Autor Wątek: PROBLEM Z BAKIEM  (Przeczytany 22359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Lipiec 2018, 08:59:56 »
w obu moich hyundaiach (elantra i sonata) kontrolka rezerwy zapala się gdy pozostaje 12l paliwa w baku, a wskaźnik zaczyna pokazywać "--" zasięgu przy 8l w baku. uważam, że jest to w porządku, bo zabezpiecza układ paliwowy przed jazdą "na sucho". wystarczy poznać te wartości i jeździć :mrgreen: po co szukać dziury w całym, te obliczenia kompa nigdy nie są precyzyjne

Offline fryc86@poczta.onet.pl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
BAK PALIWA
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Lipiec 2018, 12:53:54 »
Spalanie 7,6 - 8,0 L na 100 km

[ Dodano: 2018-07-27, 13:05 ]
Widze ze kolega to jest Dyrektorem Serwisu lub Multisalonu !!!

Dziura w całym - zawsze proste rozwiązanie rezerwa włącza się gdy w baku jest 6 l i jest ok nie ma strachu jedziesz na Stacje i tankujesz ale jakim trzeba być OSZOŁOMEM żeby zabezpieczać samochód przed czymś 12 - 14 l przed czasem !!!

Proszę Cie człowieku  to może niech rezerwa włącza się zaraz za tzw CPN-em bo może ktoś będzie chciał jeździć na oparach 100 lat

To jest coś czym doskonale zabezpiecza się Hyundai a IDEALNIE wymiguje się od naprawy SERWIS a nas klientów mają jak zwykle w D...

Rezerwa włącza się co najmniej o 50 km ZA SZYBKO

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 280
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Lipiec 2018, 13:00:47 »
Cytat: "Limakos"
Do stacji dojechałem po jakiś 5 km.
jakichś :roll:

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
Re: BAK PALIWA
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Lipiec 2018, 13:17:22 »
Cytat: "fryc86@poczta.onet.pl"
Spalanie 7,6 - 8,0 L na 100 km

[ Dodano: 2018-07-27, 13:05 ]
Widze ze kolega to jest Dyrektorem Serwisu lub Multisalonu !!!

Dziura w całym - zawsze proste rozwiązanie rezerwa włącza się gdy w baku jest 6 l i jest ok nie ma strachu jedziesz na Stacje i tankujesz ale jakim trzeba być OSZOŁOMEM żeby zabezpieczać samochód przed czymś 12 - 14 l przed czasem !!!

Proszę Cie człowieku  to może niech rezerwa włącza się zaraz za tzw CPN-em bo może ktoś będzie chciał jeździć na oparach 100 lat

To jest coś czym doskonale zabezpiecza się Hyundai a IDEALNIE wymiguje się od naprawy SERWIS a nas klientów mają jak zwykle w D...

Rezerwa włącza się co najmniej o 50 km ZA SZYBKO


po pierwsze niestety nie jestem dyr. ani nie mam nic wspólnego z tym - nie trafiłeś
po drugie chyba to twój pierwszy samochód   ;-) bo większość aut różnych marek ma rezerwę na
poziomie 8l w baku (oczywiście dotyczy to baków 50-70l
po trzecie brak paliwa lub niski jego poziom w baku zawsze kończy się problemami. kiedyś padały pompy paliwa co kosztują 150zł a jak zatrzesz pompę wysokiego w GDI to się popłaczesz
chociaż, kto bogatemu zabroni  :-P

poziom rezerwy to zawsze jakiś kompromis pomiędzy trwałością części a głupotą użytkownika

Offline Limakos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Lipiec 2018, 22:02:32 »
Cytat: "tomilipin"
Cytat: "Limakos"
Do stacji dojechałem po jakiś 5 km.
jakichś :roll:

 :oops:
 :lol:

Offline marcoxhyun

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Sierpień 2018, 12:16:54 »
Jeszcze moje boje z Hyundai w sprawie baku:

W nawiązaniu do przesłanego przez Pana zgłoszenia z dnia 18.07.2018, o treści: „Witam Jestem nowym posiadaczem Hyundai I30 2017. Wg. instrukcji obsługi pojemność baku w tym modelu wynosi 50l. Przy zapalonym wskaźniku rezerwy oraz przy wskazaniu komputera o przewidywanym zasięgu ok 10km. tankuję na stacji i do baku wchodzi ok 41 -42l. Wynika z tego że w baku mimo że wskaźniki podają że nie ma już paliwa nadal znajduje się około 8 l paliwa co umożliwia jeszcze przejechanie ok 120 km. Problem jest nie tylko w moim modelu gdyż takie wpisy są na forach dotyczących I30 wersja 2017. Zadałem to pytanie u dealera Huyndai w Zabrzu i stwierdzili że znają problem ale nie wiedzą jak go rozwiązać. Prosze o przesłanie informacji co można w tej sprawie zrobić aby wskazania wskazówki poziomu paliwa i systemu komputerowego podawały właściwy zasięg i właściwy poziom paliwa w baku. 8 litrów to bardzo dużo i przy zwykłej jeżdzie pozwala przejechać jeszcze przeszło 100km."

