowisz akurat o moim. takwiec cos moge naszkrobac. Glownie nim ojciec jezdzi, wiec moja opinia nie bedzie zbytnio rozbudowana. z jego baaardzo ciezka noga na trasie auto lubi lyknac 8 litrow, natomiast ja na trasie schodze ponizej 7, a nawet starajac sie jechac eco (nie zawsze wychodzi, nie lubie sie wlec) zszedlem do 6.1. na trasie, nie autostradzie. tu swiatla, tam zawalidroga.

z samym autem poki co nic sie nie dzieje, wszystko pieknie gra.

ja tam jestem zadowolony z Hultaja i moge Ci go polecic. chociaz, nie wiem jakie masz wymagania, oczekiwania i preferencje, to moje te auto zaspokoilo.

wracajac jeszcze do szpalania, w miescie Ci nie powiem za bardzo, bo nie poruszamy sie w takim trybie (do pracy 4,5km bez korkow, a nawet troche po szybkiej trasie jest).

Lucressi

  • Gość
Re: i30 opinie
« Odpowiedź #81 dnia: 19 Sierpień 2013, 15:21:23 »
Cytat: "bkroy"
Witam,

Jak sprawuje sie Wam i30 II?? Pytam glownie o silnik Pb 1.6 120 KM - jakie wrazenia z jazdy, jakie spalanie??
Prosze o opinie.


Proponuję wybrać się na jazdę testową:) i to najlepiej na kilka, tak byś mógł go sprawdzić na różnym terenie i w różnych warunkach. Ja podobnie jak kolega wyżej jestem zadowolony. Pamiętajmy, że nie ma idealnego auta. Każdy ma jakieś minusy, ale to co jednemu przeszkadza drugiemu się podoba :).
Spalanie jak dla mnie super. Ostatnio na trasie ( 800km) przez cały czas utrzymywał 5.7 przy spokojnej jeździe 110-130. Bardziej już mnie chyba nie zaskoczy:)

pozdrawiam.

bkroy

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #82 dnia: 19 Sierpień 2013, 20:04:41 »
5,7 l/100 km przy silniku 120 KM czy 135 KM?? W opisie masz GD....

A jak wrazenia z jazdy? Ewentualnie opinie nt komfortu, dalekich tras (hałas w kabinie, prowadzenie auta itd??).
Do tego na co zwracać uwage przy zakupie?? Czy ktos z was ma pakiet multimedialny (nawigacja w konsoli srodkowej)??

mimo43

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #83 dnia: 19 Sierpień 2013, 20:32:56 »
witam
moje i30 kupilem w czerwcu z silnikiem 1.4 przejechalem juz 5400 km. Zaskakuje mnie dziwne zachowanie na zakretach  tzn. zarzuca tył. Spalanie na trasie 6.9 miasto 7.1. Jest kilka usterek z którymi musze podjechac do ASO tzn: ruszajace sie tylnie szyby, system HAC dziala tyko jak podjezdzam tyłem pod góre. Ogolnie jest kilka niedoróbek lakieru, maska jest dziwnie szorstka, na słupku znalazlem baranek.
Mimo tych drobnych usterek jestem zadowolony. NIC nie zastapi zazdosnych spojzen Niemców :-D

Tomcik12

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #84 dnia: 20 Sierpień 2013, 11:54:06 »
Cytat: "bkroy"
A jak wrazenia z jazdy?


pozytywnie :) moze dlatego, ze Hyundai jest najnowszym i najnowoczesniejszym samochodem jakim mi przyszlo jezdzic.

Cytat: "bkroy"
Ewentualnie opinie nt komfortu, dalekich tras (hałas w kabinie, prowadzenie auta itd??).


moja najdalsza trasa bylo ok 400km w jeden dzien i bylem zadowolony z tego. halas w kabinie to ja robilem, sprzetem audio (umc umc :-P) a auto prowadzi sie bardzo przyjemnie - wygodna pozycja za kolkiem.

Cytat: "bkroy"
Do tego na co zwracać uwage przy zakupie??


na jazde testowa. przejedz sie, zobacz i ocen. no i targuj sie o dodatkowe wyposazenie :-)

Cytat: "bkroy"
Czy ktos z was ma pakiet multimedialny (nawigacja w konsoli srodkowej)??


nie mam wiec tu Ci nie pomoge.

Cytat: "mimo43"
ruszajace sie tylnie szyby


brzmi strasznie, u mnie nic takiego nie zaobserwowalem, na szczescie.

Cytat: "mimo43"
system HAC dziala tyko jak podjezdzam tyłem pod góre.


ja go ostatnio "testowalem" przy wyjezdzie z garazu (jest dosc stromy, ale nie do przesady) i dzialal. ale na mniejszych gorkach juz nie. mi ten system akurat sie nie przydaje bo nie mam problemu z uciekajacym samochodem przy starcie pod gorke  8-)

Cytat: "mimo43"
Ogolnie jest kilka niedoróbek lakieru, maska jest dziwnie szorstka, na słupku znalazlem baranek.


z tym tez na szczescie u siebie sie nie spotkalem :)

Lucressi

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #85 dnia: 20 Sierpień 2013, 15:27:00 »
Cytat: "bkroy"
5,7 l/100 km przy silniku 120 KM czy 135 KM?? W opisie masz GD....

120km pod maską.

Cytat: "bkroy"
A jak wrazenia z jazdy? Ewentualnie opinie nt komfortu, dalekich tras (hałas w kabinie, prowadzenie auta itd??)

Osobiście, jak dla mnie mógł by być lepiej wyciszony. Jeździ mi się tym autem bardzo komfortowo.

