Autor Wątek: [Tucson] wymiana rozrządu  (Przeczytany 124551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

swinger

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Luty 2016, 22:20:41 »
Dzisiaj wymieniłem rozrząd w swoim Tucsonie fotek nie zrobiłem ale opiszę jak to zrobić NIE TRZEBA WYCIĄGAĆ SILNIKA.
- wyciągamy akumulator, obudowę filtra powietrza,odkręcamy łapę od skrzyni biegów dwie nakrętki i dwie śruby
- odkręcamy łącznik elastyczny od kolektora wydechu dwie nakrętki
-odkręcamy prawe koło przednie, osłonę plastikową  we wnęce nadkola 3 -śrubki,demontujemy pasek wielorowkowy osprzętu,
  odkręcamy koło pasowe na wale cztery śruby, plastikowa osłona rozrządu 4-śrubki
 - podkładamy lewarek pod misę olejową oczywiście  z głową tak aby czegoś nie uszkodzić i lekko podnosimy silnik
- łapa górna 2- nakrętki i dwie śruby,odkręcamy poduszkę od nadwozia samochodu 3 - śruby
- teraz podnosimy silnik oczywiście też z głową tak aby czegoś nie urwać  silnik przechyli się na jedną stronę
- odkręcamy  osłonę plastikową górną rozrządu 3 śrubki,odłączamy czujnik temperatury
- odkręcamy metalową osłonę rozrządu 4 śruby
Mamy rozrząd na wierzchu dostęp idealny pozazdrościć mogą nam użytkownicy innych samochodów
Ja wymieniłem pompę wody - zamontowałem Valeo a kompletny rozrząd Conti polecam jest jak oryginalny autentycznie  ktoś pozdzierał logo Hyundai .

Offline grzesiek2208

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Luty 2016, 12:23:05 »
wymieniłeś hydrauliczny napinacz rozrządu?? powiem CI ze opis dobry dokladnie tak samo robil to mechanik u mnie w tucsonie tydzien temu , koszt calosci (pompa wody, hydrauliczny napinacz i pasek rozrządu) 1250zl z robocizna

piotrkiller

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Luty 2016, 13:43:20 »
u mnie wszystkie części z pompą wody 500zł i wymiana 500zł.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Luty 2016, 13:45:46 »
Cytat: "swinger"
kompletny rozrząd Conti polecam jest jak oryginalny autentycznie  ktoś pozdzierał logo Hyundai .


Jeśli chodzi o firmę Continental to w komplecie jest tej firmy tylko pasek, napinacz Gates, rolka Gates lub GMB.

Swinger jeśli masz jeszcze Santa Fe to dopisz Tucson w podpisie w profilu, jeśli nie to napisz na PW do Administratora (czerwony nick) o zmianę w profilu z Santa Fe na Tucson.

swinger

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Luty 2016, 15:32:29 »
Mam Santa Fe  a nowy nabytek to Tucson
Jeżeli chodzi o napinacz to nie ma w Tucsonie napinacza hydraulicznego tylko na sprężynach dosłownie.
Za kompletny rozrząd Conti i pompę Valeo zapłaciłem 350zł
W zestawie Conti faktycznie pasek był firmy Conti natomiast rolka i napinacz były firmy GMB z zdartymi  logo  Hyundai w oryginalnym zestawie pasek jest najczęściej Mitshubischi rolka i napinacz są GMB tyle że z logo Hyundai.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Luty 2016, 16:35:24 »
W oryginalnym rozrządzie do D4EA pasek rorządu jest firmy Gates do napraw nie gwarancyjnych Dongil Bando, napinacz paska rozrządu jest firmy Gates, a rolka paska rozrządu GMB.

Jak wejdziesz w profil to na dole jest miejsce na wpis w podpis. Dodaj tam Tucson D4EA skrzynia manual czy ASB, 2WD lub 4WD i data produkcji (tutaj http://hyundai.afora.ru/eur/ możesz sprawdzić datę produkcji).

http://www.fotosik.pl/zdjecie/7b85a6a2a788c483

http://www.fotosik.pl/zdjecie/ac75092a36861823

swinger

  • Gość
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Luty 2016, 19:56:27 »
Zmieniłem w profilu na Tucsona i nie wiem czemu ale nadal wyświetla się Santa Fe
Co do rozrządu to w Santa Fe wymieniałem rozrząd dwa lata temu zestaw miałem oryginalny z serwisu Hyundai w związku z tym że na co dzień mam do czynienia z silnikami Hyundaia zdarzało się że paski były Dayco a rolki napinacze większości GMB

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Luty 2016, 20:11:43 »
Sam nie zmienisz profilu, ale jak masz oba auta to drugie wpisz w podpisz. Dayco oczywiście też ale tak ogólnie do marki Hyundai.