W odpowiedzi na Pańskie zgłoszenie, pragniemy poinformować, że pojemność baku w Pańskim samochodzie wynosi 50 l. Informacja o niskim poziomie paliwa włącza się, gdy w zbiorniku pozostaje 8 l paliwa. Wskazania komputera pokładowego zostały zaprogramowane przez producenta i nie są modyfikowalne przez Autoryzowane Stacje Obsługi Hyundai. Producent nie przewiduje ingerencji w system. Sposób zaprogramowania ma na celu minimalizację ryzyka pracy silnika przy bardzo niskim stanie paliwa w zbiorniku.
W przypadku dodatkowych pytań, pozostajemy do dyspozycji.


Z poważaniem,


Zespół Centrum Obsługi Klienta Hyundai Motor Poland


Czyli nic nowego.
i nic z tym nie zrobimy...

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Sierpień 2018, 19:41:07 »
U mnie podobnie: rezerwa i 28km zasięgu a do baku weszło 39,5l do pierwszego odbicia, trochę to dziwne.

qbadm

  • Gość
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Sierpień 2018, 21:49:04 »
U mnie ostatnio zaglądali do sitka paliwa, byłem dopalić DPF przy 13tys. km i zgłosiłem mulenie auta. Wpadli na pomysł, że zerkną w sitko, oczywiście okazało się czyste bo tankuję paliwo prosto z rafineri - tak mi to poskładali w ASO, że przy najbliższym tankowaniu paliwo przelało mi się pod spód auta, pistolet nawet nie mial jak odbic :P Assistance, laweta i poprawka w ASO, ale nie umyli mi tego, spod auta rypało ropskiem jak nie wiem... Wkurwiłem się, zgłosiłem sprawę do Hyundai a osłony zdjąłem i umyłem we własnym zakresie bo jakoś straciłem wiarę, że ASO zrobi to poprawnie... :P

Ceny:
- sprawdzenie sitka 300zł
- dopalenie DPF 300zł
Cena w pakiecie: 390PLN, ale co z tego jak niesmak pozostał :P

Offline Limakos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #53 dnia: 05 Sierpień 2018, 13:05:16 »
Cytat: "marcoxhyun"
W odpowiedzi na Pańskie zgłoszenie, pragniemy poinformować, że pojemność baku w Pańskim samochodzie wynosi 50 l. Informacja o niskim poziomie paliwa włącza się, gdy w zbiorniku pozostaje 8 l paliwa.


Jakby rezerwa zaczynała świecić się przy 8 l. to jeszcze byłbym w stanie to zrozumieć. Ale u mnie zaczyna się świecić przy ok. 12 l. Chyba, że faktycznie w i30 2017 należy jeździć do momentu aż zamiast zasięgu ma się "---". I wtedy najprawdopodobniej pozostaje w baku 8 l. Ale prawda jest taka, że rezerwa zaświeci się wcześniej.

Jeżdzę też astrą kombi w dieslu i tam np. rezerwa zaczyna się świecić przy zasięgu ok. 100 km. Paliwa jest w baku ok. 6 litrów. A układ paliwowy to CR, a nie MPI. Jakby się zapowietrzył to byłby zdecydowanie większy problem.

Offline fryc86@poczta.onet.pl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
BAK CDN
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Sierpień 2018, 07:22:09 »
No widzicie kupcie NOWE będzie fajnie ... ale to jest POLSKA i ja nie widze za dużej różnicy czy kupiłem auto 10 letnie z komisu czy nowe z salonu tak czy tak jak sie rozmawia po czasie ze sprzedawcą to w spojrzeniu i w myślach sprzedawcy słyszy się (o co ci kur... chodzi przecież już kupiłeś to się ciesz ze chce w ogóle z tobą gadać) !!!

PS to nie mój pierwszy samochód ale czy stary VW, Skoda , SEAT, KIA czy Toyota - żaden nie włączał rezerwy mając 12 l w baku ps KIA która jest taka sama włącza mając 5l paliwa i wtedy pokazuje się dopiero "---" i to jest OK !!!  

Ale podejście w salonach wszędzie takie samo !

PS a jak wy tłumaczycie żonie która wsiada do samochodu i dzwoni do was z pretensjami - JAK MAM JECHAĆ DO  PRACY JAK TU POKAZUJE ZE MAM 48 KM DO PRZEJECHANIA I REZERWA SIĘ ŚWIECI AAAAaaaaaaa :(

Pozdrawiam i jak Hyundai uważam temat za zamknięty  NIESTETY !!!

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #55 dnia: 23 Wrzesień 2018, 15:14:41 »
Ostatnio jakoś nie chciało mi się zatrzymywać i tankować na trasie więc jechałem do oporu, według komputera już dawno miałem pusty bak a i tak weszło tylko 41 litrów. Ostatnie 10km rezerwy na drodze miało chyba ze 20km.
Ogólnie jest to zabezpieczenie przed jazdą na prawie pustym baku i trzeba się z tym pogodzić:)

Offline pan_sowa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #56 dnia: 05 Lipiec 2019, 21:19:31 »
Czy komuś udało się rozwiązać opisywany problem z bakiem?

qbadm

  • Gość
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #57 dnia: 06 Lipiec 2019, 00:11:47 »
To nie bug to feature...

Offline Kabestan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #58 dnia: 22 Lipiec 2019, 21:43:36 »
Rezerwa ma się zapalać na 100 km przed.

qbadm

  • Gość
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Lipiec 2019, 09:16:25 »
Cytat: "Kabestan"
Rezerwa ma się zapalać na 100 km przed.


Dokładnie, ale ludki i tak będą nazywać to problemem ;)