Autor Wątek: [Santa Fe SM] Oleje  (Przeczytany 64211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

spry

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Luty 2012, 17:32:25 »
Cytat: "Zbyszek"
On się pomylił... chodziło mu zapewne o 5W50. Nie ma takiego Mobila 15W50.

Przepraszam ,oczywiście 5W50  ;-), ale jeśli silnik sprawia wrażenie ,że tak powiem zajechanego ,to 5W50 nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Luty 2012, 21:45:32 »
Prawie 160 kkm i śmigam na Castrol Magatec 10W40. Po zimie kolejna wymiana:) a w przekładniach Lotost Titanis.

spry

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Luty 2012, 22:31:41 »
Cytat: "zkit"
Ja przy przebiegu 130 tyś z książką serwisową używam Shell Helix Diesel 5W40 - pełen syntetyk. Ma te same parametry do Castrol Edge. Wcześniej jeżdżąc innym samochodem na Castrolu pełnym syntetyku i się zawiodłem - po 50 tyś gruba warstwa nagaru na klawiaturze - podejrzewam, że kupując w sklepie sprzedano mi podróbę. Teraz wyznaję zasadę, że mniej reklamowany olej ma większe prawdopodobienstwo oryginalności. Na shellu jeździłem fokusem - 80 tyś i do końca byłem zadowolony. Nigdy nie dolewałem od wymiany do wymiany. Dlatego teraz stosuję go w swoim CRDI. Na razie jest ok. Niedługo wymiano po 15.000 i dolałem tylko 0,5 l.

Cytuję całość -niepotrzebnie  :roll: ,
ale chciałbym aby koledzy zauważyli bzdury w cytowanej wypowiedzi  ;-) .
Punktował nie będę  ;-)
Irytuje mnie ,jesli ktoś o mikroskopijnym doświadczeniu potrafi dogmatycznie ocenić jakość oleju silnikowego na podstawie subiektywnej  oceny w róznych autach i silnikach  róznej konstrukcji.
Kolego zkit jesli chocby trochę sie wysilisz -zdobędzisz bezcenna wiedzę:WSZYSTKIE silniki tyrbodoładowane zuzywaja wiecej oleju niz wolnossace
amen

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Luty 2012, 22:44:33 »
"po 50 tyś gruba warstwa nagaru na klawiaturze" - najprawdopodobniej pomieszane oleje o różnych parametrach, a co do zużycia oleju przez turbodoładowany motor to turbinka "swoje bierze" stąd mogą wynikać różnice. Potwierdzam słowa przedmówcy co do zużycia.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Luty 2012, 09:15:53 »

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Luty 2012, 17:55:38 »
Każdy niech myśli co chce. Takie doświadczenie miałem z Castrolem i je opisałem. Zalewałem nim nowy silnik 5 razy i taki był efekt w silniku benzynowym.
Jeśli chodzi o moje doświadczenie to zapewniam, że mam i doświadczenie teoretyczne i praktyczne i to wieloletnie.
Jesli kogoś irytuje mój opis to trudno. Uważam, że formum daje możliwość wypowiedzenia się wszystkim, a każdy niech ocenia i czerpie dla siebie to co według niego jest dobre.
Kolega spry stwierdził jedynie, że mam mikrospopijne doświadczenie nie znając mnie, a co on wniósł więcej w tym temacie oprócz tego stwierdzenia?

Mariusz

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Marzec 2012, 17:16:49 »
Potwierdzam obawy zkita co do castrola miałem toyotę i castrol się nie spisał . Silnik brał olej, po zmianie na Motula przestał . Leję Motul 10w40 i auto śmiga bez problemów co 15 tyś. wymieniam bez dolewania . Castrol ma tendencję do przebarwień na elementach silnika . Bał bym się go wlać do auta .

