Autor Wątek: [Getz] Check Engine  (Przeczytany 2530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Check Engine
« dnia: 16 Grudzień 2018, 12:21:47 »
Witam pewnego razu zapaliła mi się kontrolka "Check Engine", podjechałem na komputer, wyskoczył błąd zbyt niska wydajność katalizatora. Błąd został usunięty, auto przegonione na wysokich obrotach, błąd pojawił się za jakiś czas znowu. Tym razem nie wykazał zużytego katalizatora tylko wywalił kilka błędów odnośnie drugiej sondy lambda. Błędy były kasowane, ale kontrolka Check Engine znów sie zapalała. Zakupiłem emulator drugiej sondy lambda, wkręciłem go, kontrolka po odpaleniu i przejechaniu kilku km sama zgasła, jednak następnego dnia znów się zapaliła. Wczoraj podpiąłem pod komputer, wyrzuciło błąd "zbyt niskie napięcie czujnika obwodu 2" (przewody sondy są całe, nigdzie nie poobrywane itp). Test był wykonywany na włączonym samym zapłonie. Po odpaleniu auta które pochodziło jakiś czas (w czasie gdy silnik chodził sobie) znów wywaliło błędy na komputerze. No i teraz mam takie pytanie: wymieniać sondę lambda? Czy jest możliwe, że jeżeli sonda jest nieprawidłowa to mogła przekazać błędne informacje tej drugiej sondzie i ona wykryła problem z katalizatorem? Bo emulator powinien wyeliminować błąd Check Engine, a zniknął on tylko na chwilę. Dodam, że auto jeździ normalnie, przyśpiesza itp. Co powinienem zrobić?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:38:04 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Check Engine
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień 2018, 12:28:29 »
Mam to samo lub w podobie. Błąd co jakiś czas zbyt wysoka temperatura na katalizatorze czy jakoś tak.  Przyzwyczaiłem się do tego skoro nic się nie dzieje a nie będę wymieniał sondy za 300zł.
Może pomoże taka na allegro dokładka odsuwająca sondę od spalin za kilkanaście złotych. Błąd można kasować szybko bez kabelka wyjmując ten 30A bezpiecznik od ecu w skrzynce przy silniku.

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Check Engine
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudzień 2018, 12:51:19 »
No właśnie mam tą nakładkę czyli chyba ten emulator który odsuwa sondę od spalin i kasuje błąd i po zamontowaniu kontrolka zniknęła ale za jakiś czas zapaliła się znowu (czyli raczej emulator dobry bo błąd skasował "na chwilę") i może faktycznie coś jest z tą sondą. Właśnie mi szkoda też 200-300zł za sondę.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Check Engine
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudzień 2018, 18:18:34 »
Ja tak jeżdżę od początku jak go kupiłem i to wg mnie też po części wina gazu.  Sondy szerokopasmowe są drogie i jak padnie pierwsza to wiadomo spalanie wzrasta i trzeba wymienić.   Ja tam dalej tak mam zamiar trzymać. Pewnie szybciej zmienię samochód ale już nie będzie to hyundai.

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Check Engine
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudzień 2018, 20:31:08 »
Ja mam 1.3 benzyna bez gazu więc tu winy gazu skoro go nie było, nie ma. Przebieg 190 tys. km, więc nie wiem czy katalizator czy sonda (ale skoro emulator był założony i check zniknął na chwilę) a teraz wywala te błędy to pewnie od sondy. Może wymienie na jakąś z średniej półki za 200 zł, 230 widziałem na słynnym portalu z bosch'a także zobaczę bo nie wiem co robić.

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Check Engine
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Grudzień 2018, 08:28:37 »
U mnie check się zapalił gdzies przy 70 tys. przebiegu, teraz mam 230 na liczniku... silnik działa ciągle wzorowo.Też było cos z lambdą, jak kiedyś sprawdzałem.

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Check Engine
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Grudzień 2018, 10:18:45 »
Aha czyli nie wymieniałeś sondy i nadal jeździsz z checkiem?

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Check Engine
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Grudzień 2018, 15:26:11 »
Tak. Check został niedawno odpięty,  bo cały czas zapalony był więc sens informacyjny niewielki.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Check Engine
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Styczeń 2019, 11:45:56 »
Moim zdaniem zły emulator kupiłeś. Musi być dostosowany do sondy. Taki za 11 zł. to jest g..o. Muszą być odpowiednie otwory by nie wywalało błędów.

Offline malutki1989

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Check Engine
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Luty 2019, 13:32:24 »
Cytat: "robaszek127"
Mam to samo lub w podobie. Błąd co jakiś czas zbyt wysoka temperatura na katalizatorze czy jakoś tak.  Przyzwyczaiłem się do tego skoro nic się nie dzieje a nie będę wymieniał sondy za 300zł.
Może pomoże taka na allegro dokładka odsuwająca sondę od spalin za kilkanaście złotych. Błąd można kasować szybko bez kabelka wyjmując ten 30A bezpiecznik od ecu w skrzynce przy silniku.


Błędu w ten sposób skasować się nie da, dalej zapisany jest w ECU. Dzięki temu zabiegowi tylko kontrolka na liczniku się nam nie świeci.
Sprawdzane doświadczalnie...