Autor Wątek: Klekotanie z Silnika  (Przeczytany 7656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nowak_grzegorz

  • Gość
Klekotanie z Silnika
« dnia: 04 Wrzesień 2008, 14:24:39 »
Witam wszystkich. Mam taki problem, że zaraz po odpaleniu autka Hyundai Lantra 1,6 16V z 96 roku, słychać klekotanie takie jakby klekotały zawory, olej wymieniony jakiś 1 tyś temu. Klekotanie słychać raczej z prawej strony jak się stoi przodem do auta. Odgłosy giną po rozgrzaniu, przynajmniej ja ich nie słyszę. Proszę o pomoc. Czy w tym aucie reguluje się luzy zaworowe. Czy to jest możliwe? Pozdrawiam

1mauro

  • Gość
Klekotanie z Silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2008, 22:04:50 »
witam
w silniku sa samoregulatory wiec recznie nic nie krecisz a co do stukow to mi tez wali i chyba to jest fabrikfeler :/
pozdrawiam

BartBartez

  • Gość
Klekotanie z Silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Wrzesień 2008, 22:08:39 »
Nie wydaje mi się żeby był tam jakiś fabrikfeler. trzeba dokładnie obadać sytucję a tego nie da się zrobić przez neta. Od tego są mechanicy i warsztaty

nowak_grzegorz

  • Gość
Klekotanie z Silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Wrzesień 2008, 07:07:41 »
Dzięki za odpowiedzi, Jeśli w tym aucie nie reguluje sie luzów, to naprawdę muszę poszukać jakiegoś warsztatu. Jak ktoś ma lub miał podobne zjawisko to proszę pisać. POZDRAWIAM

gleda

  • Gość
Klekotanie z Silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Wrzesień 2008, 12:40:46 »
...a może to panewki.Mogą mieć małe luzy (lekko sklepane :mrgreen: ) i zanim będą miały porządne smarowanie to je lekko słychać.Z tego co sobie przypominam to dość często omawiany temat na starym forum (posty typu: chodzi jak traktor itp.).Ja mam podobnie w swoim Hultaju i się nie przejmuję :->
Pzdr

Jarek

  • Gość
Klekotanie z Silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Wrzesień 2008, 13:28:45 »
Cytat: "nowak_grzegorz"
słychać klekotanie takie jakby klekotały zawory

Cytat: "gleda"
...a może to panewki

W obu przypadkach dźwięk będzie zupełnie inny. Z własnego doświadczenia wiem że silniki w Hyundai'ach mają mocny dół (panewki główne, wał, korbowody), musi być wyjątkowo katowany egzemplarz lub zaniedbany żeby dół poleciał.

Co mi jeszcze przychodzi do głowy to napinacz paska rozrządu.

tictac

  • Gość
Klekotanie z Silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Wrzesień 2008, 18:11:17 »
Też mam takie coś i w sumie nie wiem czy powinienem się tym przejmować czy nie.
Słychać tylko na zimnym silniku, więc wychodzi na to , że musiałbym zostawić w serwisie autko na noc i rano przyjechać mówić im o co mi chodzi - nie wiem czy gra jest warta świeczki.
Zawsze strasznie się przejmowałem każdym cykaniem czy skrzypieniem i wkładałem dwa razy za dużo kasy w auta - chyba czas wrzucić na luz :)

LukaszMix

  • Gość
Klekotanie z Silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Wrzesień 2008, 20:58:13 »
Ja tez posiadam tego typy problem u mnie objawia sie to tym ze do pewnych obrotow slychac te "klekotanie" i jest tak do mometu az sie silnik nie rozgrzeje.

tictac

  • Gość
Klekotanie z Silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Wrzesień 2008, 21:25:17 »
No to skoro wszyscy to mamy to czy jest to powód do zmartwień?

IgoReCzeK

  • Gość
Klekotanie z Silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Wrzesień 2008, 13:54:50 »
Witam. "Klekotanie" zimnego silnika przez jakiś czas jest powodem braku smarowania jego górnej części. Powody są różne ale zazwyczaj jest to związane z przepracowanym olejem, zbyt niskim jego stanem lub niewymienianym filtrem oleju albo jego kiepską podróbą kupioną za parę groszy. Skromnie proponuję zacząć od tego, a później ewentualnie szukać innych przyczyn (niestety już czysto mechanicznych). Pozdrawiam Igor.

tictac

  • Gość
Klekotanie z Silnika
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Wrzesień 2008, 13:55:54 »
Czyli wymiana oleju :)

Amelka

  • Gość
Klekotanie z Silnika
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Wrzesień 2008, 14:00:41 »
Mam Landrynę podobną 1,6 16V z 98 r.
U mnie tak było,gdy był za niski poziom oleju właśnie,potem jak dolałam,to jeszcze jakiś czas minął aż się to wszytko "dotarło" i teraz już jest okej. :-D Pozdrawiam

rufuz

  • Gość
Klekotanie z Silnika
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Wrzesień 2008, 17:09:11 »
no u mnie takie klekotanie slychac czasem przy odpaleniu i to tylko w chwili odpalania. Zaraz kiedy silnik zaskoczy jest juz ok. Dzieje sie tak tylko rano , kiedy odpalam po pracy to wszystko jest ok.

Piter

  • Gość
Klekotanie z Silnika
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Wrzesień 2008, 07:58:07 »
U mnie wystarczyło dolać oleju do max i chodzi jak zegareczek

LukaszMix

  • Gość
Klekotanie z Silnika
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Wrzesień 2008, 18:21:57 »
Ja mam stan oleju i jestem tyle co po wymianie i nie wiem czemu to klekotanie sie nasila