Autor Wątek: [Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem  (Przeczytany 13508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Marzec 2018, 15:21:22 »
przeszczep świec przyjął się :) nie wiem dlaczego ale były zamontowane Beru, no nic mniejsza z tym wyszło na to że 3 świece zero przejścia 4ta pokazuje ok 10ohm czyli 4 świece nie działały. Wkręciłem wiadam odpalił od strzała jak nowa benzyna   :mrgreen:  zobaczymy za kilka dni jak postoi czy odpali i zgaśnie czy już będzie dobrze.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Marzec 2018, 16:41:34 »
A godołek Ci o świecach od razu :) będzie ok a mrozy się kończą :)

[ Dodano: 2018-03-19, 16:43 ]
To,że były Beru o niczym nie świadczy nic nie jest wieczne,ale przynajmniej ta firma nie ma takich wpadek z nowymi rzeczami.

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Marzec 2018, 22:20:08 »
No tak była mowa o świecach ale troche zeszło z wymianą  :lol:
Nie no oczywiście tylko myślałem, że będą tam NGK albo Denso bo nie podejrzewam żeby ktoś tam wcześniej zaglądał  ;-)  zaraz ide przetestować bo odstał z 9h a dość zimno jest

[ Dodano: 2018-03-20, 01:08 ]
no i jednak dalej to samo, jedna sprawa załatwiona z odpalaniem.
https://1drv.ms/v/s!AlR-FfcHIL_0leFnOfZlM2hPjzNUCg

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Marzec 2018, 04:51:01 »
Ciekawe. To wygląda jak by coś odcięło paliwo.
Kiedyś miałem podobny objaw tylko w Oplu jak bawiłem się imobilajserem. Jak wyjąłem immo to dokładnie robił tak samo. Odpalił na dwie sekundy i zgasł.
Mi to wygląda na jakieś prądy związane z paliwem.

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Marzec 2018, 10:54:10 »
tylko, że tak immo zapala się tak jak powinno i gaśnie. Cały czas mi chodzi po głowie taka myśl, że skąd zasysa powietrze. Może taka mała bąbla powietrza robi robotę jak włączam zapłon pompka pompuje paliwo wraz z tym powietrzem on odpala tyle co ma w listwie i wtryskach dochodzi powietrze i gaśnie?. Dziwne, że to tylko tak robi jak odstoi dłuższy czas w zimnie

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Marzec 2018, 12:22:51 »
istnieje jakiś domowy sposób lub preparat na sprawdzenie nieszczelności np zalać wodą z mydłem połączenia i zobaczyć gdzie wciąga powietrze, albo żeby sprawdzić szczelność pompy? w sumie jak nie ma wycieków to czyli nie powinna zasysać powietrza.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Marzec 2018, 15:57:44 »
No niby tak powinno być, że jak nieszczelność to i wyciek,ale już tyle widziałem, że może być różnie :(
Woda z mydłem to raczej do instalacji gazowych.
Patrz tu gdzie coś robiłeś i są jakieś z uszczelki,oringi może gdzieś jest uszkodzone.

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Marzec 2018, 01:14:00 »
W tym problem, że nic nie widać co mogłoby mi się rzucić w oczy. Na dniach założę zawór zwrotny zobaczę czy coś pomorze czy nie. Pewnie skończy się to na tym, że rozkręcę wszystko i skręcę i dalej tak będzie  :-/

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Kwiecień 2018, 01:33:43 »
Obczaiłem coś takiego.
Wsiadam odpalam zgaśnie, odpalam drugi raz odpali chodzi, po ok 6s działania zgaszę odczekam z 5s, chcę zapalić i to samo jak za pierwszym razem odpali i zgaśnie. Czyli to nie będzie wina tego małego lewego powietrza tak mi się wydaje bo po 6s działania powinno przewalić powietrze przez cały układ. Jakiś czyjnik? pompa?

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #54 dnia: 15 Lipiec 2018, 19:19:33 »
Tak więc auto się naprawiło samo dziwnie bo brzmi ale podejrzewam filtr paliwa bo przy ok 2000rpm szarpie przed wymiana oryginalnego filtra na ten co mam tak się właśnie działo. Narazie sprawa zamknięta zobaczymy po wymianie filtra i jak przyjdzie zima 😊