Autor Wątek: [ix20] Chciałbym sie z wami pożegnać moje auto zostało sprze  (Przeczytany 1904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
Sprzedałem mojego ix20 .

Z auta byłem bardzo zadowolony wręcz zakochany .
Było mi bardzo z nim związany ( pierwsze auto które naprawdę lubiłem i kochałem ) ,żal żal było mi go oddać
Miało naprawdę wiele zalet
- fajnie sie do niego wsiadało jak do dużego minivana
- fajna automatyczna skrzynia biegów
- przyzwoite spalanie jak na 4 biegowy automat
- bardzo fajne prowadzenie i pewne ( nie którzy zarzucajka mu co innego )
- tanie utrzymanie
- serwis gwarancyjny na 6+ nigdy nie miałem kłopotów
- autem nie interesowali sie złodzieje
- nigdy mnie nie zawiędło ( awaria ) tak żebym stanął gdzieś poza domem

Na minus
- nie kupuje sie auta z 1 roku produkcji
- mnóstwo rzeczy było wymienianych na gwarancji od zawieszania po silnik itd
- kiepska blach
- od roku zauważyłem coraz kiepski serwis nowe wymogi HP
- kiepska relacja z importerem i w mawiania na silę że to moja winna
- bardzo drogi koszt naprawy auto po ataku kuny ( 3 rurki ) i płyn i przegląd 2200zł

Przed zakupem kolejnego auta zapytałem sie u trzech dilerów na ile wyceniają moje auto , było na 26-28 tys.zł Bardzo oj bardzo zaniżą Hyundai cenę własnych produktów , na dodatek wszystkie nowe modele maja cenny bardzo wysokie.

Byłem zdecydowany na zakup Opla Astry j sedan z lpg fabrycznym  z wyposażeniem   Pakiet Upgrade II, Pakiet Fotel Ergonomiczny Kierowcy, Pakiet Dobrej Widoczności Pakiet Oświetleniowy, Navi 82100zł .Trzeba szukać auta w całej polsce i mocno negocjować standardowy upust to 8 tys.zl dobry to 16 tys.zl czyli 66100zł za auto

Trzeba szukać auta w całej Polsce

Opel mi wycenił u dwóch dilerów moje auto za 30-32 tys.zł
Postanowiłem auto wystawić na sprzedaż przez portal otomoto z cena 37500 zł , zrobiłem  fotografie całego auta , nawet drobne ryski i ksiązkie serwisował jak było i gdzie serwisowane na oryginalnych częściach. Poszło w 3 dni 32 osoby dzwoniły z tego 20 handlarzy nawet o 23 dzwonili zaraz po wystawianiu, 3 banki z oferta kredytowa na nowe auto a reszta to osoby prywatne powiedziałem kto pierwszy ten ma auto.

Znaleźli sie przemili państwo umówili mnie do Hyundai do serwisu na przegląd przed zakupowy ( 599 wrrr, ja nie płaciłem ) . Serwisant stwierdził że nigdy nie widział tak zadbanego auta i serwisowanego od a-z .Serwis w którym nigdy nie byłem.

A państwo powiedzieli że szukali takiej perelki jak ja mam znaleźli 3 auta z otomoto ix0 krajowe z roczniak 2010-2012 stracili kupe kasy a o okazało sie że auta , był po wypadku , serwis odbywał sie na częściach klienta , nie robiona klimatyzacja nie dbanie o auto , chodź na fotografiach było super cacy.


Sprzedałem autem z łzami w oczach nawet chciałem sie rozmyślać

Pojechałem po wymarzone auto ale w tym samym salonie była tez inna marka fiat.
Fiat i ford to gówno wart. Napaliłem sie na fiata 500l treking białego dwu kolorowego z automatyczna klimatyzacją i nawigacją  ale pokazano mi coś ładniejszego fiata 500l lounge biały caly , w skórze fotele , automatyczna klimatyzacja , nawigacja, 1.4 turbo z fabryczna instalacja LPG i na całej długości szklany dach.
Tak wygląda takie auto ,wszytko to samo za wyjatkiem koloru białego
http://otomoto.pl/oferta/fiat-500l-salon-pl-1-wl-26-tys-km-gwarancja-fiat-ID6ymKhd.html#2d3ae431a2

Upusty sa od 5 tys.zł po 19800zł i po negocjacjach otrzymałem  za 64500zł z alarmem + dywaniki za 160zł , ale jak to zawsze ale zaproponowano mi cos takiego
http://otomoto.pl/oferta/fiat-500x-lounge-1-4-16v-multiair-140-km-ID6yoiXW.html#639675fdc2
za 67500zł plus lpg za 3800 fabryczne  i musze sie zdecydować do poniedziałku. Bardzo mocne wyposażenie auta . Hyundai z modelem ix20 może sie schować

Stwierdziłem żę chce wsiadać do auta wygodnie a nie skladać sie jak np do Opla Astry, lub dowolnego auta np typu sedan. Wygoda jest nie samowita
---------------------------------

Dlaczego nie kupilem nowego ix20 1.6 automat comfort , cena zrobiła wszytko auto z tempomatem z nawigacja za 78 tys.zł gdzie po 4,5 roku dilerzy wycenią auto za 26 tys.zł .Denerwuje mnie polityka HP w polsce bardzo drogie ma auta

Dlatego kończę chciałbym podziękować całemu zespołowi administratorów z forum Hyundai i osoba poznanych na forum za mile spędzone 4,5 roku.