Autor Wątek: [Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków  (Przeczytany 73709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ROTHMANS

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« dnia: 09 Marzec 2012, 21:57:23 »
Pytanie jak się wymienia podświetlenie w przyciskach typu światła awaryjne, przeciwmgielne oraz czy macie to podświetlone chodzi mi o przyciski lock, unlock etc



Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marzec 2012, 00:56:15 »
U mnie nie ma, jest tylko podświetlenie konsolki od sterowania szyb. A co do uzupełnienia doświetlenia przycisków w konsoli to właśnie zabieram się do przycisku od halogenów gdzie zdechła żarówka (post dot. zegarka w konsoli)

Probably

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marzec 2012, 08:05:26 »

ROTHMANS

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Marzec 2012, 08:18:03 »
Cytat: "Probably"
znalazłem coś takiego:

http://hyundaiklub.pl/archiwum/viewtopic.php?t=1598&highlight=pod%B6wietlenie


Dzięki kolego czyli tak przełącznik lusterek na pewno nie jest podświetlany a szkoda  ;-)
A co do wymiany żaróweczki podświetlania przycisków to aż nie chce mi się wierzyć że trzeba całą środkową konsole demontować  :-/

Probably

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Marzec 2012, 08:22:32 »
Cytat: "ROTHMANS"


A co do wymiany żaróweczki podświetlania przycisków to aż nie chce mi się wierzyć że trzeba całą środkową konsole demontować  :-/


qrcze, no ciężko powiedzieć. Nigdy tego nie robiłem, choć nie ukrywam, że też czekam na jakiegoś "prekursora" który wstawi konkretny opis

stolek6

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Marzec 2012, 15:01:50 »
No niestety trzeba. Ale jak pisalem w temacie zalozonym przez Hultaya, nie jest to trudna sprawa.

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Marzec 2012, 19:37:25 »
Probably, dzięki za linka do rozbiórki konsoli:) oraz Tobie Stolek6 za info.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Marzec 2012, 19:52:33 »
Nawiązując do rozbiórki konsoli - czy demontaż radia - oryginał HYUNDAI/BLAUPUNKT potrzeba jakiegoś specjalnego ustrojstwa?? jak np w Astrze F potrzebne były takie specjalne druty żeby odblokować kieszeń.( z radiem JVC które wstawiłem w miejsce oryginalnego też dostałem w pudełku specjalne blaszki do odblokowania do demontażu - dot. Astry)
Nie chcę do tego podchodzić siłowo.

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Marzec 2012, 20:40:38 »
U mnie jak już pisałem w poprzednich postach przyciski od opuszczania szyb od strony kierowcy (konsola w drzwiach kierowcy) nie są podświetlane. Jest podświetlony tylko jeden ten od szyby kierowcy. Do reszty koreańce nie dały diod. Miejsce na nie jest trzeba je tylko wlutować i będą podświetlane. Od lusterek też nie są podświetlane i LOCK UNLOCK też nie. Więc jednym słowem jest ciemnica. Co do przycisków na środkowej konsoli potwierdzam-trzeba ją rozbierać żeby się dostać do przycisków, a z podświetlaniem klimatronika jest jeszcze ciekawiej...ale wszystko jest do ogarnięcia.

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Marzec 2012, 21:21:47 »
Arni71, tak potrzebne są te blaszki-wąsy do demontażu, jak demontowałem oryginalnego Blaupunkta to tez nich korzystałem (nowe Sony miało je również w komplecie).

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Marzec 2012, 10:31:42 »
Cytat: "ferudin"
, a z podświetlaniem klimatronika jest jeszcze ciekawiej...ale wszystko jest do ogarnięcia.


Potwierdzam, robiłem to parę dni temu - nie wiem jak gdzie u kogo ale oryginalnych żarówek nie dostałem - nie pytałem w serwisie ale są takie same jak w klimatroniku VOLVO i podobno kosztują 40zł /szt (nie potwierdzałem tego) ale w ich miejsce wstawiłem białe diody (5zł/szt) - kwestia zasilania - trzeba "podrapać" trochę laminat żeby diody dostały zasilanie - minimalnie inna konstrukcja

Hulltay - wykorzystałeś te blaszki z Soniaka czy masz może oryginalne ??

ROTHMANS

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Marzec 2012, 10:40:06 »
Cytat: "ferudin"
przyciski od opuszczania szyb od strony kierowcy (konsola w drzwiach kierowcy) nie są podświetlane. Jest podświetlony tylko jeden ten od szyby kierowcy.

U mnie są wszystkie podświetlone

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Marzec 2012, 12:00:55 »
Arni skorzystałem tych od Sonego, oryginalnych niestety nie miałem, ale zasada działania ta sama.

tumariusz

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Marzec 2012, 12:10:05 »
U mnie świeci :
od szyb tylko ta przód od strony kierowcy natomiast reszta niestety ciemność.

pawcio

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Marzec 2012, 07:27:59 »
A może wie ktoś jak sie demontuje ten panelik od opuszczania szyb, regulacji lusterek itd. Nie chcę przypadkiem czegoś tam wyłamać wsadzajac paluszki a jeden z przycisków mi nie działa???