Autor Wątek: [ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA  (Przeczytany 49192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« dnia: 29 Marzec 2012, 17:16:01 »
Po moich problemach z zawieszeniem w Hyundaiu ix20 dostaliśmy zielone światło od importera na rozłożenie zawieszenia i sprawdzenie co stuka.
Okazuje sie że nic nie jest uszkodzone .

Wszyscy dilerzy w Polsce co domnie napisali twierdzą że Hyundai ix20 ma wadliwe zawieszenie a wadliwą części jest amortyzator.

Jednemu użytkownikowi wymienili całe zawieszenie od skrzyni biegów po górne mocowanie i dalej stuka , importer nie chce sie zgodzić na wymianę amortyzatora z innej firmy ( z tego co wiem że jakiś salon tak zrobił i stuki umilkły i głośne zawieszenie )

Dzis mi kazano zapłacić za geometrie ponieważ nie wchodzi to w skład gwarancji ,
Okazuje sie że jest lista rzeczy na które hyundai nie udziela gwarancji lub udziela na 1 rok , gdzie pisze w książce 24 miesiące lub 5 lat

Padło z jednych pomysłów żeby złożyć pozew sadowy grupowy i tu sie wygra na 100%
Bo ja tego nie popuszczę i wielu użytkowników

Szary

  • Gość
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Marzec 2012, 18:10:49 »
Witam. Złożenie pozwu grupowego do sadu - jestem absolutnie za !!!

Offline cosmo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Marzec 2012, 20:49:38 »
A możesz podać konkretne przykłady zapisów z książki gwarancyjnej, co do interpretacji których masz wątpliwości?
Najlepiej gdybyś porównał je z konkretnymi zaleceniami dealera, co do których prawidłowości masz wątpliwości.

W dzisiejszym świecie nie brakuje "oszołomów" i tym samym chciałbym się upewnic, że rzeczywiście HMP coś innego pisze a coś innego robi.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Marzec 2012, 21:04:42 »
Jest komisja, rozkleja  mi zawieszenie na drobne elementy , składają mi je i stwierdzają że muszę zapłacić za geometrie bo tego gwarancja nie obejmuje , w d.... to ma jeżdżę bez geometrii, okazuje sie że na niketure elementy zawieszenie jest tylko 12 miesięcy gwarancji

jack55

  • Gość
Re: UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Marzec 2012, 22:06:54 »
Cytat: "lukasz.zst"

Wszyscy dilerzy w Polsce co domnie napisali twierdzą że Hyundai ix20 ma wadliwe zawieszenie a wadliwą części jest amortyzator.

Jednemu użytkownikowi wymienili całe zawieszenie od skrzyni biegów po górne mocowanie i dalej stuka , importer nie chce sie zgodzić na wymianę amortyzatora z innej firmy ( z tego co wiem że jakiś salon tak zrobił i stuki umilkły i głośne zawieszenie )

Niestety wszystkie marki w Polsce dają roczną gwarancję na elementy zawieszenia i Hyundai w tej kwestii nie jest żadnym wyjątkiem.Wszystko pięknie i przejrzyście opisano w książce gwarancyjnej.
A teraz w temacie amortyzatorów.Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć.U mnie na szczęście z zawieszeniem święty spokój.Ciche i sprężyste, auto z rocznika 2011.Jednak pamiętam jak odbyłem jazdę testową ix20 i z tyłu zawieszenie na progach zwalniających łomotało niemiłosiernie.Także niektórych egzemplarzy ta przypadłość dotyczy a innych nie.Może rzeczywiście problem tkwi w amortyzatorach.Musielibyśmy po prostu sprawdzić czy wszyscy mamy takie same amorki.Nie chciałbym dolewać oliwy do ognia ale pisałeś Kolego wcześniej, że na ścieżce diagnostycznej z amortyzatorami było u Ciebie wszystko ok.  :-/ Także czasami sam sobie przeczysz. ;-)
cytuję.......minęło 14 dni i znów stuka, w..... się i pojechałem na stacje diagnostyczna , na szarpakach nic nie stuka puka ,ale w czasie jazdy tak i decyzja diagnozy jest ze tak musi być i nie stawia na odbojiniki ani amortyzatory. i sam nie wiem co jest grane...koniec cyt.

