Autor Wątek: [Atos] [Atos] Brak mocy po wciśnięciu gazu - obroty w miejscu przez  (Przeczytany 3189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lilith

  • Gość
Witajcie.
Problem dotyczy zarówno LPG jak i benzyny, ale zajmujemy się na razie benzynką. Występuje tylko jak jest ciepły, gdy silnik jest zimny problemu nie ma, np gdy wczoraj było -20 to miałam chyba z 10 minut spokoju.
Opis (na tyle dokładny na ile się znam):
po wciśnięciu pedału gazu na postoju słychać zmianę w pracy silnika - jakby obciążenie, ale obroty przez jakiś czas stoją w miejscu, dopiero po losowym czasie (2-20 sekund) idą w górę. Jest to dość kłopotliwe podczas ruszania.
Podczas jazdy wygląda to tak, że póki jadę ze stałą prędkością na obrotach powyżej 2500 (na ucho), to jest ok, ale gdy przyhamuję silnikiem poprzez puszczenie pedału gazu i potem chcę przyspieszyć, to zaczyna szarpać, skakać i traci moc - ja mu gaz a on zwalnia jeszcze bardziej. Konieczna jest redukcja (zanim problemy się zaczęły nie była konieczna), jazda przez chwilę na wysokich obrotach, choć czasem i wtedy jest brak mocy i szarpanie, a następnie ponowne zwiększenie biegu.

Co zostało zrobione:
- wymieniłam kable (bo się im już należało)
- wymieniłam świece (też im się należało)
- silniczek krokowy jest nowy (wymiana rozwiązała mi problem duszenia się silnika)
- OBD2 nie pokazuje błędów
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:53:36 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos] Brak mocy po wciśnięciu gazu - obroty w miejscu przez jakiś czas
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń 2017, 17:26:04 »
Jest już kilka tematów o opisywanych przez Ciebie przypadłościach więc zanim założysz nowy temat użyj funkcji szukaj (od kilku dni kolega Brt pogrubił czcionkę dla lepszej widoczności)..

Lilith

  • Gość
[Atos] Brak mocy po wciśnięciu gazu - obroty w miejscu przez jakiś czas
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2017, 08:43:10 »
Widzisz, problem polega na tym, że każdy opisuje temat po swojemu, przeglądałam to forum szukając tematów choćby zbliżonych tematycznie do mojego problemu i zgadnij: nie znalazłam tego właściwego, są podobne, ale nie takie.
Problemy z silniczkiem krokowym i wilgotnością mnie nie dotyczą, a te są najczęstsze. Do tego problem u mnie występuje (jak zapewne przeczytałeś ;) ) tylko na ciepłym silniku, nigdy na zimnym.
Może mi powiedz po jakich słowach kluczowych szukać, bo brak mocy nie zwraca tego co trzeba.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos] Brak mocy po wciśnięciu gazu - obroty w miejscu przez jakiś czas
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń 2017, 21:00:43 »
Trzeba zrobić diagnostykę poszczególnych czujników. Na początek MAP, czujnik temperatury silnika i czyszczenie przepustnicy.

http://service.hyundai-motor.com//euro5/index.tiles







http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6090&start=0

Lilith

  • Gość
[Atos] Brak mocy po wciśnięciu gazu - obroty w miejscu przez jakiś czas
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2017, 08:55:05 »
Dziękuję, moimi typami były przepustnica i lambda, ale zadając pytanie nie należy sugerować odpowiedzi.
Sprawdzę co i jak.