Autor Wątek: [Santa Fe SM] Oleje  (Przeczytany 64217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Marzec 2012, 19:55:34 »
Widzę, że nie potrafisz odpuścić spry, ale w innych tematach też traktowałeś innych z góry pojazując, że wiesz wszystko lepiej. Poczytaj uwagi innych na swój temat. Ja kończę tym dyskuję, ale domyślam sie, że ty kolego nie odpuścisz. Swoje na temat oleju napisałem, ale nie trzymają one średniego poziomu i mają odchyłki. Po prostu traktuj moje wypowiedzi jak by ich nie było. Pozdrawiam.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Marzec 2012, 21:00:08 »

ROTHMANS

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Marzec 2012, 21:01:54 »
Cytat: "felkner"
bez filtra cząstek

coraz więcej ciekawych rzeczy się dowiaduje a w santa fe jest to ? ;-)

spry

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Marzec 2012, 00:04:28 »
Cytat: "zkit"
Widzę, że nie potrafisz odpuścić spry, ale w innych tematach też traktowałeś innych z góry pojazując, że wiesz wszystko lepiej. Poczytaj uwagi innych na swój temat.

Muszę odpisać na jakieś ogólniki-a temat :OLEJ
Drogi kolego,zabieram głos w sprawach ,które przerabiałem: czyli oleje,opony,wtryskiwacze,hak,jazda z przyczepą kempingowa ,budowa układu napędowego- i w tych sprawach nie odpuszczę -jak sie wyraziłeś.jestem pewein tego co piszę.Nie znam się na blacharce i dresiarskim garażowym przyciemnianiu szyb i głosu nie zabieram na ten temat.Chętnie sie przyznam do błędu i niewiedzy o ile ktoś mi to udowodni.Pokój z Tobą Bracie -AMEN  :mrgreen:

[ Dodano: 2012-03-10, 00:14 ]
Cytat: "felkner"
koledzy mam zalanego od 9tys. CASTROL MAGNATEC DIESEL 10W40 192tys km bez DPF-a , 113km 4WD 2.0 CRDI . Wcześniej nie wiem co było zalane.  

Trochę zaworki mi dzwonią .Polecicie jaki olej zalać instrukcja mówi:

-|

- masz duży przebieg
-prawdopodobnie jest jeszcze wiekszy niz licznik
-to nie zaworki dzwonią ,już dawno gniazda by powbijały,
masz luzy na elementach hydraulicznego kasowania luzów zaworowych
-są oleje dedykowane do diesli o dużych przebiegach
-ja w nie nie wierzę
-jeśli tylko jedyna rzecza ,która Tobie przeszkadza(zapewne tylko na wolnych obrotach),
jest to stukanie -rozważ wymianę tych elementów.
Nie robiłem ,cen nie znam -sama robocizna nie powinna byc droga.

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Marzec 2012, 00:54:01 »
Kolego Rothmans jeżeli chodzi o filtr cząstek stałych to ten link naświetli trochę temat: http://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_cz%C4%85stek_sta%C5%82ych

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Marzec 2012, 07:19:29 »

spry

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Marzec 2012, 14:21:30 »
Cytat: "felkner"
kolego przebieg orginalny sprawdzany w hyundai i nie tylko . 3miesiące przed moim kupieniem ostatni raz był serwisowany w Austrii (serwis do samego końca) .Książka serwisowa jest ale nie kompletna. ....

Teraz to po herbacie ,ale jeśli masz tę książkę ,to jakaś marka i klasyfikacja oleju wymienianego powinna być wymieniona przy przeglądach.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Marzec 2012, 14:35:16 »

spry

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Marzec 2012, 14:50:31 »
felkner, Zacznij od oleju-to najłatwiejszy i najtańszy wariant,przy okazji sprawdź cisnienie oleju.To,ze kontolka gasnie nie znaczy ,że jest własciwe.A umiejscowienie kasowaczy masz na fotce.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Marzec 2012, 15:05:38 »

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Kwiecień 2012, 22:52:35 »
No a ja dzisiaj dla odmiany (wcześniej Castrol) zalałem Santiego Mobilem1 2000 X1 10w/40, już na starcie plus bo taniej :) różnica między olejami pokryła zakup wkładu filtra. Zobaczymy jak się pojeździ na Mobilku.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Kwiecień 2012, 22:35:54 »

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Kwiecień 2012, 20:00:01 »
Felkner jak na razie najechane 500km i żadnych niepokojących objawów, jak na razie zachowanie takie jak na Castrolu, czyli bez zmian wsio ok:)

thyss

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Maj 2013, 18:15:15 »
Shell 5W40 - 4000 przejechane i narazie wszystko ok

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Maj 2013, 19:00:41 »
No najechałem na tym oleum już troszkę, nawet była kolejna wymiana również na ten sam i jest ok:)