Autor Wątek: [Getz] [Getz] Psujące się radia w samochodzie  (Przeczytany 1584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Q_Nick

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[Getz] Psujące się radia w samochodzie
« dnia: 04 Styczeń 2019, 13:19:08 »
Kupiłem ten samochód we wrześniu bez radia i kupiłem sobie od razu tanie radyjko, czyli Vordon HT185BT. Działało sprawnie do grudnia. Zaraz przed świętami po przejażdżce, wejściu do sklepu i wróceniu odpalam auto, a radio nie gra, nie świeci, brak oznak życia. Pierwsza myśl to bezpieczniki, ale są ok. Następnego dnia pomierzyłem napięcia w spoczynku, bez zapłonu, na pierwszej pozycji kluczyka i wydawało się wszystko ok. Wymieniłem radio na gwarancji, podpiąłem od  nowa i w czasie pierwszej jazdy też padło, grało (co prawda jakość zrobiła się tragiczna), ale już nie świeciło w ogóle. Pomierzyłem napięcia jeszcze raz i wyszło mi, że są od ok. 11V przy pierwszej pozycji kluczyka do 13.5V na zapłonie z zapalonymi światłami. Pytanie czy komuś się coś takiego przydarzyło? Te radia są awaryjne, ale 2 razy pod rząd, w tak krótkim odcinku czasu? Myślę czy może to nie kwestia czegoś w samochodzie?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:38:13 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[Getz] Psujące się radia w samochodzie
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2019, 19:47:24 »
Z elektroniką bywa róznie a szczególnie z radiami typu taniej się nie da. Kup używanego pioeerka za 50zł np. deh-p3600mp i zobaczysz różnicę w dżwięku i bezawaryjności.
A jak nie to oddaj na reklamację. Może to jakiś wadliwy model lub dla pewności podmień na inne i pojeździj. Wtedy wyjdzie wina czy samochodu czy super modelu.

Offline Q_Nick

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[Getz] Psujące się radia w samochodzie
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2019, 21:03:33 »
No właśnie myślałem o tym, żeby wymienić na całkiem inne. Myślałem o Kenwood kmm-104ay, bo zależy mi bardzo na tym, aby radio posiadało Bluetooth.

Offline malutki1989

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[Getz] Psujące się radia w samochodzie
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty 2019, 14:18:59 »
Wspomniany przez Ciebie Kenwood nie posiada BT.

Ja montowałem miesiąc temu BLAUPUNKT Brighton 170BT.
To już kolejne "dziecko" do Blaupunkta, w poprzednich były Tokyo i Manchester.

Jestem zadowolony :)