Autor Wątek: PROBLEM Z BAKIEM  (Przeczytany 22287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dr.boczek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #75 dnia: 28 Luty 2021, 19:40:34 »
Jestem użytkownikiem i30 od miesiąca. Raz tylko zapaliła mi się rezerwa i przy tankowaniu weszło mi 40 litrów... pomyślałem sobie że pewnie jest 10 litrów rezerwy... dziwne ale spoko. Dziś  na jednej z grup ktoś poruszył problem, poczytałem Wasze wpisy i pojechałem zatankować mimo tego że miałem ponad pół zbiornika. W sumie to zasięg mi zawsze pokazywał po tankowaniu na full 630-650km, wydawało mi się trochę mało bo w skodzie miałem zbiornik 45l i po tankowaniu zasięg minimum 700-750km ale też nie wiedziałem jaki dokładnie zbiornik mam i30 - okazało się ze większy o 5 litrów!

Od ostatniego tankowania do pełna przejechałem 290km ze spalaniem 6,4l wiec wyszło mi że powinienem wlać około 18,5 litra
Lałem paliwo bardzo powoli (nie wyobrażam sobie tak tankować całego zbiornika) i weszło mi 25,5 litra do pierwszego odbicia ale nic więcej nie próbowałem już dolewać. To jest 7 litrów więcej! Zasięg nagle komputer pokazuje 709km (przy średnim spalaniu 6,4).

Tylko żeby cierpliwości mi wystarczyło...

Offline miro

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #76 dnia: 01 Marzec 2021, 14:31:44 »
To ja tylko podpowiem, że wskaźnik zasięgu w i30 dobrze wskazuje, tzn. wczoraj gdy dojeżdżałem do stacji tankowania, to wciąż mi pokazywał zasięg 7 km. Do baku weszło bez jakiegoś "upychania" 45 litrów. Pewnie 1-2 litry powolutku bym dolał, to daje jakieś 3-4 litry "twardej rezerwy" poniżej wskazań zasięgu komputera.

Offline dr.boczek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #77 dnia: 12 Marzec 2021, 17:01:20 »
Ja po kolejnym tankowaniu, pokazywało mi jeszcze 49km zasięgu. Na pełnym zbiorniku tankowanym w emerycki sposób przejechałem 703km przy średnim spalaniu z komputera 6,4l rzeczywiste spalanie jest więc nieco większe i wychodzi 6,78 a że robię głównie trasy po mieście to i tak nie jest źle. Żadnych dłuższych tras w tym miesiącu nie robiłem. Normalnym tankowaniem weszło 41litrów, jak zacząłem powoli dolewać jak poprzednio to weszło jeszcze 7 litrów do odbicia - wychodzi na to że ten typ tak ma choć jest to wkurzające bo to jednak dodatkowe 100km do przejechania. Wrzucę screena z fuelio i zdjęcia dla potwierdzenia.

Offline wafel

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
Odp: PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #78 dnia: 16 Czerwiec 2021, 18:19:16 »
Ja zauważyłem przy tankowaniu , że jak tankuje normalnie i do pierwszego wybicia to komputer pokazuje zasięg ok. 650 km. Ale jak pod koniec powoli i z pauzą i też do wybicia to już zasięg zwiększa się na 740 km. Ciężko zatankować normalnie do pierwszego wybicia full zbiornik. Tankuje zawsze do wybicia. A spalanie wg. komputera w trybie mieszanym (więcej trasa) waha się od 5,5 do 6,1 lato. Na trasie 110-120.

Offline kriss73

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #79 dnia: 21 Czerwiec 2022, 18:46:05 »
Czerwiec 2022 r. Sprawa, którą opisujecie dotyczy również mnie. Odebrane i30 DPi zostało zatankowane do pełna po zapaleniu się ikony rezerwy. Weszło 40 litrów. Komputer pokazuje zasięg 750 km.