Autor Wątek: [ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA  (Przeczytany 49191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jack55

  • Gość
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Kwiecień 2012, 20:22:13 »
Dodam na pocieszenie,że mój Kolega, który kupił pół roku temu fabrycznie nowego VW Tiguana za 160tys. zł,  też narzeka na głośne odgłosy zawieszenia  :-( Przedtem jezdził Toyotą Rav4 z którą nie było żadnych problemów w tym względzie.
Niestety Panowie nie ma idealnych samochodów :-?

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Kwiecień 2012, 20:47:20 »
Witam
Bardzo przepraszam za długa nie obecność
U mnie jest coraz gorzej a importer mnie denerwuje , odmówiono mi komisyjnego zbadania zawieszenia , zgłosiłem to mojemu ubezpieczycielowi od spraw prawnych firmie D.A.S . Jestem już po oględzinach rzeczoznawcy samochodowego PZM mam stwierdzona wadę zawieszenia i wpisane mam że brak jest geometrii za która mam niby zapłacić co powoduje obecnie ścierania sie opon .
Kłopoty z zawieszenie występują obecnie tez w Hyundai elantra to wiem nie oficjalnie  i wiem że były próby wymiany odbojników  tak jak ummie i amortyzatorów  marki sachs i nic to nie dało w hyundai ix20 .
Z Firma D.A.S  będę występował na drogę sadowa z jednego tytułu ukryta wada i sprzedaż samochodu z fabryczna wada gdzie importer wie o tym od zeszłego roku
1.Skorzystanie z prawa do rękojmi za wady fizyczne na podstawie art. 560 par.1. Kodeksu Cywilnego. Artykuł ten uprawnia do :
Odstąpienia od umowy – poprzez złożenie sprzedawcy oświadczenia. Rodzi to dla każdej ze stron obowiązek wzajemnego zwrotu świadczenia otrzymanego wcześniej od drugiej strony. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne. Taka sutaycja nie występuje w naszym przypadku , ponieważ sprzedawca wielokrotnie i nieudolnie próbował usuwać usterki.

To rozwiązanie wydaje się najbardziej korzystne , ponieważ sprzedawca nie będzie miał już możliwości usuwania wad , tylko będzie zmuszony zwrócić Panu należność za samochód. Dzieje się tak dlatego, gdyż wcześniejsze próby usuwania usterek ( a było ich nie mało ) kończyły się niepowodzeniem. W takim wypadku sprzedawca jest zobowiązany do zwrotu poniesionych nakładów przez kupującego. To rozwiązanie/uprawnienie jest korzystne „podwójnie” ponieważ zgodnie z art. 579 Kodeksu Cywilnego może być wykonywane niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji.

Zgodnie z art. 556 § 1 kodeksu cywilnego, sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne).

Zgodnie z Art. 577. § 1 Kodeksu Cywilnego : W wypadku gdy kupujący otrzymał od sprzedawcy dokument gwarancyjny co do jakości rzeczy sprzedanej, poczytuje się w razie wątpliwości, że wystawca dokumentu (gwarant) jest obowiązany do usunięcia wady fizycznej rzeczy lub do dostarczenia rzeczy wolnej od wad, jeżeli wady te ujawnią się w ciągu terminu określonego w gwarancji.

Akurat  te prawa znalazłem w sieci

beazee

  • Gość
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Kwiecień 2012, 10:57:57 »
ZIELONA kropka identyfikuje rozmiar amorka. Te z zieloną są 3mm wyższe. I prawdopodobnie mają tez wyższy skok.


Moja koncepcja jest taka, że zastosowanie amorka z ZIELONĄ kropką zależy to od:
- rozmiaru felg (15 stal u mnie),
- silnika/skrzyni (1.4 manual benzyna u mnie)

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Kwiecień 2012, 16:05:55 »
Cytat: "beazee"


Moja koncepcja jest taka, że zastosowanie amorka z ZIELONĄ kropką zależy to od:
- rozmiaru felg (15 stal u mnie),
- silnika/skrzyni (1.4 manual benzyna u mnie)


Od silnika/skrzyni raczej nie... mam 1.6 i z tyłu też "zielone amorki".

jack55

  • Gość
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Kwiecień 2012, 16:16:57 »
U mnie jest dokładnie tak samo.Silnik 1.6 i zielone kropki na amorkach ;-)
Jechałem dzisiaj na Hel.Przejechałem dwa przejazdy kolejowe z prędkością 80km/h.Zawieszenie niewzruszone i bez zarzutu  :-)
Przy okazji trochę sobie powyprzedzałem.Redukcja na 3 lub 4 i auto sprawnie przyśpiesza.Rakieta to może nie jest ale osiągi tego silniczka naprawdę niezłe.Kultura pracy bardzo fajna.Bardzo się przydaje 6 bieg, który obniża hałas i spalanie.W Skodzie Octavii 1.6 (102KM) było w tej kwestii o wiele gorzej :-/

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Kwiecień 2012, 16:22:12 »
Cytat: "cosmo"


Jeśli już miałbym być podejrzliwy, to bardziej nie podoba mi się przednie zawieszenie. Przejechanie najmniejszej nierówności daje mocne efekty dźwiękowe.


