Autor Wątek: [Tucson] wymiana rozrządu  (Przeczytany 124557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wald

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« dnia: 05 Marzec 2012, 15:24:18 »
Czy trzeba wyjmować silnik do wymiany rozrządu w crdi 140km? (bardzo mało miejsca na dobranie się do niego). Różne już rzeczy słyszałem na ten temat.

bartekzg

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec 2012, 15:35:26 »
wg mechanika trzeba, wg ASO nie. Wymieniłem rozrząd w ASO wraz z pompą wody paskiem napędu(klinowym) płynem chłodniczym, płynem wspomagania. Naprawa wyniosła o 300zł więcej niż u prywaciarza. (tam cena nie zawierała płynów i paska!) więc w gruncie rzeczy nie wiele drożej. dodatkowo wyjechałem umytym samochodem z umytym silnikiem.

 zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony.

piotrkiller

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec 2012, 16:26:34 »
do wymiany rozrządu w CRDI nie trzeba wyjmować silnika!!!!!!!!!!! NIEEEEEEEEEE
TRZEBAAAAAAAAAA!!!!!!!!Jezeli ktoś tak twierdzi to albo się nie zna albo chce was oskubać na parę setek i stracić wasz cenny czas!!!!!!!!! Juz jest post na ten temat poszukaj dokładnie i poczytaj....

wald

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Marzec 2012, 17:42:04 »
Dzięki z info. Bo w książce gdzie są opisane są rozrządy prawie wszystkich samochodów w uwagach jest napisane, że trzeba.

nni1972

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Marzec 2012, 19:44:48 »
W styczniu wymienialem kompletny rozrzad plus pompa wody, w ASO Olsztyn zaspiewali 1950 pln, w prywatnym warsztacie wymienili mi za 950 pln.
Silnika nie trzeba wyjmowac, rozpinali tylko klime ktora pozniej nabili i po klopocie.

Bociek

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Marzec 2012, 20:24:11 »
Ja wymieniałem w rozrząd przy 120 000 z płynami i pompą wody, diagnostyka komputerowa, zapłaciłem 1200 i 4 godziny pobytu w ASO. Silnika nie demontowali , zdjeli prawe koło od góry obudowy i wymienili rozrząd. Generalnie sprawnie i bez krzyku. Akurat miałem możliwość czy wkładają faktycznie te części które zamówiłem, dostałem fakturę i jeżdżę spokojnie.

wald

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec 2012, 08:49:57 »
Wczoraj wymieniłem rozrząd. Bez pospiechu zrobili to w 5 godz. Z robotę zapłaciłem 300 zł (wymiana rozrządu 250 zł, wymiana uszczelniaczy 50 zł). Przy okazji znaleziono przyczynę powolnego ubytku płynu której nie było widać, a wszystko zaczęło się po dużych mrozach, puściły opaski na wężach przy termostacie.

autorus

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Marzec 2012, 17:24:14 »
Przy jakim prze biegu zmieniacie rozrząd? Standardowo 90kkm?

nni1972

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marzec 2012, 19:21:34 »
U mnie byl wymieniany przy 120000 tys. ( poprzedni wlasciciel ), sam osobisce wymienialem przy 215000 tys., mechanik stwierdzil ze do 240000 tys. smialo mogl smigac. Jak wyjol paseczek to byly na nim jeszcze wszystkie napisy.

wald

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Marzec 2012, 20:03:09 »
u mnie wyjęty wyglądał jak nowy, a że kupiłem samochód używany to w związku z brakiem zaufania co do przebiegu- 68 tys. wymieniłem aby mieć spokój. Wg instr. co 120 tys lub 6 lat, a kia z tym samym silnikiem co 140 tys.

autorus

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Marzec 2012, 08:44:29 »
dzięki za info :)

subaru

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Marzec 2012, 14:35:51 »
Cytat: "Bociek"
Ja wymieniałem w rozrząd przy 120 000 z płynami i pompą wody, diagnostyka komputerowa, zapłaciłem 1200 i 4 godziny pobytu w ASO. Silnika nie demontowali , zdjeli prawe koło od góry obudowy i wymienili rozrząd. Generalnie sprawnie i bez krzyku. Akurat miałem możliwość czy wkładają faktycznie te części które zamówiłem, dostałem fakturę i jeżdżę spokojnie.


co znaczy: "zdjeli prawe koło od góry obudowy" ?

Pozdrawiam

nni1972

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Marzec 2012, 15:29:37 »
mysle ze zabraklo przecinka po kolo

chimay1

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Czerwiec 2012, 19:05:09 »
Witam, mam właśnie problem z wymianą rozrządu w moim tusconie 2.0crdi 4wd, męczyłem się dzisiaj kilka godzin i nie dałem rady, ponieważ za nic nie mogę wyjąć podstawy mocowania poduszki i nie wiem właśnie jak sobie z tym poradzić bez wyjmowania silnika, ponieważ brakuje mi chyba z 5cm żeby ją wyjąć... czy ktoś może mi podpowiedzieć jak się z tym uporać...???

y4r3k

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Maj 2013, 20:36:48 »
Czy ktoś orientuje się czy w 2.0 benzyna dobrze jest wymienić pompe wody przy wymianie rozrządu ?
Czy może ktoś to robił, ile mniej więcej mechanik może zawołać za części + robocizna ?
W jednym miejscu usłyszałem 940zl razem z robocizną i wydaje mi się troszkę za dużo (razem z pompą wody).


----------------------------------

Ok, już sam zebrałem dość informacji i ta cena wydaje się dość standardowa jak na przeciętny warsztat w większym miescie. Pompy wody w 2.0 benzyna nie trzeba wymieniac, ale nadal nie wiem czy warto :)