Cytat: "mimo43"
Ogolnie jest kilka niedoróbek lakieru, maska jest dziwnie szorstka, na słupku znalazlem baranek.
Mimo tych drobnych usterek jestem zadowolony. NIC nie zastapi zazdosnych spojzen Niemców :-D

Jak na nowe auto brzmi to strasznie, szczególnie to co piszesz na temat lakieru.

polo1979

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #86 dnia: 21 Styczeń 2014, 06:58:01 »
Witam
Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Hyundai i30 Wagon 1.4 LPG MPI
póki co przejechane 390km :)
wszystko ładnie działa
drugie tankowanie weszło 26,2l więc spalanie wychodzi 6,7l/ 100km
jestem w szoku ( do pracy mam 36km w jedną stronę, 28km trasą po zakopiance, 8 po mieście)

tak więc polecam

w moim przypadku jedyny minus to długi czas oczekiwania na ten model
zamówienie złożone w listopadzie miał być na połowę grudnia, odebrałem 5 dni temu.( miesiąc poślizgu)

[ Dodano: 2014-01-27, 07:51 ]
drugie tankowanie 25.3l przejechane 375 km spalenia wychodzi tak jak poprzednio 6,7l/ 100km

niepokojom mnie 2 sprawy
- po przejechaniu ok. 800km ubyły 3 kreski paliwa(benzyny) u mnie gaz się załącza przy temp. minusowej po ok. 2-3km jak silnik osiągnie temp. 60
- po wyjechaniu gazu ok 26 l,  miga ostatnia kontrolka gazu, w salonie zapewniali ze zbiornik jest 47l więc powinno wejść ok. 40 l gazu a nie 30l.
byłem w trasie nie chciałem do końca wyjeżdżać gaz, w ten tydzień wyjeździe do końca zobaczymy ile wejdzie gazu do pustego zbiornika.

[ Dodano: 2014-02-03, 06:38 ]
3 raport z tankowania
przejechane 540km weszło 34l gazu, średnie spalanie 6,3 l/ 100km

wszystko było by fajnie gdyby nie fakt ze teraz do instalacji BRC SEQUENT 24.11 została dodana nowa funkcja.
Funkcja VSR umożliwiającą dotryskiwanie małej dawki benzyny podczas jazdy na gazie. Funkcja ta ma na celu zabezpieczenie gniazd zaworowych przed wypaleniem w samochodach borykających się z tym problemem.

W moim przypadku to jest ok. 2l/100km, więc nie jest już tak różowo jak by się wydawało
do przejechania 100km potrzeba ok.7l gazu + 2l benzyny = 19zł.+10zł. = 29zł. za 100km

za instalacje zapłaciłem 5 tys. zł. myśląc że szybko się zwróci a tu klops
wcześniej jeździłem corsa D i paliła 6l benzyny wydawałem 30 zł na 100km
teraz nowy i30 wagon LPG tyle samo potrzebuje gotówki na 100 km

w wolnej chwili zadzwonię do Czakram i spytam czy tak ma być " dotryskiwanie małej dawki benzyny podczas jazdy na gazie" napisane jest małej dawki a to pojęcie względne.

[ Dodano: 2014-02-07, 06:32 ]
Zadzwoniłem do warsztatu w którym był montowany gaz i Pan serwisant wyśnił mi wszystko a minowce, ta funkcja jest włączana w tzw. słabszych silnikach do których Hyundai się zalicza.
Najbardziej mnie zaskoczył fakt, iż Pan powiedział czym większy moment obrotowy tym więcej VSR będzie dolewał benzyny na gniazda.
Rada była taka- Jak jest możliwość jeździć stabilnie i z obrotami ok. 2000( krótko czym większe obroty tym więcej benzyny będzie podawane na zawory)
Póki co mam przejechane 1300km wlałem 82l gazu co daje przyzwoite spalanie na poziomie 6,5l(komputer pokazuje tak samo),
 tylko jeden ból funkcja VSR i rozruch pochłonął 25l benzyny na owe 1300km
więc do spalania 6,5l trzeba dodać 2l benzyny na każde 100 km.

foxtrot49

  • Gość
I 30 kombi 1.6 gdi w automacie
« Odpowiedź #87 dnia: 01 Kwiecień 2014, 21:42:18 »
Koledzy potrzebuje rzetelnej opinii czy warto inwestować w w/w modelu w automatyczną skrzynie biegów
.
Pozdrawiam.

GOTI

  • Gość
Huyndai i30 1.4 + GAZ - mały przebieg
« Odpowiedź #88 dnia: 27 Maj 2014, 20:10:57 »
witam wszystkich,
znalazłem pewne ogłoszenie i chciałbym dowiedzieć sie coś więcej bez wcześniejszego przyjazdu (bo nie zawsze warto). Może znacie jakieś sztuczki, itd. które są używane w sprzedaży Hyundai'ów oraz na co zwrócić uwage.


Oto link do ogłoszenia: http://otomoto.pl/show?id=C33178749
Cena 24,800 (bez opłat, choć i tak pozostaje opłata ekologiczna) tylko czy ten przebieg nie jest czasem za mały -  lekko ponad 110 z Niemiec :?:

Interesuje mnie również czy ten silnik nadaje sie go "zagazowania". Słyszałem, że jest jakiś silnik (może 1.4 albo 1.6) który sie kompletnie nie nadaje do współpracy z gazem.

Licze, że podzielicie sie swoimi opiniami na temat tego autka ;-)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #89 dnia: 27 Maj 2014, 20:41:03 »