Autor Wątek: [Tucson] wymiana rozrządu  (Przeczytany 124560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ravoj

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #105 dnia: 18 Lipiec 2018, 21:01:36 »
Fakt, zapomniałem o płynie wspomagania. Jutro kupię ATF 220 i metoda odsysania ze zbiornika mi pasuje, zwłaszcza że kupiłem nowiutką szprycę do oleju  :mrgreen:

Offline Neorasil

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #106 dnia: 19 Lipiec 2018, 09:51:33 »
@Hants & @Shadows
Byłem wczoraj u mechanika "po drodze" i powiedział, że to normalne że piszczy. Pompa przy skręcie kołami na maxa, dostaje po dupie bo wtedy olej ucieka bokiem czy coś takiego. Taki niby "mechanizm obronny".

Tyle tylko, że w moim Golfie IV '98, nigdy takiego świstu nie miałem (co prawda dawno rozrządu nie wymieniałem i może już tutaj pompy nie mam wcale :P).

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #107 dnia: 19 Lipiec 2018, 10:13:22 »
Czylli, bezbłędnie zdiagnozowaliśmy Twój problem.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #108 dnia: 19 Lipiec 2018, 16:35:47 »
Pompa pracuje wtedy pod dużym obciążeniem i jeśli pasek jest źle naciągnięty to się zatrzymuje i zaczyna ślizgać i piszczeć. To nie jest żaden mechanizm obronny i nie, nie tak ma być. Dziwne, że przed wymianą "mechanizm obronny" miałeś uśpiony :D  Pewnie wada fabryczna Hyundai'a :D
Spaprał robotę i tyle.

Jedź do konkretnego mechanika, niech naciągnie odpowiednio osprzęt bo spalisz pasek i zniszczysz koło.

Zmień mechanika a temu kup w prezencie łopatę, może doły będzie potrafił kopać jak należy.
Patologia

Offline arti14

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #109 dnia: 20 Lipiec 2018, 22:27:38 »
mam hyundaia tucsona i kie sportage z 2.0 crdii w żadnym po wymianie rozrządu pompa nie wyje ani nie piszczy , pasek albo zleżały albo za mocno dociągnął , prędzej to drugie