ROTHMANS

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Marzec 2012, 20:09:28 »
No ja Panowie i Panie zalałem Mobila 10W40 zobaczymy jak to się spisze

tumariusz

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Marzec 2012, 17:53:56 »
Powiem szczerze ,że używałem mobila w Scenicu i teraz też go używam w Sancie i  nie mam problemów i mogę każdemu polecić.

spry

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Marzec 2012, 17:31:15 »
Cytat: "zkit"
....Takie doświadczenie miałem z Castrolem i je opisałem. Zalewałem nim nowy silnik 5 razy i taki był efekt w silniku benzynowym.
Jeśli chodzi o moje doświadczenie to zapewniam, że mam i doświadczenie teoretyczne i praktyczne i to wieloletnie.
Jesli kogoś irytuje mój opis to trudno. Uważam, że formum daje możliwość wypowiedzenia się wszystkim, a każdy niech ocenia i czerpie dla siebie to co według niego jest dobre.
Kolega spry stwierdził jedynie, że mam mikrospopijne doświadczenie nie znając mnie, a co on wniósł więcej w tym temacie oprócz tego stwierdzenia?


Trzymajmy sie konkretów:
-nie napisałeś jakie auto ,ani jaki silnik -dokładnie
-nie napisałeś jaki olej producent zalecał
-napisałeś:
Zalewałem nim nowy silnik 5 razy
nowy silnik w nowym aucie ,
nie napisałeś jakiego oleju Castrol uzywałeć -dokładnie
sorry -to jakieś bzdury

Jesli to ładnie opiszesz z detalami ,przyznaam sie do niewiedzy i wpłace troche kasy na nasze ukochane forum

btw

Wszystko sie komplikuje,nawet używanie komórki oraz pralki.
Ludzie piszą o wlanym oleju a nikt sie nie zająkcie czy ma DPF czy nie.
Wiadomo 112 KM -nie miało DPF,140 KM-jedne-tak,inne-nie,150 KM wszystkie maja DPF.
Do tych ostatnich powinien być używany olej  z indeksem C3.
Ja jeżdżĘ na takim oleju Castrol-zużycie normalne-czyli ok 1/10 000 km.

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Marzec 2012, 20:03:24 »
Nie ma powodu by udawadniać co jest lepsze. Ja po prostu mam zaufanie do shella 5W40 i ponownie nim w tym miesiącu zaleje swój silnik w santku.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Marzec 2012, 20:25:47 »

spry

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Marzec 2012, 21:00:09 »
Cytat: "zkit"
Nie ma powodu by udawadniać co jest lepsze. Ja po prostu mam zaufanie do shella 5W40 i ponownie nim w tym miesiącu zaleje swój silnik w santku.

Ależ  drogi kolego,ja nie udowadniam,że Castrol jest leszy.
Udowodniłem ,e nie potrafisz udowodnić tego co wyżej napisałeś.  I tylko tyle..
Opisujesz inne auto -krytykujesz olej a zalewasz olejem  inne auto-to niezborne  argumenty.

ROTHMANS

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Marzec 2012, 21:02:46 »
Dobra Panowie dajcie sobie na luuuzzzz  :mrgreen: moderator by porządek zrobił mały  ;-)

spry

  • Gość
[Santa Fe SM] Oleje
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Marzec 2012, 21:04:32 »
Cytat: "felkner"
Ciekawy artykuł lepkość oleju:


http://www.serwismajewscy.pl/porady/ogolne/lepkosc-oleju-np-10w30.html

To samo jest napisane w każdym manualu auta-tylko może ,nie tak prosto  :-P

[ Dodano: 2012-03-08, 21:07 ]
Cytat: "ROTHMANS"
Dobra Panowie dajcie sobie na luuuzzzz  :mrgreen: moderator by porządek zrobił mały  ;-)

Porządek ,porządkiem ,ale dobrze byłoby gdyby jakiś średni  poziom trzymać,odchyłki nie maja wpływy na trend przecież  :-P