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Marzec 2012, 22:22:15 »
Też przed kupnem wiedziałem że na zawieszenie jest rok gwarancji.
 Już za trzy tygodnie się skończy  :cry:

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Marzec 2012, 00:56:53 »
Jak byś zemną korespondował e-mile bys wiedział wszytko kolego

larry

  • Gość
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Marzec 2012, 10:41:06 »
Na jednym z zagranicznych forum (nie pamiętam którym) sprawdzali właśnie jakie amortyzatory są zamontowane i się różniły w różnych autach. Z tego co pamiętam jak była zielona kropka na amorku to był ten lepszy.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Marzec 2012, 12:02:18 »
Mam wielka prośbę możesz mi powiedzieć z kad masz te informacje i potwierdzić mi je

larry

  • Gość
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Marzec 2012, 13:35:26 »
Z tego co znalazłem to problem dotyczył tylnej osi i chodziło o uskakiwanie tyłu - i z tego co zrozumiałem to montowano różne amortyzatory na różne rynki  - temat był na czeskim forum
nie czytałem ponownie więc nie wiem czy coś nie pochrzaniłem

jack55

  • Gość
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Marzec 2012, 16:51:50 »
Cytat: "lukasz.zst"
Jak byś zemną korespondował e-mile bys wiedział wszytko kolego

Zacznij wreszcie korzystać z korektora błędów bo od byków aż głowa boli  :oops:
Przestań się zachowywać jak małe dziecko w piaskownicy, któremu zabrano łopatkę.Chcesz być szanowany, szanuj też innych.Lukasz.zst napinasz się jak paw a niepotrzebnie skoro chcemy Ci pomóc w Twoich problemach z autem ;-)  

[ Dodano: 2012-03-30, 15:54 ]
Cytat: "larry"
Na jednym z zagranicznych forum (nie pamiętam którym) sprawdzali właśnie jakie amortyzatory są zamontowane i się różniły w różnych autach. Z tego co pamiętam jak była zielona kropka na amorku to był ten lepszy.

Moje zieloną kropkę mają i jest wszystko ok.Może rzeczywiście jest coś na rzeczy :-D
Dzisiaj zrobiłem fotki amorków z tyłu.Wygląda to tak ;-)  
http://www.autogaleria.pl/forum/attachments/nasze-fury/4361d1333117258-hyundai-ix20-1-6-comfort-100_5524.jpg
http://www.autogaleria.pl/forum/attachments/nasze-fury/4362d1333117264-hyundai-ix20-1-6-comfort-100_5543.jpg

[ Dodano: 2012-03-30, 16:06 ]
Cytat: "larry"
Z tego co znalazłem to problem dotyczył tylnej osi i chodziło o uskakiwanie tyłu - i z tego co zrozumiałem to montowano różne amortyzatory na różne rynki  - temat był na czeskim forum

Znalazłem ten temat na czeskim forum.Wskazują w nim, że na rynek niemiecki montowane były w ix20  amorki  firmy SACHS.Odbojnik na zdjęciu też jakby trochę inny od tego jaki jest w moim ix20 :?: U mnie w górnej części gdzie kończy się sprężyna widać dodatkowo metalowy pierścień.
http://www.autogaleria.pl/forum/attachments/nasze-fury/4362d1333117264-hyundai-ix20-1-6-comfort-100_5543.jpg
Na zdjęciu poniżej nie ma tej części.Czyżby cicha modyfikacja przez producenta :?: Ciekaw jestem jak to wygląda u Was :?:
http://forum.cars.cz/hyundai/download/file.php?id=17581
http://forum.cars.cz/hyundai/viewtopic.php?f=86&t=23198&start=30
W dalszej części tego forum jest już niezła jazda zmodernizowaniem całego zawieszenia :shock:  :shock: Po prostu czeski film.Zobaczcie fotki ;-)
http://forum.cars.cz/hyundai/download/file.php?id=17840
http://forum.cars.cz/hyundai/viewtopic.php?f=86&t=23198&start=285
http://forum.cars.cz/hyundai/viewtopic.php?f=86&t=23198&start=300

Offline cepcio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Marzec 2012, 00:32:49 »
Witam, przejżałem całe forum Czeskie w sprawie problemów ix20. Wszedzie stwierdzają, że to ewidentna wada amortyzatorów. Kilka osób ma je wymienione przez serwisy na SACHS i problemy rzeczywiście znikają. Fabryczne amortzatory które są u nas źle zachowują sie na naszych drogach. Może jednak niech każdy sprawdzi jakie posiada ? Porównamy tych co mają stuki w zawieszeniu i tych co ich nie mają.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Marzec 2012, 11:39:19 »
Ja mam z dokumentów wynika że nie są to firmy sachs

jack55

  • Gość
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Marzec 2012, 14:13:47 »
Moje są tureckiej firmy MAYSAN MANDO(napis na amortyzatorze) i jest wszystko ok. ;-)

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Marzec 2012, 17:46:42 »
Ja sie dzisiaj położylem pod auto i mam zielone kropki na amortyzatorach i jest wszystko ok przejechane 12 tys. ;-)