Też tak uważam. Doszło do tego, że omijam na jezdni wszystko co budzi za wczasu moje jakiekolwiek wątpliwości w zakresie gładkości nawierzchni. Bardziej mnie to niepokoi niż odgłosy z tyłu, które są wg mnie mniej słyszalne, no ale to pewnie zasługa tej magicznej zielonej kropki :)

Bodajże wczoraj lub przedwczoraj na TVN Turbo był program o bezskutecznej (jak dotąd) naprawie podobnego problemu w nowym IX35. Coraz więcej użytkowników nowym Hyundai'ów skarży się na odgłosy pracy zawieszenia. Zaczyna być to znakiem rozpoznawczym marki, niestety. Poprzednio jeździłem i30 i odgłosy były podobne. Przejechałem tak 30 kkm bez problemów. Ponoć nowy i30 ma ten problem mieć poprawiony lub rozwiązany. Zobaczymy po wpisach pierwszych użytkowników.

jack55

  • Gość
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Kwiecień 2012, 16:31:14 »
Za 2 dni  i 21godzin ten odcinek będzie można obejrzeć w necie ;-)
http://tvnplayer.pl/seriale-online/turbo-kamera-odcinki,249/odcinek-3,S10E03,11144.html

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Kwiecień 2012, 16:34:39 »
Cytat: "jack55"
Za 2 dni ten odcinek będzie można obejrzeć w necie ;-)
http://tvnplayer.pl/seriale-online/turbo-kamera-odcinki,249/odcinek-3,S10E03,11144.html


I to u mojego dealer'a... Hhhmmm, już sam nie wiem co tym myśleć...

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Kwiecień 2012, 18:36:42 »
http://forum.mojeauto.pl/13/62/939/15223/Venga_przed_sadem.html
Facet wygrał w sądzie o wymianę auta

[ Dodano: 2012-04-05, 18:50 ]
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=424
Te same problemy co ja mam

jack55

  • Gość
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Kwiecień 2012, 19:18:22 »
Czytając listę problemów ix35 włosy jeżą się na głowie :-/

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Kwiecień 2012, 19:45:11 »
Cytat: "lukasz.zst"
http://forum.mojeauto.pl/13/62/939/15223/Venga_przed_sadem.html
Facet wygrał w sądzie o wymianę auta


Skąd wiesz, że wygrał?
Jeśli masz dostęp do orzeczenia sądu lub innej wiarygodnej informacji to chętnie się zapoznamy.

jack55

  • Gość
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Kwiecień 2012, 19:50:43 »
Sądzić się z dealerem to istna droga przez mękę :-(

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Kwiecień 2012, 20:19:17 »
I co z tego mam to gdzieś , trzeba pokazać kto tu żądzi jakie kłopoty ma ix35 takie same jak u mnie

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Kwiecień 2012, 20:26:51 »
Cytat: "lukasz.zst"
http://forum.mojeauto.pl/13/62/939/15223/Venga_przed_sadem.html
Facet wygrał w sądzie o wymianę auta

 Tak jak kolega powyżej ; Skąd wiesz, że wygrał?
 Nie doczytałem żeby autor z powyższego linka opisał swą wygraną.
 Ktoś tu mataczy.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] UWAGA na gwarancje Hyundai ix20 UWAGA
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Kwiecień 2012, 20:37:26 »
Cytat: "irekmiecz"
Cytat: "lukasz.zst"
http://forum.mojeauto.pl/13/62/939/15223/Venga_przed_sadem.html
Facet wygrał w sądzie o wymianę auta

 Tak jak kolega powyżej ; Skąd wiesz, że wygrał?
 Nie doczytałem żeby autor z powyższego linka opisał swą wygraną.
 Ktoś tu mataczy.

Jak mataczy kolego , konkret .
Jak byś miał problemy to byś tak głupio nie gadał
Powiedz mi konkretnie co maja zrobić użytkownicy Hyundia ix35 i ix20 z kłopotliwym zawieszeniem a ni jak ty głupio gadasz