Offline miron68

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
pasek rozrządu
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Styczeń 2017, 15:26:51 »
tutson  rok 2006 przebieg 1006000 2,0 16v benzyna czy już czas wymienić pasek rozrządu . mechanik powiedział że pierwszy pasek mieniamy dopiero po 10020000 a potem co 90000 zgadza się czy to jest jakiś partacz któremu nie można zawierzyć

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Styczeń 2017, 16:35:53 »
Nie wiem jak jest to zgodnie z instrukcja, ale ja wymieniam co 60 000 i głowa spokojna.

Offline the-big-show

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Styczeń 2017, 16:52:43 »
Mi znajomy powiedział żeby mieć spokój i nie martwic się o nic to przy spokojnej jeździe wymieniać tak kolo 65 000 tylko zastrzegł żeby nie był to tani zamiennik,
Z tanim zamiennikiem miałem doczynienia w oplu astrze pękł po 3 000 km

A odnośnie tematu to PIERWSZE co trzeba zrobić po kupnie to PAKIET STARTOWY czyli
Rozrząd kompletny pasek pompa napinacze rolki wszystko do kosza
Olej w serduszku i płyn chłodniczy w żyłach
I filtry paliwo powietrze i kabina
Po tym zabiegu głowa spokojna

A na wskazania licznika nie ma co patrzeć nauczyłem się tego jak miałem doczynienia z zapewnieniami ze Rozrząd świerzo zrobiony a tu zonk pęka pasek i serduszko do remontu

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Styczeń 2017, 18:35:13 »
W Tucsonie JM wg producenta co 90 tysięcy w silniku benzynowym, ale pewnie mowa o oryginalnym pasku.
Jeśli chodzi o Tutsona to nie wiem jak tam jest :D

Rozrząd to pasek i dwie rolki.
Pompy wody nie trzeba wymieniać bo jest osobno.

Cytuj
tutson rok 2006 przebieg 1006000


Cytuj
pierwszy pasek mieniamy dopiero po 10020000


Sporo masz już przejechane, dobre te Tutsony :D

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Styczeń 2017, 19:43:47 »
Miron68 ponowna prośba o używanie funkcji szukaj.

Ostatnim modelem do 2011 r gdzie był montowany silnik G4GC (rozrząd przez cały czas był taki sam) był i30 FD. Wg instrukcji od i30 FD interwał wymiany paska rozrządu, napinacza i rolki to 135 tyś km lub 6 lat zależnie co nastąpi pierwsze. W warunkach ciężkich 90 tyś lub 4 lata.

Wg instrukcji do Tucson 2007 lub Coupe 2005 r 90 tyś km lub  6 lat zależnie co nastąpi pierwsze. W warunkach ciężkich 60 tyś lub 4 lata.

Warunki ciężkie:

Jazda w terenie piaszczystym

Jazda po drogach posypywanych solą

Jazda w bardzo niskich temperaturach

Jazda głównie (powyżej 50%) po drogach o dużym natężeniu ruchu (miasto) lub w temperaturze otoczenia powyżej 32 °C

Dane na podstawie oryginalnych instrukcji w języku polskim.

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Styczeń 2017, 20:11:53 »
W mojej instrukcji (w jezyku polskim i angielskim) jest mowa o 90 tys. i nie ma nic o ciezlich lub lekkich warunkach.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
[Tucson] wymiana rozrządu
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Styczeń 2017, 20:36:37 »
Też się nie spotkałem z takim wyszczególnieniem, ale Kosmos może ma dostęp do lepszych danych.
Co do lat, spotkałem się.

Tylko pamiętajmy, że producent zapewne pisze o konkretnych paskach, które sprawdził i poleca (fabryczne) a co z zamiennikami?