Autor Wątek: Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii  (Przeczytany 6216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sparki8701

  • Gość
Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii
« dnia: 07 Wrzesień 2008, 19:01:49 »
problem jest taki ze zaczelo brakowac mi gazu wiec przelaczylem na benzyne lecz on dalej jechal jakby na oparach gazu udalo mi sie dotoczyc do stacji benzynowej po czym samochod zgasl i juz nie zapalil krecil tak jakby paliwa nie dostawal na gazie nie zapalil bo ma taka instalacje z jednym przyciskiem i ponoc na benzynie musi odpalic i przelacza sie przy 2tys obrotow wiec wzielem go na linke komputer przelaczyl na gaz i odpalil na pare sekund ale taki zdlawiony ze nawet nie chcial wejsc wyzej niz 3 tys obrotow i zgasl pozniej juz nic nie probowalem , jestem teraz w holandii i nie wiem co mam zrobic bo warsztaty drogie z gory dziekuje za kazda rade

[ Komentarz dodany przez: Jarek: 2008-09-07, 21:18 ]
Potraktuję ten wątek jako awaryjny - jako pomoc w drodze, kolejne założone proszę pisać zgodnie z zasadami pisowni polskiej i regulaminem forum.

krzysztof

  • Gość
Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Wrzesień 2008, 20:03:37 »
zatankuj gaz, najlepiej dużą ilość (u mnie jak się skończy gaz, po zatankowaniu
na początku brakuje mocy, po paru min wraca do normy)
jeśli nie pomoże spróbuj odpalić na benzynie, odłączając przewody z elektrozaworu
od gazu. Być może dostaje oba paliwa
powodzenia

dodano:

mogła też spalić się pompa paliwowa
kup samostart lub odtłuszczacz i psikaj w dolot przy uruchamianiu na lpg
uzyskasz początkową pracę tak jakby na benzynie

[ Komentarz dodany przez: Jarek: 2008-09-07, 21:15 ]
Nie pisz kolejnych postów co 2 minuty, używaj opcji EDYTUJ

sparki8701

  • Gość
Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Wrzesień 2008, 20:47:36 »
jak spawdzic pompe i gdzie ona jest bo na gazie go nie moge odpalic jest jakas dziwna instalacja probowalem juz nawet awaryjnego odpalania tak jak napisali w instrukcji ale nic

Jarek

  • Gość
Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Wrzesień 2008, 21:24:19 »
Cytat: "sparki8701"
jak spawdzic pompe i gdzie ona jest

Pompa jest w zbiorniku paliwa, musisz odpiąć kostkę zasilania i podłączyć pompę bezpośrednio z akumulatora jakimś kablem.
Sprawdź najpierw ogólnie styki wszystkich kabli, iskrę na świecach itp. Skoro auto nagle zgasło to może to być jakaś pierdoła.

sparki8701

  • Gość
Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Wrzesień 2008, 21:30:33 »
jak dostac sie do pompy bo nie moge nigdzie znalesc dojscia zagladalem pod kanape i nic bak jest centralnie pod tylna kanapa, autem jechalem wtedy z polski do holandii i cala droge nic sie nie dzialo dopiero jak zabraklo gazu ja przelaczylem na benzyne a dalej jakby na gazie po prostu zwalnial az zgasl i juz do tej pory nic paliwa pol baku i gazu 30l

Jarek

  • Gość
Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Wrzesień 2008, 21:37:47 »
Zajrzyj pod auto, jeśli dobrze pamiętam to dekiel jest w przedniej ścianie zbiornika razem z kablami i wężami.

Hants

  • Gość
Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Wrzesień 2008, 11:08:36 »
1. Jak krecisz rozrusznikiem - czujesz w wydechu benzyne?
2. Po otwarciu maski - widzisz cos niepokojacego?
3. Umiesz sprawdzic, czy masz jeszcze pasek rozrzadu?
4. MAz ze soba jakiekolwiek narzedzia?

sparki8701

  • Gość
Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Wrzesień 2008, 14:05:08 »
1.jak krecilem rozrosznikiem to nie mialem mozliwosci powachac rury a nawet bym na to nie wpadl ale sprawdze
2.pod maska wszystko ok
3. pasek jest
4. jeszcze zadnych narzedzi nie mam ale dzisiaj cos skombinuje
Jak krecilem rozrosznikiem i dodalem gazu to tak jakby mial zaraz zapalic ale nie zapalil dzisiaj bede sie bawil wiec wieczorem powinienem wiecej wiedziec

Hants

  • Gość
Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Wrzesień 2008, 14:31:17 »
Kompresja, rozciagniete, podwieszone zawory..

Wykrec swiece, wloz je w kable i zetknij mase z masa. Pokrec rozrusznikiem.
Powinienes poczuc paliwo i zobaczyc iskierki.

 W ogole - co to za auto? rocznik, etc..

sparki8701

  • Gość
Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Wrzesień 2008, 15:33:13 »
wiesz co najpierw to sobie ta pompe paliwa chyba sprawdze bo wogole jej nie slychac a akumulator jest padniety wiec iskry nawet nie sprawdze a auto to sonata 2.0 DOHC 94r

sparki8701

  • Gość
Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Wrzesień 2008, 20:49:17 »
wiec sprawa wyglada tak znalazlem miejse gdzie moze byc pompa ale sa dwa dekle z ktorych wychodza kostki jeden wiekszy a drugi mniejszy obok siebie sa i nie wiem ktory od pompy laduje teraz akumulator wiec jutro sprawdze iskre

Hants

  • Gość
Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Wrzesień 2008, 21:21:50 »
Ladowarki byly w Lidlu po kilka ojro. Nie uslyszysz pompy - jesli aku masz padniety.

Grzesik1

  • Gość
Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Wrzesień 2008, 15:31:59 »
do psrawdzenia pompy jest jednoprzewodowa kostka podpisana "purge pump" lub coś koło tego, podłączasz tam 12V i pompa powinna się uruchomić.

ale jeśli twoje auto nie chce zapalić a pompy nie słychać to obstawiam pompe...
W hultajach jest tak, że po momencię w którym przestaje kręci rozrusznik a auto nie zapala słychać pompę, niezależnie od tego czy jest dużo beny czy mało poprostu słychać wyraźny "szum "ze zbiornika

sparki8701

  • Gość
Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Wrzesień 2008, 17:18:11 »
z tych dwoch dekli wychodza takie same kostki ciezko cokolwiek tam przeczytac bo dostep tragiczny i ciemno one nawet rozczepic sie nie chca a druga sprawa to proboje iskre sprawdzic ale klucz sie ukrecil a z kluczy rurkowych nie maja 21 tylko 20 lub 22 i tak kombinuje chcialem sprawdzic czy paliwo dochodzi jak sie kreci rozrusznikiem ale nie mam czym odkrecic przewodu bo jest takie dojcie lipne i wogole to nie jest normalny przewod tylko metalowy pret normalny przwod jest od powrotu sciaglem go i jak krecilem rozrosznikiem to polecialo paliwo z silnika chce sprawdzic czy jest ta iskra poznie bede lukal na pompke

sparki8701

  • Gość
Nie odpala na benzynie ani na gazie.Pomocy jestem w Holandii
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Wrzesień 2008, 19:02:21 »
dobra sprawa wygląda tak paliwo dochodzi ,pompa dziala a autko nie pali iskre sprawdze jutro ale raczej jak by byla to by zapalil co moze mu byc chetnie poslucham wasze zdanie