Autor Wątek: [Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem  (Przeczytany 13508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Luty 2018, 00:12:14 »
Do tej pory to ja też tak robiłem tylko, że nie czyściłem gniazd i nie miałem klucza dokręcałem znacznie większa siłą ażeby się nie odkręciło  8-)  myślę o tych podkładkach czy mogą być źle skręcone, ale to miedź dochodzi i tyle. Dawno temu nawet skręciłem na starych bo obrobiła mi się śruba i nie mogłem odkręcić ostatniego wtrysku i tak jeździłem, mechanik mi mówił, że uciekała kompresja ale wszystko było ok.
Mam drugi starszy silnik ten 112hp tylko, że tam była wymieniana pompa bo ciekła to przy -15*C nawet nie czekałem do rozgrzania oryginalnych starych świec i pali na dyk.
Chyba zacznę powoli wymieniać zacznę od świec wiesz może jaki tam klucz idzie? bo jak odpinałem przekaźnik to tak samo pali nie ma żadnej różnicy.
Stał jakieś dwa tygodnie wsiadam kręcę kręcę kręcę kręcę i jest odpalił dymu puścił nigdy wcześniej tak nie robił.
Wiesz może jak sprawdzić EGR? ale na moje oko nie powinien działać jak jest zimny  :roll:

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Luty 2018, 06:09:57 »
Jak masz na co podmieniać to nie ma na co czekać.
Jak świece nie grzeją i długo kręcisz i jak już odpali to właśnie jest taki efekt. Kupa dymu,przez parę chwil nierówno chodzi.
Może to przekaźnik??? Jak masz na podmianę to działaj,ale ja bym te świece wymienił. EGR masz elektryczny czy na podciśnienie??

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Luty 2018, 13:09:54 »
Przekaźnik pyka po jakimś czasie bodajże 30s. Chodzi nierówno ok 2s, potem jest ok. No nic muszę jakoś ogarnąć temat świec co wykręcić, żeby się nie orobić a zrobić i nie urwać  ;-)  EGR mam elektryczny. Tylko gdyby świece były padnięte to dlaczego odpali i zgaśnie? to pytanie mnie nurtuje

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Luty 2018, 13:16:29 »
Jak już odpali to powinien chodzić.
EGR możesz śmiało wykręcić i zobaczyć czy nie jest zawalony sadzą.
Gdzieś czytałem że te elektryczne lubią namieszać.
Musisz szukać i tyle.

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Luty 2018, 12:15:18 »
i to jest najgorsze szukać i wymieniać wszystko  :-/  ale coś mi mówi, że chyba ta pompa WC szwankuje ale to zostawię na sam koniec. Nie wiesz przypadkiem ile kosztuje sprawdzenie pompy?

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Luty 2018, 12:22:31 »
Nie mam pojęcia.
Ja tylko swoją uszczelnialem,bo się pociła.
Robiłem to sam i kosztowało mnie to tylko uszczelki chyba coś koło 100zl.
Jak rozebrałem to przynajmniej nie było jakichś wizualnych uszkodzeń,zatarcie itp. Uszczelnilem i działa do dzisiaj.

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Luty 2018, 15:16:48 »
No ale samochód palił bez zarzutów, czyli ciśnienie trzymał. Gdybym widział wyciek to by była sprawa załatwiona. Myślę o tych świecach wymieniałeś może?

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Luty 2018, 16:05:33 »
No odpalał dobrze tylko ciekło.
Świec nie wymieniałem,bo odpala w mrozy bez problemu,ale nie wiem czy ich profilaktycznie nie zmienię bo i tak muszę zdjąć kolektor wydechowy żeby uszczelkę zmienić bo puściła i trochę pierdzi,ale to już jak ciepło się zrobi.

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Luty 2018, 16:25:10 »
Wydaje mi się że powinno się i tak wymienić do te 50kkm ale w sumie jak odpala dobrze to nie ma sensu ruszać bo później różnie to bywa  ;-)  jedyne co mnie wstrzymuje przed wymianą świeć to to, że troche zabawy jest bo akurat jest tam chłodnica EGR, z wykręceniem nie powinno być jakiś problemów (oby) ale jak odkręcę cały lub ściągnę węże to zleci tylko troche płynu. Muszę znaleźć jakiś dzień wolnego i działać. Świece Bosch chyba dobre są nie, jak myślisz?

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Luty 2018, 16:59:14 »
Bosch,NGK to różnie bywa.
Wolał bym wsadzić Beru,Denso jeszcze się nie zawiodłem.

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Luty 2018, 21:54:56 »
Beru też bym chciał ale troche za drogie  :-/  ale żeby Bosch miał felerne świece? za 4 sztuki mogę kupić za 150zl to chyba dobra cena

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Luty 2018, 05:35:18 »
No do tanich nie należą,ale jak dla mnie Bosch i NGK tylko w ostateczności. Za dużo wpadek mają szczególne z zapłonowymi.
Sam wiesz ile roboty jest z żarowymi i moje zdanie jest takie, że jak już tam zaglądać to zrobic to dobrze. No ale to tylko moje zdanie.

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Luty 2018, 23:54:38 »
też tak mi się wydaje i pewnie kupie Beru zobaczymy czy coś to pomorze z odpalaniem oby to było to  :roll:  dam znać jak będzie po przeszczepie

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Luty 2018, 05:12:24 »
No ja bym tak zrobił :)
Daj znać o wynikach, bo nigdy nie wiadomo co kogo dopadnie :)

Offline Mr_T

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] 2.0 CRDi odpala za drugim razem
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Marzec 2018, 13:04:57 »
ostatnio stał z 3 dni przy -6 kręciłem dotąd, aż prawię akumulator rozładowałem i nic ehh, sprawdzałem czy idzie paliwo z filtra do pompy idzie była taka troche gęsta ale to pewnie normalne. Temperatura wzrosła nastała kalendarzowa wiosna przy odpaleniu jak dodaje gazu to pali. No nic czekam na świece zakładam i zobaczymy czy to pomorze kupiłem Beru żeby nie było jakiegoś ale, że nowe mogą być zepsute :)